Soren Kragh Andersen (Dania) po raz drugi na trasie tegorocznego Tour de l’Avenir okazał się najlepszy. Liderem pozostał Tom Bohli (Szwajcaria). Aktywny ponownie był Patryk Stosz.

Trzeci etap “młodzieżowego Tour de France” liczył 137 kilometrów i prowadził z Champagnole do Tournus. Aktywny był Patryk Stosz. Kolarz CCC Sprandi Polkowice angażował się w kilka akcji zaczepnych i przez kilkadziesiąt kilometrów kręcił przed grupą.

Ostatecznie na metę jako pierwsza wpadła pięcioosobowa grupka z której najszybciej finiszował triumfator prologu – Soren Kragh Andersen. Drugi był Mathieu van der Poel z Holandii, a trzeci Johannes Weber z Niemiec.

Ze stratą 7 sekund, peleton przyprowadził Kolumbijczyk Fernando Gaviria. Najlepszy z Polaków – Michał Paluta był dwudziesty czwarty.

Wyniki:

1 Soren Kragh ANDERSEN DANEMARK en 3h01’54”
2 Mathieu VAN DER POEL PAYS-BAS 00:00
3 Johannes WEBER Allemagne 00:00
4 Gasper KATRASNIK SLOVENIE 00:00
5 Marlen ZMORKA UKRAINE 00:02
6 Fernando GAVIRIA COLOMBIE 00:07
7 Aksel NÕMMELA ESTONIE 00:07
8 Simone CONSONNI Italie 00:07
9 Daniel HOELGAARD NORVEGE 00:07
10 Stan GODRIE PAYS-BAS 00:07
11 Kenneth VAN ROOY Belgique 00:07
12 Rok KOROSEC SLOVENIE 00:07
13 Christopher LAWLESS Grande-Bretagne 00:07
14 Dylan PAGE SUISSE 00:07
15 César MARTINGIL Portugal 00:07
16 Thery SCHIR SUISSE 00:07
17 Dries VAN GESTEL Belgique 00:07
18 Jan DIETEREN Allemagne 00:07
19 Léo VINCENT France 00:07
20 Jack HAIG AUSTRALIE 00:07
21 Joao RODRIGUES Portugal 00:07
22 Benjamin DECLERCQ Belgique 00:07
23 Stephen BASSETT ETATS UNIS 00:07
24 Michal PALUTA POLOGNE 00:07
25 Sam OOMEN PAYS-BAS 00:07
26 Laurens DE PLUS Belgique 00:07
27 Guillaume MARTIN France 00:07
28 Jakub KACZMAREK POLOGNE 00:07
29 Colin JOYCE ETATS UNIS 00:07
30 Arkadiusz OWSIAN POLOGNE 00:07
31 Alex PETERS Grande-Bretagne 00:07
32 Fabian LIENHARD SUISSE 00:07
33 Martijn TUSVELD PAYS-BAS 00:07
34 Eneko LIZARRALDE DELGADO Espagne 00:07
35 Fernando BARCELO ARAGON Espagne 00:07
36 Lennard HOFSTEDE PAYS-BAS 00:07
37 Artem NYCH RUSSIE 00:07
38 Matvey MAMYKIN RUSSIE 00:07
39 Maximilian SCHACHMANN Allemagne 00:07
40 Alexander WACHTER Autriche 00:07
41 Stephen WILLIAMS Grande-Bretagne 00:07
42 Gianni MOSCON Italie 00:07
43 Giulio CICCONE Italie 00:07
44 Aldemar REYES COLOMBIE 00:07
45 German CHAVES COLOMBIE 00:07
46 Gian FRIESECKE SUISSE 00:07
47 Nans PETERS France 00:07
48 Sebastian SCHÖNBERGER Autriche 00:07
49 Sebastian HENAO COLOMBIE 00:07
50 Patrick MÜLLER SUISSE 00:07
51 Ghacjan SZELAG POLOGNE 00:07
52 Dennis PAULUS Autriche 00:07
53 Rinat UDOD UKRAINE 00:07
54 Patryk STOSZ POLOGNE 00:07
55 Ruben GUERREIRO Portugal 00:07
56 Simone PETILLI Italie 00:07
57 Gregor MÜHLBERGER Autriche 00:07
58 José Luis RODRIGUEZ CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:07
59 Miles SCOTSON AUSTRALIE 00:07
60 Koen BOUWMAN PAYS-BAS 00:07
61 Lennard KÄMNA Allemagne 00:07
62 Marc SOLER GIMENEZ Espagne 00:07
63 Christofer JURADO LOPEZ CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:07
64 Rodrigo CONTRERAS COLOMBIE 00:07
65 Jérémy MAISON France 00:07
66 Benjamin BRKIC Autriche 00:07
67 Tom BOHLI SUISSE 00:07
68 Cristian RODRIGUEZ MARTIN Espagne 00:07
69 Patrick OLESEN DANEMARK 00:07
70 Rui CARVALHO Portugal 00:07
71 Mark PADUN UKRAINE 00:07
72 Aleksey RIBALKIN RUSSIE 00:07
73 Geoffrey CURRAN ETATS UNIS 00:07
74 Imanol ESTEVEZ SALAS Espagne 00:07
75 Anders SKAARSETH NORVEGE 00:07
76 Freddy OVETT AUSTRALIE 00:07
77 Justin OIEN ETATS UNIS 00:07
78 William BARTA ETATS UNIS 00:07
79 Domen NOVAK SLOVENIE 00:07
80 Nuno MATOS Portugal 00:07
81 Alexander KAMP DANEMARK 00:07
82 Ziga RUCIGAJ SLOVENIE 00:07
83 Jonas Gregaard WILSLY DANEMARK 00:07
84 Edward RAVASI Italie 00:07
85 Anass AIT EL ABDIA CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:07
86 Nicholas SCHULTZ AUSTRALIE 00:07
87 Odd Christian EIKING NORVEGE 00:07
88 Mads PEDERSEN DANEMARK 00:07
89 Patryk ZLOTOWICZ POLOGNE 00:07
90 Tyler WILLIAMS ETATS UNIS 00:07
91 Ildar ARSLANOV RUSSIE 00:07
92 Gabriel CULLAIGH Grande-Bretagne 00:07
93 Nathan VAN HOOYDONCK Belgique 00:07
94 Luis GOMES Portugal 00:07
95 Fabien GRELLIER France 00:07
96 Jonas KOCH Allemagne 00:07
97 Caio GODOY ORMENESE CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:07
98 Tobias KNAUP Allemagne 00:07
99 Elie GESBERT France 00:07
100 Josten VAIDEM ESTONIE 00:07
101 Sindre LUNKE NORVEGE 00:07
102 Aimé DE GENT Belgique 00:07
103 Daniel MARTINEZ COLOMBIE 00:07
104 Timmo JERET ESTONIE 00:07
105 Denis ZHUYKOV RUSSIE 00:07
106 David PER SLOVENIE 00:07
107 Illya KLEPIKOV UKRAINE 00:07
108 Oliviero TROIA Italie 00:07
109 Julien AMEZQUETA MORENO Espagne 00:07
110 Øivind LUKKEDAL NORVEGE 00:07
111 Anatoliy BUDYAK UKRAINE 00:07
112 Nikolay CHERKASOV RUSSIE 00:07
113 Daniel LEHNER Autriche 00:07
114 Mads Würtz SCHMIDT DANEMARK 00:07
115 Harry CARPENTER AUSTRALIE 00:07
116 Marko PAVLIC SLOVENIE 00:07
117 Andre Eduardo GOHR CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:07
118 Alexander CLEMENTS AUSTRALIE 00:07
119 Silver MAOMA ESTONIE 00:07
120 Mark STEWART Grande-Bretagne 00:07
121 Adil BARBARI CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:07
122 Jake KELLY Grande-Bretagne 00:27
123 Oskar NISU ESTONIE 01:02
124 Fritdjaf ROINAS NORVEGE 01:02
125 Mihkel RÄIM ESTONIE 01:06

Nie wystartował: 
* Timur MALEEV UKRAINE

Klasyfikacja generalna
1 Tom BOHLI SUISSE en 11h40’10”
2 José Luis RODRIGUEZ CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:09
3 Imanol ESTEVEZ SALAS Espagne 00:13
4 William BARTA ETATS UNIS 00:25
5 Mads PEDERSEN DANEMARK 00:30
6 Daniel LEHNER Autriche 00:45
7 Soren Kragh ANDERSEN DANEMARK 01:29
8 Johannes WEBER Allemagne 01:35
9 Gianni MOSCON Italie 01:37
10 Sebastian HENAO COLOMBIE 01:40
11 Jonas KOCH Allemagne 01:41
12 Gregor MÜHLBERGER Autriche 01:42
13 Odd Christian EIKING NORVEGE 01:45
14 Marc SOLER GIMENEZ Espagne 01:45
15 Ildar ARSLANOV RUSSIE 01:46
16 Tyler WILLIAMS ETATS UNIS 01:46
17 Sam OOMEN PAYS-BAS 01:46
18 Gasper KATRASNIK SLOVENIE 01:46
19 Gabriel CULLAIGH Grande-Bretagne 01:47
20 Mads Würtz SCHMIDT DANEMARK 01:47
21 Elie GESBERT France 01:48
22 Lennard KÄMNA Allemagne 01:48
23 Alex PETERS Grande-Bretagne 01:49
24 Koen BOUWMAN PAYS-BAS 01:49
25 Fabian LIENHARD SUISSE 01:49
26 Maximilian SCHACHMANN Allemagne 01:49
27 Justin OIEN ETATS UNIS 01:50
28 Simone CONSONNI Italie 01:50
29 Jérémy MAISON France 01:50
30 Nathan VAN HOOYDONCK Belgique 01:50
31 Fabien GRELLIER France 01:50
32 Oliviero TROIA Italie 01:51
33 Léo VINCENT France 01:51
34 Guillaume MARTIN France 01:51
35 Thery SCHIR SUISSE 01:52
36 Stan GODRIE PAYS-BAS 01:52
37 Colin JOYCE ETATS UNIS 01:52
38 Nicholas SCHULTZ AUSTRALIE 01:52
39 Marlen ZMORKA UKRAINE 01:52
40 Jack HAIG AUSTRALIE 01:53
41 Miles SCOTSON AUSTRALIE 01:53
42 Fernando GAVIRIA COLOMBIE 01:53
43 Martijn TUSVELD PAYS-BAS 01:53
44 Aldemar REYES COLOMBIE 01:55
45 Edward RAVASI Italie 01:55
46 Julien AMEZQUETA MORENO Espagne 01:55
47 Giulio CICCONE Italie 01:56
48 David PER SLOVENIE 01:56
49 Anders SKAARSETH NORVEGE 01:57
50 Gian FRIESECKE SUISSE 01:57
51 Stephen BASSETT ETATS UNIS 01:58
52 Rok KOROSEC SLOVENIE 01:58
53 Geoffrey CURRAN ETATS UNIS 01:58
54 German CHAVES COLOMBIE 01:58
55 Laurens DE PLUS Belgique 01:58
56 Ruben GUERREIRO Portugal 01:58
57 Domen NOVAK SLOVENIE 01:59
58 Rodrigo CONTRERAS COLOMBIE 01:59
59 Daniel MARTINEZ COLOMBIE 02:00
60 Daniel HOELGAARD NORVEGE 02:00
61 Luis GOMES Portugal 02:00
62 Jan DIETEREN Allemagne 02:00
63 Øivind LUKKEDAL NORVEGE 02:01
64 Jonas Gregaard WILSLY DANEMARK 02:02
65 Dries VAN GESTEL Belgique 02:02
66 Alexander WACHTER Autriche 02:02
67 Ziga RUCIGAJ SLOVENIE 02:02
68 Sebastian SCHÖNBERGER Autriche 02:02
69 Sindre LUNKE NORVEGE 02:02
70 Dylan PAGE SUISSE 02:03
71 Benjamin BRKIC Autriche 02:03
72 Caio GODOY ORMENESE CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 02:03
73 Benjamin DECLERCQ Belgique 02:04
74 Nuno MATOS Portugal 02:04
75 Michal PALUTA POLOGNE 02:05
76 Artem NYCH RUSSIE 02:05
77 Simone PETILLI Italie 02:05
78 Timmo JERET ESTONIE 02:06
79 Joao RODRIGUES Portugal 02:06
80 Harry CARPENTER AUSTRALIE 02:07
81 Dennis PAULUS Autriche 02:07
82 Lennard HOFSTEDE PAYS-BAS 02:08
83 Mark PADUN UKRAINE 02:08
84 Cristian RODRIGUEZ MARTIN Espagne 02:09
85 Anass AIT EL ABDIA CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 02:10
86 Jakub KACZMAREK POLOGNE 02:10
87 Patrick MÜLLER SUISSE 02:12
88 Eneko LIZARRALDE DELGADO Espagne 02:12
89 Aleksey RIBALKIN RUSSIE 02:13
90 Alexander KAMP DANEMARK 02:15
91 César MARTINGIL Portugal 02:15
92 Rui CARVALHO Portugal 02:15
93 Ghacjan SZELAG POLOGNE 02:16
94 Fernando BARCELO ARAGON Espagne 02:16
95 Josten VAIDEM ESTONIE 02:19
96 Patryk STOSZ POLOGNE 02:19
97 Matvey MAMYKIN RUSSIE 02:21
98 Adil BARBARI CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 02:24
99 Andre Eduardo GOHR CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 02:26
100 Patrick OLESEN DANEMARK 02:28
101 Anatoliy BUDYAK UKRAINE 02:29
102 Freddy OVETT AUSTRALIE 02:30
103 Nikolay CHERKASOV RUSSIE 02:43
104 Fritdjaf ROINAS NORVEGE 02:54
105 Arkadiusz OWSIAN POLOGNE 03:00
106 Mathieu VAN DER POEL PAYS-BAS 03:01
107 Denis ZHUYKOV RUSSIE 03:10
108 Mark STEWART Grande-Bretagne 03:13
109 Tobias KNAUP Allemagne 03:15
110 Aimé DE GENT Belgique 03:18
111 Mihkel RÄIM ESTONIE 03:27
112 Marko PAVLIC SLOVENIE 03:31
113 Kenneth VAN ROOY Belgique 03:37
114 Nans PETERS France 04:04
115 Patryk ZLOTOWICZ POLOGNE 04:14
116 Aksel NÕMMELA ESTONIE 05:27
117 Christopher LAWLESS Grande-Bretagne 08:13
118 Oskar NISU ESTONIE 08:35
119 Rinat UDOD UKRAINE 08:47
120 Christofer JURADO LOPEZ CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 10:11
121 Illya KLEPIKOV UKRAINE 12:52
122 Alexander CLEMENTS AUSTRALIE 13:40
123 Jake KELLY Grande-Bretagne 13:42
124 Stephen WILLIAMS Grande-Bretagne 17:39
125 Silver MAOMA ESTONIE 22:57

Lire la suite sur DirectVelo.com : http://www.directvelo.com/actualite/45652-tour-de-l-avenir-et-3-classements.html#ixzz3jq7l2iMl