Foto: B&B HOTELS - VITAL CONCEPT P/B KTM

B&B Hotels nie pojawi się na trasie ostatniego etapu Tour of Turkey. Powodem jest wykrycie koronawirusa u członka zespołu.

Francuski zespół, w którego składzie na Wyścig Dookoła Turcji znaleźli się m.in. Pierre Rolland, Cyril Gautier czy Kevin Reza, poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Z powodu pozytywnego wyniku testu na Covid, nasza ekipa – B&B Hotels p/b KTM nie pojawi się na starcie ostatniego etapu Tour of Turkey. Życzymy powodzenia wszystkim zawodnikom i personelowi, którzy pozostali w wyścigu i dziękujemy organizatorom za wsparcie

– czytamy w komunikacie opublikowanym na koncie twitterowym zespołu.

B&B Hotels jest już drugą ekipą, która wycofała się z wyścigu z powodu wykrycia koronawirusa u któregoś z jej członków. Wcześniej na podobny krok zdecydowało się Rally Cycling, jednak wydaje się, że francuski zespół opuszcza Azję Mniejszą z gorszymi wspomnieniami, niż Amerykanie. Warto przypomnieć, że sprinter Rally – Arvid De Kleijn wygrał pierwszy etap, a na kolejnych plasował się w czołówce, z kolei jego zespołowy kolega – Gavin Mannion wciąż miał szanse na miejsce w pierwszej „10” wyścigu (po królewskim etapie zajmował 11. miejsce z takim samym czasem, co 10. Johannesen). Natomiast B&B Hotels nie było zbyt skuteczne na finiszach, a najwyżej sklasyfikowany w klasyfikacji generalnej był 16. Pierre Rolland.

Poprzedni artykułAmstel Gold Race kobiet 2021: Marianne Vos najszybsza na finiszu, Niewiadoma dogoniona na ostatnim kilometrze
Następny artykułTour of Turkey 2021: Cavendish bierze etap, Diaz wygrywa wyścig
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments