fot. B&B Hotels p/b KTM

36- letni Pierre Rolland przedłużył swoją umowę z ekipą B&B Hotels – KTM o kolejny rok. Nowy kontrakt doświadczonego Francuza wygasać będzie wraz z zakończeniem sezonu 2023. 

Dwukrotny zwycięzca etapowy podczas Tour de France w 2011 i 2012 roku udowadniał, że nadal potrafi osiągnąć wysoką formę. Rolland zwyciężył w klasyfikacji górskiej tegorocznej edycji wyścigu Critérium du Dauphiné, a na jednym z etapów zajął doskonałe drugie miejsce. „Wielka Pętla” nie poszła zgodnie z oczekiwaniami Pierre’a co było jednym z kluczowych czynników, dlaczego Francuz zdecydował się pozostać w zawodowym peletonie:

Miałem nadzieję, że wygram etap i powalczę o koszulkę w grochy, ale nic nie poszło tak jakbym chciał. Gdybym tego lata osiągnął swoje cele moja decyzja może i byłaby inna, ale lipiec zakończyłem mocno sfrustrowany. Chce dobrze zakończyć sezon i dać z siebie wszystko w przyszłym roku.

Nadchodzący sezon będzie dla ambitnego Francuza już siedemnastym sezonem w karierze. Popularny Rolland dodał, że ogromną motywacją do dalszych treningów jest możliwość pomocy i dzielenia się wiedzą z młodymi francuskimi talentami, którzy również reprezentują barwy B&B Hotels – KTM.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments