fot. KL-Photo / B&B Hotels – KTM

Niezwykle utalentowany, 21-letni Axel Laurance ma zdaniem francuskiego Le Télégramme negocjować z aż 6 World Teamami swój kontrakt na sezon 2023. Młody Francuz oficjalnie jest związany na przyszły rok z B&B Hotels – KTM, ale los tej ekipy nadal pozostaje niepewny.

Axel Laurance to jedno z objawień sezonu 2022. 21-latek był 2. w worldtourowym klasyku Bretagne Classic – Ouest-France, gdzie na finiszu pokonał go jedynie Wout van Aert, a w jego dorobku znajdziemy także m.in. wygrany etap CRO Race (przed Jonathanem Milanem i Matejem Mohoričem), 5. miejsce w klasyfikacji generalnej tej chorwackiej imprezy czy wiele wysokich miejsc na odcinkach Ethias-Tour de Wallonie, Tour du Rwanda czy Skoda Tour Luxembourg.

W związku z powyższymi wynikami nie ma co się dziwić, że usługami 21-letniego Francuza zainteresowane są największe ekipy świata. Zdaniem Philippe’a Prisera z Le Télégramme oferty kontraktowe dla Axela Laurance’a złożyły zespoły INEOS Grenadiers, Soudal – Quick Step, Alpecin-Deceuninck, AG2R Citroën Team, Groupama-FDJ i Team DSM. Młody kolarz czeka jednak z odpowiedzią na moment gdy będzie pewne, że jego obecny zespół upada bądź spada do niższej dywizji.

Podobno o swoją przyszłość nie muszą się martwić także inni liderzy B&B Hotels – KTM. Luca Mozzato czy Franck Bonnamour także mają już umówione kontrakty w innych zespołach. Wszystko zapewne wyjaśni się na dniach, bowiem przedłużony termin rejestracyjny dla francuskiej drużyny ma upływać wraz z końcem listopada. Czy Jérôme Pineau się w nim zmieści, czy też znowu w sieci zapanuje najpierw cisza, a potem padną kolejne zapewnienia, że nie ma się czym martwić?

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments