Portal Cyclingnews poinformował, że Adam Blythe podpisał roczny kontrakt z drużyną Tinkoff-Saxo. Brytyjczyk ma być jednym z pomocników Petera Sagana w wyścigach klasycznych.

W przyszłym sezonie będę miał okazję współpracować z Seanem Yatesem [Sean Yates jest dyrektorem sportowym w Tinkoff-Saxo – M.W..], którego bardzo dobrze znam. Kiedy dowiedziałem się, że Tinkoff-Saxo jest mną zainteresowana, to natychmiast podjąłem decyzję, aby do tej drużyny przejść – powiedział Adam Blythe.

Drużyna Olega Tinkova bardzo chce, aby Peter Sagan zaczął wygrywać wyścigi klasyczne, zatem stara się stworzyć otoczenie, które mu w tym pomoże. Jednym z kluczowych pomocników Słowaka ma być właśnie Blythe.

Moim głównym zadaniem będzie pomaganie Saganowi w klasykach i będę się starał wykonać moją pracę najlepiej jak będę potrafił. Jeżeli mi zaufa, to myślę, że razem będziemy mogli coś osiągnąć – zadeklarował Blythe.

Adam Blythe ma 25 lat. Jednymi z jego największych osiągnięć są wygrany etap w Tour of Qatar (2013) i zwycięstwo w Prudential RideLondon Classic (2014).

Foto: AFP