Kolejne trzy drużyny ogłosiły swoje składy na hiszpański Wielki Tour. Nie brakuje gwiazd, ale próżno szukać faworytów do końcowej wygranej.

Etixx-Quickstep

Wśród dziewięciu kolarzy, którzy reprezentować będą Etixx na hiszpańskim wyścigu niestety brakuje Polaków. Sporo mówiło się o możliwości występu Łukasza Wiśniowskiego, ale ostatecznie polski zawodnik znalazł się jedynie na liście rezerwowej. Wybór Patricka Lefevre wygląda następująco:

Maxime Bouet
Gianluca Brambilla
Pieter Serry
David De La Cruz Melgarejo
Niki Terpstra
Iljo Keisse
Carlos Verona Quintanilla
Nikolas Maes
Gianni Meersman

Na płaskich finiszach powinien walczyć Gianni Meersman. Na trudnych, pagórkowatych odcinkach faworytem z pewnością będzie Niki Terpstra, kolarz znakomicie jeżdżący wyścigi klasyczne. Nie widać kolarza, który będzie walczył w klasyfikacji generalnej. Ekipa zapewne postawi na pojedyncze akcje i zwycięstwa etapowe.

Orica-Greenedge

Australijczycy, podobnie jak na Giro d’Italia i Tour de France, stawiają na etapy. Liczą jednak na dobry wynik w klasyfikacji końcowej Estebana Chavesa, który ma walczyć o czołową dziesiątkę.

Simon Gerrans
Daryl Impey
Mitchell Docker
Esteban Chaves
Mathew Hayman
Damien Howson
Jens Keukeleire
Cameron Meyer
Caleb Ewan
Na płaskie etapy Orica wystawia Caleba Ewana. Młody Australijczyk debiutuje w Wielkich Tourach i może być jednym z faworytów sprinterskich rozgrywek. Simon Gerrans wraca do ścigania po kolejnej w tym roku kontuzji i ciężko określić jego formę. Wygląda na to, że Vuelta będzie dla niego mocnym treningiem przed mistrzostwami świata.
Celem Orica-Greenedge będzie czołowa dziesiątka w klasyfikacji generalnej Estebana Chavesa oraz jedno-dwa zwycięstwa etapowe pozostałych kolarzy.
Trek Factory Racing
Podobne plany do Australijczyków ma amerykańska ekipa. Liderem na klasyfikację generalną ma być Frank Schleck.
Fabian Cancellara
Frank Schleck
Danny van Poppel
Boy van Poppel
Yaroslav Popovych
Markel Irizar
Jasper Stuyven
Riccardo Zoidl
Haimar Zubeldia
Luksemburski góral wraca na hiszpańskie trasy po czterech latach nieobecności. W 2010 roku Schleck zajął piąte miejsce w klasyfikacji końcowej i teraz chciałby powtórzyć to osiągnięcie. Na płaskich finiszach swojej okazji będą szukać Danny van Poppel i Jasper Stuyven. Ich celem będzie zdobycie jednego zwycięstwa etapowego. Głównymi pomocnikami sprinterów mają być Boy van Poppel, Yaroslav Popovych oraz Markel Irizar. Doświadczeniem służyć będą Haimar Zubeldia, Riccardo Zoidl i Fabian Cancellara. Szwajcar wystartuje w Hiszpanii, by zbudować formę na mistrzostwa świata w Richmond.
fot. zimbio.com