fot. Trek-Segafredo

Brytyjski tygodnik „Cycling Weekly” donosi, że w 2019 roku działalność rozpocznie kobieca drużyna kolarska rangi World Tour, która będzie działała pod auspicjami męskiej Trek-Segafredo, podobnie jak ma to miejsce w przypadku m.in. Movistaru i Mitchelton-Scott.

Według gazety jedną z gwiazd nowej drużyny będzie była mistrzyni świata, Brytyjka Lizzie Deignan, która w tym roku nie ściga się z powodu oczekiwania na pierwsze dziecko. Ponadto w składzie mają znaleźć się m.in. była mistrzyni świata w jeździe indywidualnej na czas Ellen van Dijk oraz włoski duet obecnie ścigający się w Wiggle-High5 – Elisa Longo Borghini oraz Audrey Cordon-Ragot.

Żadna z zawodniczek, które przypuszczalnie mają stworzyć skład Trek Factory Racing (bo tak będzie brzmiała pełna nazwa) nie chciały na ten temat rozmawiać z „Cycling Weekly”. Nie komentował tej informacji również nikt z Trek-Segafredo, ale gazeta powołuje się na bardzo liczne i bliskie tej sprawie źródła.

Podczas pierwszego dnia odpoczynku w Tour de France 2018, czyli 16 lipca odbędzie się konferencja prasowa ekipy Trek-Segafredo, na której oficjalnie ma zostać ogłoszona wiadomość o nowej drużynie kolarskiej World Tour w kobiecym peletonie.

Głównym menedżerem będzie Luca Guercilena, który tę samą funkcję pełni również w męskim składzie, ale na co dzień drużyną będzie zarządzał był oficer prasowy Trek Segafredo – Tim Vanderjeugd.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments