Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF) był najszybszy na trasie pierwszego etapu Tour du Limousin. Pod koniec etapu bardzo aktywny był Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice), który finiszował na szóstym miejscu!

19. drużyn stanęło dziś na starcie 48. edycji Tour du Limousin. Była wśród nich drużyna CCC Sprandi Polkowice w składzie: Davide Rebellin, Maciej Paterski, Marek Rutkiewicz, Adrian Honkisz, Adrian Kurek, Christian Delle Stelle, Grega Bole, Mateusz Taciak. Pierwszy etap liczył ponad 176 kilometrów i prowadził z Limoges do Saint-Yrieix-la-Perche.

limousin 1 etapW pierwszą ucieczkę zabrali się: Giorgio Cecchinel (Southeast), Guillaume Bonnafond (AG2R-La Mondiale) i Guillaume Levarlet (Auber 93). Jeszcze przed drugą górską premią dojechał do nich Nicolas Edet (Cofidis).

Wszystkie górskie premie wygrał Cecchinel, który do jutrzejszego etapu przystąpi w koszulce najlepszego górala. 40 kilometrów przed metą harcownikom z przewagi została tylko minuta. Po ostatnim podjeździe ucieczka została skasowana, a na samotny atak zdecydował się Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice), ale sześć kilometrów przed metą został doścignięty.

Ostatecznie o zwycięstwie na dzisiejszym etapie zadecydował sprint z grupy. Najszybszy okazał się Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF). Drugi był Andrea Pasqualon (Roth – Skoda), a trzeci Timothy Dupont (Roubaix Lille Métropole).

Szóste miejsce wywalczył Maciej Paterski! Szesnasty finiszował Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice).

Wyniki pierwszego etapu:

1 COLBRELLI Sonny Bardiani CSF 04h38’59”
2 PASQUALON Andrea Roth – Skoda 00’00”
3 DUPONT Timothy Roubaix Lille Métropole 00’00”
4 PONZI Simone Southeast 00’00”
5 SANZ Enrique Movistar Team 00’00”
6 PATERSKI Maciej CCC Sprandi Polkowice 00’00”
7 PRADES Eduard Caja Rural – Seguros RGA 00’00”
8 MENUT David Auber 93 00’00”
9 LAMMERTINK Maurits Roompot Oranje Peloton 00’00”
10 TRONET Steven Auber 93 00’00”
11 MARTINEZ Yannick Team Europcar 00’00”
12 ROUX Anthony FDJ 00’00”
13 SPRENGERS Thomas Topsport Vlaanderen – Baloise 00’00”
14 VAN BILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits 00’00”
15 KREDER Michel Roompot Oranje Peloton 00’00”
16 BOLE Grega CCC Sprandi Polkowice 00’00”
17 FEILLU Brice Bretagne – Séché Environnement 00’00”
18 HERRADA Jesus Movistar Team 00’00”
19 PEREIRA Florent AG2R la Mondiale 00’00”
20 DUMOULIN Samuel AG2R la Mondiale 00’00”
21 DE NEGRI Pier paolo Nippo – Vini Fantini 00’00”
22 REBELLIN Davide CCC Sprandi Polkowice 00’00”
23 PLANCKAERT Baptiste Roubaix Lille Métropole 00’00”
24 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise 00’00”
25 VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise 00’00”
26 RENAULT Maxime Auber 93 00’00”
27 PERICHON Pierre-Luc Bretagne – Séché Environnement 00’00”
28 VANTOMME Maxime Roubaix Lille Métropole 00’00”
29 BATTAGLIN Enrico Bardiani CSF 00’00”
30 SISKEVICIUS Evaldas Team Marseille 13 KTM 00’00”
31 GRIJALBA Fernando Caja Rural – Seguros RGA 00’00”
32 DELAPLACE Anthony Bretagne – Séché Environnement 00’00”
33 LEVARLET Guillaume Auber 93 00’00”
34 STACCHIOTTI Riccardo Nippo – Vini Fantini 00’00”
35 JAUREGUI Quentin AG2R la Mondiale 00’00”
36 COMBAUD Romain E.C. Armée de Terre 00’00”
37 VACHON Florian Bretagne – Séché Environnement 00’00”
38 FONSECA Armindo Bretagne – Séché Environnement 00’00”
39 MOLARD Rudy Cofidis, Solutions Crédits 00’00”
40 MINNAARD Marco Wanty Groupe Gobert 00’00”
41 BOULO Matthieu Bretagne – Séché Environnement 00’00”
42 BERARD Julien AG2R la Mondiale 00’00”
43 FERNANDEZ Ruben Movistar Team 00’00”
44 VICHOT Arthur FDJ 00’00”
45 JEROME Vincent Team Europcar 00’00”
46 DE MAAR Marc Roompot Oranje Peloton 00’00”
47 TURGIS Jimmy Roubaix Lille Métropole 00’00”
48 JEANNESSON Arnold FDJ 00’00”
49 HONKISZ Adrian CCC Sprandi Polkowice 00’00”
50 DE TIER Floris Topsport Vlaanderen – Baloise 00’00”
51 FAVILLI Elia Southeast 00’00”
52 VACCHER Andrea Roth – Skoda 00’00”
53 HONIG Reinier Roompot Oranje Peloton 00’00”
54 JAKIN Alo Auber 93 00’00”
55 MATE MARDONES Luis Angel Cofidis, Solutions Crédits 00’00”
56 NAULEAU Bryan Team Europcar 00’00”
57 EIJSSEN Yannick Wanty Groupe Gobert 00’00”
58 VANOVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise 00’00”
59 BERNAUDEAU Giovanni Team Europcar 00’00”
60 DE GREEF Francis Wanty Groupe Gobert 00’00”
61 JIMENEZ Carlos Antonio Caja Rural – Seguros RGA 00’00”
62 STEELS Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise 00’00”
63 CHIRICO Luca Bardiani CSF 00’00”
64 ROY Jérémy FDJ 00’00”
65 BIHEL César Auber 93 00’00”
66 PARRA Heiner Rodrigo Caja Rural – Seguros RGA 00’00”
67 SAINT MARTIN Clément Team Marseille 13 KTM 00’00”
68 FEDI Andrea Southeast 00’00”
69 DAMUSEAU Thomas Roubaix Lille Métropole 00’00”
70 ANTON Igor Movistar Team 00’00”
71 KONOVALOVAS Ignatas Team Marseille 13 KTM 00’00”
72 LABORIE Christophe Bretagne – Séché Environnement 00’00”
73 ANTONINI Simone Wanty Groupe Gobert 00’00”
74 GUAY Julien Auber 93 00’00”
75 VOECKLER Thomas Team Europcar 00’00”
76 MAINARD Jérôme E.C. Armée de Terre 00’00”
77 MEDEREL Maxime Team Europcar 00’00”
78 EDET Nicolas Cofidis, Solutions Crédits 00’00”
79 BONGIORNO Francesco-Manuel Bardiani CSF 00’00”
80 FINETTO Mauro Southeast 00’00”
81 GADRET John Movistar Team 00’00”
82 ANTOMARCHI Julien Roubaix Lille Métropole 00’00”
83 GHYSELINCK Jan Wanty Groupe Gobert 00’00”
84 PACHER Quentin E.C. Armée de Terre 00’00”
85 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale 00’00”
86 FEDRIGO Pierrick Bretagne – Séché Environnement 00’00”
87 QUINTANA Dayer Movistar Team 00’00”
88 BARBAS Yoann E.C. Armée de Terre 00’00”
89 PICHOT Alexandre Team Europcar 00’00”
90 RAIBAUD Jimmy E.C. Armée de Terre 00’00”
91 DOMONT Axel AG2R la Mondiale 00’00”
92 TONELLI Alessandro Bardiani CSF 00’00”
93 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise 00’00”
94 VIMPERE Théo Auber 93 00’00”
95 LEBRETON Kévin E.C. Armée de Terre 00’00”
96 TARRIDE Grégoire Team Marseille 13 KTM 00’00”
97 CAPECCHI Eros Movistar Team 00’00”
98 PIRAZZI Stefano Bardiani CSF 00’00”
99 LOUBET Julien Team Marseille 13 KTM 00’00”
100 VAUGRENARD Benoit FDJ 00’00”
101 KREDER Raymond Roompot Oranje Peloton 00’00”
102 TACIAK Mateusz CCC Sprandi Polkowice 00’00”
103 GAVAZZI Francesco Southeast 00’00”
104 EL FARES Julien Team Marseille 13 KTM 00’00”
105 GENE Yohann Team Europcar 00’20”
106 VERHELST Louis Cofidis, Solutions Crédits 00’20”
107 IZAGUIRRE Jon Movistar Team 00’38”
108 SENECHAL Florian Cofidis, Solutions Crédits 00’43”
109 DELLE STELLE Christian CCC Sprandi Polkowice 01’58”
110 KUREK Adrian CCC Sprandi Polkowice 01’58”
111 DUVAL Julien E.C. Armée de Terre 01’58”
112 BERLATO Giacomo Nippo – Vini Fantini 01’58”
113 RUFFONI Nicola Bardiani CSF 01’58”
114 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco Caja Rural – Seguros RGA 01’58”
115 BIDARD François AG2R la Mondiale 01’58”
116 GESLIN Anthony FDJ 01’58”
117 BARBIN Enrico Bardiani CSF 02’12”
118 JAUN Lukas Roth – Skoda 02’36”
119 GROSU Eduard Michael Nippo – Vini Fantini 03’22”
120 TORTELIER Etienne E.C. Armée de Terre 03’22”
121 BARROSO Romain Wanty Groupe Gobert 05’18”
122 GIL MARTINEZ Tomas Aurelio Southeast 05’18”
123 LEVEAU Jérémy Roubaix Lille Métropole 05’18”
124 DRON Boris Wanty Groupe Gobert 05’18”
125 MALAGUTI Alessandro Nippo – Vini Fantini 05’18”
126 PENVEN Clément Team Marseille 13 KTM 05’18”
127 CHETOUT Loïc Cofidis, Solutions Crédits 05’18”
128 VAN EMPEL Etienne Roompot Oranje Peloton 05’18”
129 PILLON Romain Roubaix Lille Métropole 06’55”
130 POZZO Mattia Nippo – Vini Fantini 06’55”
131 ISHIBASHI Manabu Nippo – Vini Fantini 06’55”