Jeden z głównych pomocników Vincenzo Nibalego w tegorocznym Giro d’Italia będzie od teraz wspierał kolarzy belgijskiej ekipy.

Capecchi przeszedł na zawodowstwo w 2006 roku kiedy dołączył do drużyny Liquigas. W pierwszym sezonie nie dostał się do składu na Wielkie Toury, ale w przeciągu całej kariery uczestniczył już w trzynastu takich wyścigach m.in. wspierając Nairo Quintanę i Vincenzo Nibalego w ich zwycięskich Giro d’Italia (2014 i 2016). Na swoim koncie Włoch zapisał cztery wygrane – etap i klasyfikację generalną Euskal Bizikleta, GP Citte Lugano i etap Giro d’Italia zdobyty po całodniowej ucieczce.

Eros jest kolarzem, który dołączy do naszej silnej grupy nastawionej na wysokie góry, w której są Gianluca Brambilla, Bob Jungels i Daniel Martin. Capecchi ma ogromne doświadczenie, a wyniki i obecność w wygrywających Wielkie Toury drużynach podkreślają jego siłę. Zgotujemy mu ciepłe powitanie i ufamy, że będzie z nami w najważniejszych momentach wspierając liderów walczących o najwyższe cele – powiedział Patrick Lefevere, menedżer ekipy.

Capecchi jest znany ze znakomitej jazdy w górach i poświęcenia, z jakim wspomaga swoich liderów. Jest już szóstym zawodnikiem, z którym Etixx-Quickstep podpisał kontrakt na następny sezon. Pozostałymi są Philippe Gilbert, Dries Devenyns, Rémi Cavagna, Enric Mas oraz Maximilian Schachmann.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments