Fot. Team Tinkoff

Kolarstwo było najchętniej oglądaną dyscypliną podczas Igrzysk w Rio na antenie TVP Sport! Z kolei wśród średniej widowni na wszystkich antenach Telewizji Polskiej kolarstwo plasuje się w pierwszej dziesiątce.

Największą widownię podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janerio zgromadziły mecze siatkówki. Pojedynki z Argentyną (4,47 mln), USA (4,34 mln) i Rosją (4,07 mln) zajęły całe podium. Kolarstwo kobiet i mężczyzn zajęły odpowiednio ósmą i dziewiątą lokatę. Co bardzo cieszy, wyścig kobiet i mężczyzn ze startu wspólnego śledziło średnio prawie trzy miliony osób!

Igrzyska Rio - oglądalność

Transmisja z rywalizacji mężczyzn w indywidualnej jeździe na czas, podczas której Maciej Bodnar wywalczył szóste miejsce, była najchętniej oglądaną relacją w TVP Sport (448 tys.), drugie miejsce zajęły relacje w wioślarstwa (405 tys.), zaś trzecie strzelectwo (403 tys.).

TVP SPort oglądalność

Kolarstwo w Polsce jest coraz bardziej popularne i to bardzo cieszy. Medale Rafała Majki i Mai Włoszczowskiej, ale też wysokie pozycje Katarzyny Niewiadomej, Macieja Bodnara i naszych torowców potwierdziły, że Polska jest krajem, który się liczy i mamy nadzieję będzie się liczył na najważniejszych imprezach świata.

O komentarzu kolarstwa w TVP napisano już wiele. Nas ciekawi o ile powyższe cyfry by wzrosły, gdyby „publiczna” zatrudniła komentatorów znających się na kolarstwie szosowym…

Grafiki: www.wirtualnemedia.pl

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments