fot. Bahrain-Victorious

W wieku 35 lat swoją zawodową karierę w roli kolarza zdecydował się zakończyć Eros Capecchi.

Włoski kolarz swoje pierwsze kroki w zawodowym peletonie stawiał w sierpniu 2005 roku w barwach zespołu Liquigas. Na przestrzeni kilkunastu sezonów Capecchi reprezentował, między innymi barwy takich zespołów, jak: Fuji-Servetto, Movistar Team, Astana Pro Team, czy też Deceuninck Quick-Step. Natomiast przez ostatnie dwa lata 35-latek był częścią drużyny Bahrain-Victorious.

W trakcie swojej długiej kariery Eros Capecchi był przede wszystkim lojalnym i oddanym pomocnikiem dla swoich liderów, zwłaszcza podczas wymagających wyścigów etapowych. Mimo tego kolarz rodem z Italii czterokrotnie odnosił indywidualne zwycięstwa, wygrywając etap Giro d’Italia w 2011 roku, odcinek i klasyfikację generalną wyścigu Euskal Bizikleta (sezon 2008) oraz szwajcarski klasyk Gp Citté di Lugano w 2012 roku.

Eros Capecchi niestety nie otrzymał możliwości przedłużenia kontraktu z dotychczasowym pracodawcą. W rozmowie z La Gazzetta dello Sport, Włoch przyznał, że w jego życiu nadszedł właściwy moment do zakończenia swojej zawodowej kariery w roli kolarza.

 

Poprzedni artykułVictor Campenaerts wraca do zespołu Lotto Soudal
Następny artykułArlenis Sierra uzupełnia skład zespołu Movistar Team na sezon 2022
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments