fot. Quick-Step Floors

Po medialnych spekulacjach dotyczących przyszłości Erosa Capecchiego teraz wiadomo oficjalnie – 32-letni Włoch przyszły sezon spędzi w barwach drużyny Deceuninck-Quick Step. Będzie to jego trzeci sezon pod skrzydłami Patricka Lefevere’a. 

W trakcie swojej 12-letniej kariery Capecchi odniósł cztery zwycięstwa, w tym etapowe w Giro d’Italia 2011.

Mój czas spędzony w tej drużynie był wyjątkowy, a rekordowa liczba zwycięstw, którą zdobyliśmy w minionym sezonie jest czymś, czego nikt nigdy nie zapomni. W ciągu ostatnich dwóch miałem możliwość startu we wszystkich trzech wielkich tourach oraz innych prestiżowych wyścigach. Swoje umiejętności wykorzystywałem do pomagania naszym liderom i za każdym razem dawałem z siebie wszystko. Mam nadzieję, że w nadchodzącym roku będę mógł wykorzystać swoje doświadczenie w tych samych wyścigach

– powiedział Eros Capecchi oficjalnej stronie internetowej drużyny Quick-Step Floors.

Przedłużenie kontraktu z Capecchim oznacza, że ekipa Deceuninck-Quick Step będzie w przyszłym sezonie liczyła dwudziestu pięciu zawodników.

Przypomnijmy, że w związku z zawirowaniami ze znalezieniem sponsora z drużyny odeszło po sezonie kilku ważnych zawodników – m.in. kolumbijski sprinter Fernando Gaviria, specjalista od północnych klasyków Niki Terpstra oraz młody i dobrze rokujący Laurens De Plus.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments