Mimo wielu spekulacji dotyczących nowych barw Louisa Meintjesa, reprezentant RPA postanowił przedłużyć kontrakt z dotychczasowym pracodawcą. Nowa umowa obowiązywać będzie przez kolejne 2 lata.

23 latek był w ostatnich dniach jednym z głównych bohaterów transferowych spekulacji. W kuluarach mówiło się o wielu zespołach World Tour zainteresowanych jego osobą, jednak najwięcej dało się usłyszeć o kazachskiej Astanie. Mimo to, obiecujący góral zdecydował się zostać w swoim dotychczasowym zespole.

Wielu działaczy pytało o niego, ale jego przyszłość związana jest z MTN. Drużyna daje mu wszystko co tylko może, pozwalając na ciągły rozwój. Pozostanie z nimi to dla niego najlepsza opcja. Cieszę się, że został. – powiedział agent zawodnika.

Następnym przystankiem jednego z najmłodszych kolarzy w peletonie będzie hiszpańska Vuelta, gdzie jego celem będzie etapowy triumf.

Bardzo się cieszę, że znów będę mógł zaprezentować się na trasie Vuelty. Przede wszystkim będę skupiony na każdym etapie z osobna, gdyż nie wiem jak mój organizm zachowa się podczas drugiego wielkiego touru z rzędu. To będzie dla mnie dobry test. – powiedział sam zainteresowany.

Postać Meintjesa jest jedną z najpilniej obserwowanych przez wszystkich specjalistów. Niewykluczone, że już niedługo będzie go stać na walkę z najlepszymi, co w tak młodym wieku może wróżyć wielką karierę.

 

fot. teammtnqhubeka.com