6 sierpnia 2015 roku z pewnością zostanie zapamiętany do końca życia przez piątkę fanów, którzy wygrali dzień z ekipą Etixx-Quickstep podczas Tour de Pologne.

Konkurs polegał na zakupieniu w aptece stacjonarnej produktów firmy Etixx na sumę nie mniejszą niż 100 zł i przesłanie zdjęcia paragonu do firmy. Oprócz tego należało kreatywnie odpowiedzieć na pytanie konkursowe.

Z uczestników Jury wybrało piątkę szczęśliwców, którzy mieli szansę poznania najlepszych kolarzy świata, z mistrzem świata Michałem Kwiatkowskim na czele. Dzień pełen atrakcji zaczął się dość wcześnie. Już o godzinie 9 zwycięzcy konkursu mieli szansę zjedzenia śniadania z drużyną. Oprócz tego ekipa przekazała fanom upominki od drużyny – czapeczki, bidony czy suplementy Etixx.

Po śniadaniu grupę „przejął” Jean-Marie Wampers. Zwycięzca Paryż-Roubaix z 1989 roku z humorem opowiadał o kulisach życia kolarzy. Pierwszym przystankiem wycieczki był teamowy autobus. Kibice mieli okazję usiąść w wygodnych fotelach przeznaczonych dla zawodników, obejrzeć wystrój wnętrz czy malutką kuchnię. Uczestników szczególnie zaciekawił fakt, że w autobusie znajduje się prysznic z aż trzema miejscami. Dowiedzieli się także jak przebiegają podróże drużyny z hotelu na start wyścigu.

Jean-Marie Wampers

Kolejną atrakcją było oprowadzenie po samochodzie technicznym. Tutaj Jean-Marie opowiadał o kulisach ciężkiej pracy mechaników – m.in. iż rowery najważniejszych kolarzy na dany wyścig są ustawione przy prawym boku, by jak najszybciej się do nich dostać, co znajduje się w bagażniku, jak wygląda łączność pracowników z dyrektorami sportowymi i kolarzami. Wspomniał także o dużym udziale inżynierów Specialized, którzy dzięki badaniom podczas Tour de France stworzyli dla Etixxu rower niemal idealny. Zwycięzcy konkursu mogli na przykład zobaczyć z jakiej mapy korzysta mechanik, by bez problemu znaleźć rower kolarza, który ma defekt.

Jean-Marie Wampers

Po obejrzeniu samochodu mechaników, do kibiców wyszli kolarze, którzy chętnie ustawiali się do zdjęć. Po małej sesji fani udali się do busa Etixx, w którym pojechali na start. Podczas dojazdu przewodnik opowiedział, jak ważne jest korzystanie z odpowiedniego sprzętu, pożywienia i suplementów. Porównał drużyny Etixx i Sky, zauważając, że belgijska ekipa pozwala na więcej swobody w dobieraniu produktów. Na miejscu fani otrzymali VIPowskie akredytacje, które pozwoliły im pojawić się w kulisach wyścigu.

kwiatek goły kibice

Po tym, jak kolarze wyruszyli na odcinek, Jean-Marie zebrał swoją grupę i zabrał ją na trasę. Tam, oprócz pysznego lanczu, zwycięzcy konkursu mieli okazję kibicować swoim ulubieńcom. Pełna wrażeń podróż skończyła się już na mecie w Zakopanem. Tutaj, podobnie jak na starcie, dzięki akredytacjom fani z bliska przyjrzeli się radości zwycięzcy czy kulisom przygotowań do dekoracji. Szczęśliwi kibice z pewnością do końca życia zapamiętają te wydarzenia!