Etixx-Quickstep

Chociaż łącznie liczą już 70 lat, a w dorobku mają 10 monumentów i dwa mistrzowskie tytuły, nigdy dotąd nie ścigali się ramię w ramię w barwach tej samej drużyny. Wilfried Peeters wierzy jednak, że Tom Boonen i Philippe Gilbert zdołają połączyć siły podczas najbliższej wiosennej kampanii, która będzie dla tego pierwszego ostatnią w karierze.

„Dyskutowaliśmy już z Tomem na temat jego programu na przyszły sezon i wszystko wygląda obiecująco, jednak ostateczne decyzje zapadną dopiero podczas kolejnego obozu treningowego,” – powiedział CyclingNews dyrektor sportowy Etixxu.

„Jeszcze nie wiemy, od którego wyścigu rozpocznie sezon. Być może ponownie będzie to Katar, jednak na tego typu decyzje będzie trzeba poczekać do grudniowego zgrupowania.”

Peeters jest również przekonany, że chociaż przez lata stali po przeciwnych stronach barykady, utytułowani Belgowie będą w stanie z powodzeniem połączyć siły na brukach jako zawodnicy ekipy Quick-Step Floors.

„Tom i Gilbert znają się bardzo dobrze, a to oznacza, że będą w stanie wspierać się w walce o zwycięstwa. Zawsze mamy z góry ustaloną taktykę na takie wyścigi jak Flandria i Gilbert jest, podobnie jak Boonen, jednym z zawodników potrafiących przekuć tego typu założenia na sukcesy.”

„Bardzo możliwe, że wystąpią razem w niektórych klasykach, jednak jeszcze nic nie zostało ostatecznie potwierdzone. Wszystkie decyzje zapadną podczas grudniowego zgrupowania.”

„Program Philippe nie został jeszcze rozpisany. Dopuszczam opcję, w której wystąpi w niektórych brukowanych klasykach jak Flandria. Wkrótce odbędziemy z nim spotkanie podczas którego wszystko zostanie przedyskutowane,” – zakończył dyrektor sportowy Etixxu.

Poprzedni artykułPeter Sagan: „W drużynie Bora-Hansgrohe będzie panowała dobra atmosfera”
Następny artykułBartosz Huzarski: „Na tę chwilę muszę zakończyć swoją zawodową karierę”
Z wykształcenia geograf i klimatolog. Przed dołączeniem do zespołu naszosie.pl związana była z CyclingQuotes, gdzie nabawiła się duńskiego akcentu. Kocha Pink Floydów, szare skandynawskie poranki i swoje boksery. Na Twitterze jest znacznie zabawniejsza. Ulubione wyścigi: Ronde van Vlaanderen i Giro d’Italia.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments