Australijka zwyciężyła na mecie w Louhans-Chateaurenaud po sprincie z peletonu! Koszulkę liderki zachowała Elisa Longo-Borghini (Wiggle-Honda).

W czwartek zawodniczki miały do pokonania 103km. Jedyna premia górska znajdowała się 75km przed metą, dlatego można się było spodziewać finiszu z peletonu.

Od początku z grupy było kilka prób ataków, ale długo żadna nie okazała się skuteczna. Dopiero 35km przed metą zaatakowała Silvia Valsecchi (Bepink Laclassica). Uzyskała 1’15” przewagi nad peletonem na 26km przed metą. Bardzo mocna praca ekipy Wiggle-Honda sprawiła jednak, że Włoszka została dogoniona 9km przed finiszem.

Do mety dojechał mocno rozciągnięty peleton, a o wygranej zadecydował sprint. Najszybsza okazała się Loren Rowney (Velocio-SRAM), która wyprzedziła Annette Edmondson (Wiggle-Honda).

Wyniki:

Miejsce Nazwisko Kraj Drużyna Czas
1 Loren ROWNEY AUS AUS 2:32:31
2 Annette EDMONDSON AUS WHT +0
3 Roxane FOURNIER FRA FUT +1
4 Leah KIRCHMANN CAN OPW +1
5 Fiona DUTRIAUX FRA FRA +3
6 Elisa LONGO BORGHINI ITA WHT +3
7 Aurore VERHOEVEN FRA LTK +3
8 Anna TREVISI ITA ISG +3
9 Daiva TUSLAITE LTU ISG +3
10 Jessy DRUYTS BEL VLL +5
11 Kaat HANNES BEL VLL +5
12 Lauren KITCHEN AUS HPU +5
13 Eugenia BUJAK POL BTC +5
14 Brianna WALLE USA OPW +5
15 Ane SANTESTEBAN GONZALEZ ESP ISG +5
16 Claudia CRETTI ITA ISG +5
17 Lucy GARNER GBR TLP +5
18 Amy PIETERS NED TLP +5
19 Polona BATAGELJ SLO BTC +5
20 Amy CURE AUS LBL +5
21 Ingrid DREXEL MEX ASA +5
22 Giorgia BRONZINI ITA WHT +5
23 Anouk RIJFF NED LBL +5
24 Claudia HÄUSLER GER TLP +5
25 Aude BIANNIC FRA FUT +5
26 Špela KERN SLO BTC +5
27 Elena UTROBINA RUS BPD +5
28 Ursa PINTAR SLO BTC +5
29 Jessica MUNDY AUS AUS +5
30 Anna RAMIREZ BAUXEL ESP BPD +5
31 Oxana KOZONCHUK RUS RUS +5
32 Amélie RIVAT FRA FUT +5
33 Lucia GONZALEZ BLANCO ESP LTK +5
34 Jenelle CROOKS AUS AUS +5
35 Jessie DAAMS BEL LBL +5
36 Molly WEAVER GBR TLP +5
37 Eider MERINO KORTAZAR ESP LTK +5
38 Mayuko HAGIWARA JPN WHT +5
39 Larisa PANKOVA RUS ASA +5
40 Natalya SAIFUTDINOVA KAZ ASA +5
41 Coralie DEMAY FRA FRA +5
42 Ariane HORBACH GER OPW +5
43 Tetiana RIABCHENKO UKR ISG +5
44 Lieselot DECROIX BEL LBL +5
45 Amber NEBEN USA BPK +5
46 Eugénie DUVAL FRA FUT +5
47 Carolina RODRIGUEZ GUTIERREZ MEX ASA +5
48 Charlotte BRAVARD FRA FUT +5
49 Jasmin GLAESSER CAN OPW +5
50 Janicke GUNVALDSEN NOR HPU +5
51 Anna POTOKINA RUS RUS +5
52 Ana Maria COVRIG ROU BPK +5
53 KSENIIA DOBRYNINA RUS ASA +5
54 Olga DOBRYNINA RUS BPD +16
55 Greta RICHIOUD FRA FUT +16
56 Jaime NIELSEN NZL BPK +19
57 Makhabbat UMUTZHANOVA KAZ ASA +19
58 Julia SOEK NED TLP +19
59 Isabelle BECKERS BEL LBL +23
60 Tone Hatteland LIMA NOR HPU +23
61 Lierni LEKUONA ETXEBESTE ESP BPD +23
62 Tatiana SHAMANOVA RUS RUS +26
63 Shannon Malseed AUS AUS +26
64 Emilie ROCHEDY FRA FRA +26
65 Fien DELBAERE BEL VLL +26
66 Ellen Skerritt AUS AUS +26
67 Manon SOUYRIS FRA FRA +26
68 Belen LOPEZ MORALES ESP LTK +26
69 Marion SICOT FRA FRA +26
70 Soline LAMBOLEY FRA LTK +26
71 Cecilie Gotaas JOHNSEN NOR HPU +26
72 Angela MAFFEIS ITA ISG +26
73 Audrey CORDON FRA WHT +26
74 Marina LIKHANOVA RUS RUS +35
75 Ingrid LORVIK NOR HPU +35
76 Fanny Leleu FRA FRA +35
77 Samara SHEPPARD NZL BPD +35
78 Silvia VALSECCHI ITA BPK +45
79 Lindsay Marie FOX USA BPK +45
80 Maura KINSELLA USA OPW +47
81 Willeke KNOL NED TLP +1:26
82 Carlee TAYLOR AUS LBL +1:31
83 Anna CHRISTIAN GBR WHT +1:53
84 Annie EWART CAN OPW +1:53
85 Ilaria BONOMI ITA BPK +2:48
86 Kimberley WELLS AUS AUS +3:21

 

Klasyfikacja generalna po 4 etapie

 

Miejsce Nazwisko Kraj Drużyna Czas
1 Elisa LONGO BORGHINI ITA WHT 11:29:43
2 Amy PIETERS NED TLP +4
3 Eugenia BUJAK POL BTC +7
4 Lauren KITCHEN AUS HPU +10
5 Brianna WALLE USA OPW +13
6 Claudia HÄUSLER GER TLP +15
7 Carlee TAYLOR AUS LBL +21
8 Jessie DAAMS BEL LBL +21
9 Polona BATAGELJ SLO BTC +22
10 Amber NEBEN USA BPK +25
11 Jenelle CROOKS AUS AUS +27
12 Leah KIRCHMANN CAN OPW +27
13 Mayuko HAGIWARA JPN WHT +30
14 Aude BIANNIC FRA FUT +33
15 Amélie RIVAT FRA FUT +35
16 Ane SANTESTEBAN GONZALEZ ESP ISG +35
17 Molly WEAVER GBR TLP +36
18 Tetiana RIABCHENKO UKR ISG +45
19 Daiva TUSLAITE LTU ISG +53
20 Jasmin GLAESSER CAN OPW +56
21 Anna POTOKINA RUS RUS +1:03
22 Oxana KOZONCHUK RUS RUS +1:15
23 Ursa PINTAR SLO BTC +2:06
24 Loren ROWNEY AUS AUS +2:18
25 Ingrid DREXEL MEX ASA +2:20
26 Eider MERINO KORTAZAR ESP LTK +2:21
27 Charlotte BRAVARD FRA FUT +2:24
28 Anna RAMIREZ BAUXEL ESP BPD +2:25
29 Lucia GONZALEZ BLANCO ESP LTK +2:25
30 Kaat HANNES BEL VLL +2:26
31 Carolina RODRIGUEZ GUTIERREZ MEX ASA +2:38
32 Marion SICOT FRA FRA +2:46
33 Špela KERN SLO BTC +3:34
34 Ana Maria COVRIG ROU BPK +3:42
35 Natalya SAIFUTDINOVA KAZ ASA +3:55
36 Aurore VERHOEVEN FRA LTK +3:56
37 Larisa PANKOVA RUS ASA +4:03
38 Jaime NIELSEN NZL BPK +4:04
39 Ingrid LORVIK NOR HPU +4:05
40 Silvia VALSECCHI ITA BPK +4:12
41 Emilie ROCHEDY FRA FRA +4:13
42 Marina LIKHANOVA RUS RUS +4:27
43 Anna TREVISI ITA ISG +4:48
44 Cecilie Gotaas JOHNSEN NOR HPU +5:07
45 Maura KINSELLA USA OPW +5:23
46 Annette EDMONDSON AUS WHT +5:32
47 Giorgia BRONZINI ITA WHT +5:57
48 Roxane FOURNIER FRA FUT +6:08
49 Amy CURE AUS LBL +6:10
50 Eugénie DUVAL FRA FUT +6:15
51 Belen LOPEZ MORALES ESP LTK +6:17
52 Samara SHEPPARD NZL BPD +6:23
53 Greta RICHIOUD FRA FUT +6:29
54 Lierni LEKUONA ETXEBESTE ESP BPD +6:34
55 Ellen Skerritt AUS AUS +6:39
56 Manon SOUYRIS FRA FRA +7:00
57 Tatiana SHAMANOVA RUS RUS +7:31
58 Fanny Leleu FRA FRA +7:41
59 Anouk RIJFF NED LBL +9:00
60 Lucy GARNER GBR TLP +9:01
61 Kimberley WELLS AUS AUS +9:02
62 Elena UTROBINA RUS BPD +9:03
63 Jessica MUNDY AUS AUS +9:04
64 Lieselot DECROIX BEL LBL +9:06
65 Fiona DUTRIAUX FRA FRA +9:06
66 Ariane HORBACH GER OPW +9:12
67 Janicke GUNVALDSEN NOR HPU +9:12
68 Julia SOEK NED TLP +9:15
69 Claudia CRETTI ITA ISG +9:16
70 Audrey CORDON FRA WHT +9:22
71 Olga DOBRYNINA RUS BPD +9:29
72 Isabelle BECKERS BEL LBL +9:43
73 Fien DELBAERE BEL VLL +9:45
74 Shannon Malseed AUS AUS +9:50
75 Angela MAFFEIS ITA ISG +9:58
76 Willeke KNOL NED TLP +10:44
77 Annie EWART CAN OPW +10:49
78 KSENIIA DOBRYNINA RUS ASA +10:56
79 Anna CHRISTIAN GBR WHT +12:00
80 Coralie DEMAY FRA FRA +19:02
81 Soline LAMBOLEY FRA LTK +19:18
82 Tone Hatteland LIMA NOR HPU +20:02
83 Lindsay Marie FOX USA BPK +20:18
84 Ilaria BONOMI ITA BPK +21:37
85 Makhabbat UMUTZHANOVA KAZ ASA +21:44
86 Jessy DRUYTS BEL VLL +23:23

 

fot. sheridescycling.com