Route de France Feminine / JM Hecquet

Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) nie dała szans rywalkom na mecie szóstego etapu La Route de France. Liderką pozostała Amber Neben (Bepink), Bujak jest już trzecia!

Trzy podjazdy (Col de la Croix des Moinats, Le Markstein i Col de Bannstein) przygotowali paniom organizatorzy na przedostatnim etapie La Route de France. Do pokonania były prawie 124 kilometry z Plombières les Bains do Soultzmatt.

Na Col de Bramont (nieklasyfikowany podjazd) zaatakowała Carlee Taylor (Liv Plantur). Samotna liderka uzyskała przewagę niecałej minuty nad goniącą czternastką, w której znajdowała się Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana). 25km przed metą wydawało się, że Taylor jest w stanie dojechać do mety – różnica wzrosła do 1’45”. Jej akcja skończyła się jednak w samej końcówce.

Finisz z dwunastoosobowej grupy wygrała Eugenia Bujak! Dzięki znakomitej postawie Gienia awansowała na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Podium uzupełniły Lex Albrecht (Bepink) i Amelie Rivat (Poitou-Charentes.Futuroscope86).

Liderka wyścigu Amber Neben (Bepink) utrzymała się w pierwszej grupie i utrzymała swoją pozycję w klasyfikacji generalnej. Spore straty poniosła dotychczasowa wiceliderka Amy Pieters (Wiggle-High5).

Wyniki szóstego etapu:

1 71 BUJAK Eugenia POL BTC 3:30:58.
2 62 ALBRECHT Lex CAN BPK
3 93 RIVAT Amélie FRA FUT
4 16 WILES Tayler USA OGE
5 135 SICOT Marion FRA FRA
6 1 KING Danielle GBR WHT
7 141 *MERINO KORTAZAR Eider ESP LTK
8 64 *TUHAI Kseniya BLR BPK
9 22 SLIK Rozanne NED TLP
10 25 TAYLOR Carlee AUS TLP
11 106 ENSING Janneke NED PHV
12 61 NEBEN Amber USA BPK
13 126 *COVRIG Ana Maria ROU ISG 31.
14 81 *BERTIZZOLO Sofia ITA ASA 31.
15 94 *ERAUD Séverine FRA FUT 31.
16 55 ZORZI Susanna ITA LBL 31.
17 111 POTOKINA Anna RUS SEF 31.
18 95 BRAVARD Charlotte FRA FUT 34.
19 123 VIECELI Lara ITA ISG 3:06.
20 104 ROOIJAKKERS Pauliena NED PHV 5:59.
21 96 *DREVILLE Anabelle FRA FUT 6:16.
22 85 *BEGGIN Sofia ITA ASA 8:07.
23 3 PIETERS Amy NED WHT 8:07.
24 125 ALLEN Bethany Ann USA ISG 8:07.
25 44 HAMMES Kathrin GER TIB 8:07.
26 12 *CROOKS Jenelle AUS OGE 8:07.
27 65 SHAMANOVA Tatiana RUS BPK 8:07.
28 72 PINTAR Ursa SLO BTC 8:07.
29 143 RAMIREZ BAUXEL Anna ESP LTK 8:07.
30 102 *BUURMAN Eva NED PHV 13:10.
31 131 BAZIN Marjolaine FRA FRA 13:12.
32 43 HALL Lauren USA TIB 13:12.
33 53 DECROIX Lieselot BEL LBL 13:12.
34 75 KERN Špela SLO BTC 13:12.
35 14 ROY Sarah AUS OGE 13:12.
36 92 BIANNIC Aude FRA FUT 13:12.
37 73 RADOTIC Mia CRO BTC 13:12.
38 112 POLEGATCH Ana Paula BRA SEF 13:12.
39 82 *DOBRYNINA Kseniia RUS ASA 18:34.
40 86 SAIFUTDINOVA Natalya KAZ ASA 18:34.
41 113 *RAGUSA Katia ITA SEF 18:34.
42 54 BECKERS Isabelle BEL LBL 18:34.
43 142 GONZALEZ BLANCO Lucia ESP LTK 18:34.
44 6 HAGIWARA Mayuko JPN WHT 18:34.
45 144 RODRIGUEZ SANCHEZ Gloria ESP LTK 18:34.
46 13 ALLEN Jessica AUS OGE 18:34.
47 146 *GONZALEZ BLANCO Alicia ESP LTK 18:34.
48 23 SOEK Julia NED TLP 18:34.
49 76 *LECHNER Corinna GER BTC 22:15.
50 101 *VAN DEN BOS Jip NED PHV 22:15.
51 132 *ROCHEDY Emilie FRA FRA 22:15.
52 74 *ERIC Jelena SRB BTC 22:15.
53 91 FOURNIER Roxane FRA FUT 22:15.
54 105 TROMP Esra NED PHV 22:15.
55 15 *MANLY Alexandra AUS OGE 22:15.
56 4 HOSKING Chloe AUS WHT 22:15.
57 56 KNOL Willeke NED LBL 34:27.
58 124 *STRICKER Anna Zita Maria ITA ISG 34:27.
59 2 *GARNER Lucy GBR WHT 34:27.
60 145 *TERUEL RIBES Alba ESP LTK 34:27.
61 116 *SPEROTTO Maria Vittoria ITA SEF 34:27.
62 83 *FIDANZA Arianna ITA ASA 34:27.
63 63 *SANGUINETI Ilaria ITA BPK 34:27.
64 5 *ROBERTS Amy GBR WHT 34:27.
65 66 *FRAIEGARI Giorgia ITA BPK 34:27.
66 134 *SACHET Iris FRA FRA 34:27.
67 133 *LAMBOLEY Soline FRA FRA 34:27.
68 52 *RIJFF Anouk NED LBL 34:27.
69 24 *STIJNS Kyara NED TLP 34:27.

Klasyfikacja generalna po sześciu etapach:

1 61 NEBEN Amber USA BPK 15:54:37.
2 16 WILES Tayler USA OGE 57.
3 71 BUJAK Eugenia POL BTC 1:58.
4 22 SLIK Rozanne NED TLP 2:02.
5 106 ENSING Janneke NED PHV 2:14.
6 25 TAYLOR Carlee AUS TLP 2:17.
7 62 ALBRECHT Lex CAN BPK 2:43.
8 64 *TUHAI Kseniya BLR BPK 3:00.
9 1 KING Danielle GBR WHT 3:03.
10 94 *ERAUD Séverine FRA FUT 3:06.
11 93 RIVAT Amélie FRA FUT 3:10.
12 95 BRAVARD Charlotte FRA FUT 3:48.
13 55 ZORZI Susanna ITA LBL 4:00.
14 81 *BERTIZZOLO Sofia ITA ASA 4:30.
15 126 *COVRIG Ana Maria ROU ISG 5:42.
16 123 VIECELI Lara ITA ISG 6:11.
17 141 *MERINO KORTAZAR Eider ESP LTK 8:23.
18 135 SICOT Marion FRA FRA 8:39.
19 111 POTOKINA Anna RUS SEF 9:30.
20 3 PIETERS Amy NED WHT 9:32.
21 44 HAMMES Kathrin GER TIB 12:03.
22 72 PINTAR Ursa SLO BTC 13:57.
23 12 *CROOKS Jenelle AUS OGE 14:37.
24 96 *DREVILLE Anabelle FRA FUT 15:49.
25 104 ROOIJAKKERS Pauliena NED PHV 16:29.
26 92 BIANNIC Aude FRA FUT 16:33.
27 73 RADOTIC Mia CRO BTC 17:28.
28 14 ROY Sarah AUS OGE 18:14.
29 102 *BUURMAN Eva NED PHV 19:53.
30 85 *BEGGIN Sofia ITA ASA 19:58.
31 53 DECROIX Lieselot BEL LBL 20:27.
32 43 HALL Lauren USA TIB 21:24.
33 75 KERN Špela SLO BTC 22:49.
34 143 RAMIREZ BAUXEL Anna ESP LTK 23:13.
35 131 BAZIN Marjolaine FRA FRA 23:37.
36 65 SHAMANOVA Tatiana RUS BPK 24:01.
37 112 POLEGATCH Ana Paula BRA SEF 24:02.
38 125 ALLEN Bethany Ann USA ISG 24:15.
39 82 *DOBRYNINA Kseniia RUS ASA 24:18.
40 23 SOEK Julia NED TLP 26:11.
41 91 FOURNIER Roxane FRA FUT 27:31.
42 13 ALLEN Jessica AUS OGE 28:44.
43 113 *RAGUSA Katia ITA SEF 30:34.
44 144 RODRIGUEZ SANCHEZ Gloria ESP LTK 31:05.
45 76 *LECHNER Corinna GER BTC 31:13.
46 4 HOSKING Chloe AUS WHT 31:22.
47 6 HAGIWARA Mayuko JPN WHT 31:45.
48 101 *VAN DEN BOS Jip NED PHV 31:59.
49 146 *GONZALEZ BLANCO Alicia ESP LTK 32:03.
50 15 *MANLY Alexandra AUS OGE 32:15.
51 86 SAIFUTDINOVA Natalya KAZ ASA 32:26.
52 105 TROMP Esra NED PHV 33:30.
53 54 BECKERS Isabelle BEL LBL 34:13.
54 74 *ERIC Jelena SRB BTC 34:16.
55 142 GONZALEZ BLANCO Lucia ESP LTK 35:39.
56 132 *ROCHEDY Emilie FRA FRA 37:02.
57 124 *STRICKER Anna Zita Maria ITA ISG 41:24.
58 52 *RIJFF Anouk NED LBL 43:46.
59 83 *FIDANZA Arianna ITA ASA 47:09.
60 116 *SPEROTTO Maria Vittoria ITA SEF 48:33.
61 63 *SANGUINETI Ilaria ITA BPK 50:42.
62 145 *TERUEL RIBES Alba ESP LTK 51:39.
63 56 KNOL Willeke NED LBL 51:40.
64 2 *GARNER Lucy GBR WHT 52:30.
65 5 *ROBERTS Amy GBR WHT 57:37.
66 133 *LAMBOLEY Soline FRA FRA 59:12.
67 66 *FRAIEGARI Giorgia ITA BPK 1:01:34.
68 134 *SACHET Iris FRA FRA 1:03:23.
69 24 *STIJNS Kyara NED TLP 1:05:09.