Już 2 tygodnie nie meldowaliśmy Państwu w zbiorczej formie niczego na temat mniej lub bardziej ważnych ruchów transferowych w damskim peletonie. Pora to nadrobić, bowiem okienko jest całkiem interesujące, a zmian barw i prolongat umów było dość sporo.

Są takie transfery, po których niemalże nikt nie powie „O! O tym trzeba koniecznie powiedzieć każdemu dookoła”. Te głośniejsze staramy się Państwu na bieżąco prezentować, ale właśnie takie opisane tym zmyślonym cytatem można raz na jakiś czas zebrać w jednym miejscu i do lektury takiego przeglądu zapraszam.

Movistar Team
Jelena Erić i Paula Andrea Patiño zdecydowały się na odnowienie swoich umów z hiszpańską ekipą. Odpowiednio 26- i 25-latka to zawodniczki od kilku lat związane z Movistartem, w którym dość regularnie dostają szanse jazdy na własne konto. Serbka to dynamiczna zawodniczka, jej kolumbijska koleżanka to z kolei świetna góralka. Obie podpisały aż 3-letnie kontrakty. Krócej, bo tylko o rok, swoją umowę prolongowały natomiast Lourdes Oyarbide i Alicia González.

Nowym nabytkiem hiszpańskiego zespołu jest z kolei Floortje Mackaij, która po latach w Team DSM postawiła teraz na zmiany. Dynamiczna zawodniczka zostanie w Movistarze co najmniej do końca 2024 roku.

UAE Team ADQ
Ekipa z Bliskiego Wschodu nie szczypała się i na raz ogłosiła przedłużenie dużej grupy zawodniczek. W UAE Team ADQ pozostaną na kolejny sezon Sofia Bertizzolo, Eugenia Bujak, Alena Ivanchenko, Laura Tomasi, Erica Magnaldi, Anna Trevisi, Safia al Sayegh oraz Linda Zanetti.

Liv Racing Xstra
Niedawno pisaliśmy, że holenderski zespół odnowił umowę z naszą Martą Jaskulską. Nie była to wówczas jedyna prolongata – koleżankami klubowymi świetnie progresującej Polki pozostaną bowiem nadal 35-letnia Ayesha McGowan oraz 6 lat młodsza Sabrina Stultiens.

Plantur-Pura
Belgijski zespół zatrudniający nie tylko zawodniczki szosowe, ale także i te ścigające się w przełajach, postanowił sprowadzić z World Touru do swojej ekipy Evy Kuijpers. 27-letnia Holenderka ostatnie lata spędziła m.in. w CCC Liv czy w Human Powered Health. Umowę z tą ekipą odnowiła z kolei 25-letnia Christina Schweinberger.

Trek – Segafredo
Amerykańska ekipa już praktycznie zamyka skład na przyszły rok – w tym sezonie ich zespół liczył bowiem 14 pań, a w 2023 roku zobaczymy w tej formacji co najmniej 15 zawodniczek. Ostatnimi odnowionymi kontraktami są te z 33-letnią Tayler Wiles oraz 20-letnią Elynor Bäckstedt – siostrą szalejącej na Mistrzostwach Świata Zoe.

Team BikeExchange – Jayco
Australijska ekipa nadal pozostanie jedną z najbardziej barwnych w damskim peletonie World Tour. Wszystko za sprawą tego, że odnowiono kontrakty z pochodzącą z Trynidadu i Tobago, czarnoskórą Teniel Campbell, a także z rezydującą w Singapurze i pochodzącą z tego niewielkiego państewka Chelsie Wei Shi Tan.

Cofidis Women Team
Ostatnią ekipą, o której napiszę osobno, jest francuski Cofidis. Do tej ekipy dołączą dwie nowe twarze – Morgane Coston z Arkéa Pro Cycling Team oraz Josie Talbot z Team Farto – BTC. Ta druga to aktualna mistrzyni Oceanii w wyścigu ze startu wspólnego. Zespół prolongował także kontrakt z Valentine Fortin.

Pojedyncze ruchy transferowe
24-letnia Ella Harris zamienia worldtourowy Canyon//SRAM Racing na Le Col – Wahoo, Georgia Williams pozostaje z kolei na najwyższym poziomie, ale koszulkę Team BikeExchange – Jayco wymienia na trykot EF Education-TIBCO-SVB. Barwy klubowe zmieni także Romy Kasper – z Team Jumbo-Visma na AG Insurance – NXTG Team, a także Maria Giulia Confalonieri, która z Ceratizit-WNT Pro Cycling trafi na kolejne 2 lata do Uno-X Pro Cycling Team.

Jeśli zaś chodzi o prolongaty to warto wspomnieć, że w swoich ekipach na dłużej pozostaną m.in. Femke Gerritse (Parkhotel Valkenburg) oraz Jesse Vandenbulcke (Le Col – Wahoo).

Poprzedni artykułDavid Lappartient: „Nie boimy się procesów”
Następny artykułStanisław Aniołkowski w Human Powered Health!
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments