fot. Bingoal Pauwels Sauces WB

Stanisław Aniołkowski i Sasha Weemaes przechodzą do amerykańskiej drużyny rangi UCI ProTeams.

Po dwóch latach spędzonych w Bingoal Pauwels Sauces WB Polak zmienia ekipę na Human Powered Health. W tym sezonie Aniołkowski zajmował drugie miejsca na etapach Tour of Britain i 4 Jours de Dunkerque. Ze świetnej strony pokazał się także w Clasica de Almeria, gdzie zajął miejsce tuż za podium.

Tak o Polaku wypowiada się dyrektor jego nowej ekipy Jonas Carney:

Stanisław przykuł naszą uwagę po raz pierwszy na trasie Tour of Turkey w 2021 roku i od tego czasu mamy go na oku. W przyszłym sezonie chcemy skupić bardziej się na sprintach, a to kolarz, który nam to zagwarantuje.

Polak bardzo się cieszy na nowe wyzwania:

Dołączenie do zespołu to dla mnie kolejne wyzwanie, jestem podekscytowany i nie mogę się doczekać kolejnego sezonu. W przyszłym sezonie skupię się na sprintach i wyścigach klasycznych. Chciałbym szybko zintegrować się z zespołem i rozpocząć sezon od zwycięstwa.

Obok Polaka do amerykańskiego zespołu dołączy Sasha Weemaes. 24- letni Belg w tym sezonie wywalczył trzecie miejsce w Trofeo Playa de Palma – Palma.

Sasha już udowodnił, że może konkurować z niektórymi z najlepszych sprinterów na świecie. Jesteśmy podekscytowani, że możemy wprowadzić do naszego zespołu pierwszego belgijskiego zawodnika i wierzymy, że może on wnieść cenne doświadczenie i pomóc drużynie poprawić się – zwłaszcza w jego domowych wyścigach

– tak o Belgu wypowiedział się Jonas Carney.

Poprzedni artykułPrzegląd wrześniowych ruchów z damskiego okienka transferowego 2022
Następny artykułDzień wszystkich kobiet – zapowiedź 6. dnia mistrzostw świata Wollongong 2022
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan

Brak progresu… tylko PCT… tracimy te talenty hurtowo…