La Route de France Féminine Internationale

Roxane Fournier była najszybsza na drugim odcinku La Route de France. Liderką pozostała zwyciężczyni prologu Amy Pieters.

Trzeciego dnia zmagań we Francji do pokonania było 114.8km z Breuillet do Saint Benoit sur Loire. Na trasie wiał bardzo mocny wiatr, który od początku podzielił stawkę.

Już po 20km sytuacja rysowała się ciekawe – peleton rozerwał się na dwie części. Na czele znalazły się 43 zawodniczki i przewaga nad goniącymi powoli rosła.

30km przed metą zaatakowała Kseniya Dobrynina (Astana) i uzyskała 30 sekund przewagi, ale została dogoniona 10km przed finiszem. Finisz z pierwszej grupy wygrała Roxane Fournier (Poitou-Charentes.Futuroscope.86). Francuzka o kilka centymetrów pokonała Floortje Mackaij (Team Liv-Plantur). Na trzeciej pozycji finiszowała Chloe Hosking (Wiggle-High5), a czwartej Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana).

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymała Amy Pieters (Wiggle High5). Bujak jest dziesiąta.

Wyniki etapu:

1 91 FOURNIER Roxane FRA FUT 2:39:01.

2 21 *MACKAIJ Floortje NED TLP

3 4 HOSKING Chloe AUS WHT

4 71 BUJAK Eugenia POL BTC

5 45 RYAN Kendall USA TIB

6 51 DELZENNE Elise FRA LBL

7 103 HOEKSMA Ilona NED PHV

8 73 RADOTIC Mia CRO BTC

9 81 *BERTIZZOLO Sofia ITA ASA

10 14 ROY Sarah AUS OGE

11 52 *RIJFF Anouk NED LBL

12 124 *STRICKER Anna Zita Maria ITA ISG

13 102 *BUURMAN Eva NED PHV

14 3 PIETERS Amy NED WHT

15 101 *VAN DEN BOS Jip NED PHV

16 74 *ERIC Jelena SRB BTC

17 23 SOEK Julia NED TLP

18 22 SLIK Rozanne NED TLP

19 123 VIECELI Lara ITA ISG

20 106 ENSING Janneke NED PHV

21 75 KERN Špela SLO BTC

22 94 *ERAUD Séverine FRA FUT

23 95 BRAVARD Charlotte FRA FUT

24 64 *TUHAI Kseniya BLR BPK

25 92 BIANNIC Aude FRA FUT

26 62 ALBRECHT Lex CAN BPK

27 1 KING Danielle GBR WHT

28 25 TAYLOR Carlee AUS TLP

29 82 *DOBRYNINA Kseniia RUS ASA

30 55 ZORZI Susanna ITA LBL

31 72 PINTAR Ursa SLO BTC

32 93 RIVAT Amélie FRA FUT

33 126 *COVRIG Ana Maria ROU ISG

34 44 HAMMES Kathrin GER TIB

35 16 WILES Tayler USA OGE

36 61 NEBEN Amber USA BPK

37 53 DECROIX Lieselot BEL LBL

38 26 *WEAVER Molly GBR TLP

39 105 TROMP Esra NED PHV

40 13 ALLEN Jessica AUS OGE 9.

41 12 *CROOKS Jenelle AUS OGE 17.

42 43 HALL Lauren USA TIB 20.

43 56 KNOL Willeke NED LBL 33.

44 86 SAIFUTDINOVA Natalya KAZ ASA 4:50.

45 84 RIBEROT Fanny FRA ASA 4:50.

46 112 POLEGATCH Ana Paula BRA SEF 4:50.

47 131 BAZIN Marjolaine FRA FRA 4:50.

48 24 *STIJNS Kyara NED TLP 4:50.

49 115 *PARKINSON Abby-Mae GBR SEF 4:50.

50 54 BECKERS Isabelle BEL LBL 4:50.

51 116 *SPEROTTO Maria Vittoria ITA SEF 4:50.

52 133 *LAMBOLEY Soline FRA FRA 4:50.

53 113 *RAGUSA Katia ITA SEF 4:50.

54 111 POTOKINA Anna RUS SEF 4:50.

55 76 *LECHNER Corinna GER BTC 4:50.

56 83 *FIDANZA Arianna ITA ASA 4:50.

57 122 *PAVIN Michela ITA ISG 4:50.

58 63 *SANGUINETI Ilaria ITA BPK 4:50.

59 66 *FRAIEGARI Giorgia ITA BPK 4:50.

60 141 *MERINO KORTAZAR Eider ESP LTK 4:50.

61 2 *GARNER Lucy GBR WHT 4:50.

62 5 *ROBERTS Amy GBR WHT 4:50.

63 142 GONZALEZ BLANCO Lucia ESP LTK 4:50.

64 121 *CRETTI Claudia ITA ISG 4:50.

65 85 *BEGGIN Sofia ITA ASA 4:50.

66 132 *ROCHEDY Emilie FRA FRA 4:50.

67 15 *MANLY Alexandra AUS OGE 4:50.

68 104 ROOIJAKKERS Pauliena NED PHV 4:50.

69 135 SICOT Marion FRA FRA 4:50.

70 144 RODRIGUEZ SANCHEZ Gloria ESP LTK 4:50.

71 125 ALLEN Bethany Ann USA ISG 4:50.

72 65 SHAMANOVA Tatiana RUS BPK 4:50.

73 146 *GONZALEZ BLANCO Alicia ESP LTK 4:50.

74 6 HAGIWARA Mayuko JPN WHT 4:50.

75 134 *SACHET Iris FRA FRA 4:50.

76 143 RAMIREZ BAUXEL Anna ESP LTK 4:50.

77 96 *DREVILLE Anabelle FRA FUT 4:50.

78 145 *TERUEL RIBES Alba ESP LTK 6:52.

Wycofane

42 BRIEN Alizee

136 *STRAPPAZZON Marine

Klasyfikacja generalna

1 3 PIETERS Amy NED WHT 6:31:56.

2 14 ROY Sarah AUS OGE 10.

3 21 *MACKAIJ Floortje NED TLP 10.

4 92 BIANNIC Aude FRA FUT 11.

5 51 DELZENNE Elise FRA LBL 12.

6 1 KING Danielle GBR WHT 12.

7 73 RADOTIC Mia CRO BTC 15.

8 123 VIECELI Lara ITA ISG 16.

9 45 RYAN Kendall USA TIB 17.

10 71 BUJAK Eugenia POL BTC 17.

11 22 SLIK Rozanne NED TLP 18.

12 106 ENSING Janneke NED PHV 19.

13 91 FOURNIER Roxane FRA FUT 20.

14 16 WILES Tayler USA OGE 22.

15 94 *ERAUD Séverine FRA FUT 22.

16 95 BRAVARD Charlotte FRA FUT 22.

17 61 NEBEN Amber USA BPK 23.

18 124 *STRICKER Anna Zita Maria ITA ISG 23.

19 55 ZORZI Susanna ITA LBL 25.

20 81 *BERTIZZOLO Sofia ITA ASA 27.

21 25 TAYLOR Carlee AUS TLP 28.

22 62 ALBRECHT Lex CAN BPK 29.

23 53 DECROIX Lieselot BEL LBL 34.

24 72 PINTAR Ursa SLO BTC 35.

25 75 KERN Špela SLO BTC 42.

26 64 *TUHAI Kseniya BLR BPK 49.

27 93 RIVAT Amélie FRA FUT 1:02.

28 26 *WEAVER Molly GBR TLP 1:03.

29 23 SOEK Julia NED TLP 1:08.

30 44 HAMMES Kathrin GER TIB 1:10.

31 4 HOSKING Chloe AUS WHT 1:14.

32 103 HOEKSMA Ilona NED PHV 1:43.

33 52 *RIJFF Anouk NED LBL 1:43.

34 102 *BUURMAN Eva NED PHV 1:46.

35 126 *COVRIG Ana Maria ROU ISG 1:48.

36 101 *VAN DEN BOS Jip NED PHV 1:50.

37 105 TROMP Esra NED PHV 1:50.

38 82 *DOBRYNINA Kseniia RUS ASA 1:52.

39 74 *ERIC Jelena SRB BTC 1:52.

40 13 ALLEN Jessica AUS OGE 1:56.

41 43 HALL Lauren USA TIB 2:04.

42 12 *CROOKS Jenelle AUS OGE 2:05.

43 135 SICOT Marion FRA FRA 5:18.

44 141 *MERINO KORTAZAR Eider ESP LTK 5:31.

45 111 POTOKINA Anna RUS SEF 5:33.

46 63 *SANGUINETI Ilaria ITA BPK 6:00.

47 76 *LECHNER Corinna GER BTC 6:01.

48 83 *FIDANZA Arianna ITA ASA 6:06.

49 146 *GONZALEZ BLANCO Alicia ESP LTK 6:11.

50 122 *PAVIN Michela ITA ISG 6:16.

51 6 HAGIWARA Mayuko JPN WHT 6:29.

52 15 *MANLY Alexandra AUS OGE 6:32.

53 96 *DREVILLE Anabelle FRA FUT 6:35.

54 104 ROOIJAKKERS Pauliena NED PHV 6:37.

55 112 POLEGATCH Ana Paula BRA SEF 6:39.

56 116 *SPEROTTO Maria Vittoria ITA SEF 6:39.

57 144 RODRIGUEZ SANCHEZ Gloria ESP LTK 6:39.

58 115 *PARKINSON Abby-Mae GBR SEF 6:43.

59 131 BAZIN Marjolaine FRA FRA 6:44.

60 113 *RAGUSA Katia ITA SEF 6:45.

61 143 RAMIREZ BAUXEL Anna ESP LTK 6:49.

62 85 *BEGGIN Sofia ITA ASA 6:49.

63 84 RIBEROT Fanny FRA ASA 6:50.

64 132 *ROCHEDY Emilie FRA FRA 6:57.

65 142 GONZALEZ BLANCO Lucia ESP LTK 6:59.

66 86 SAIFUTDINOVA Natalya KAZ ASA 6:59.

67 145 *TERUEL RIBES Alba ESP LTK 8:46.

68 54 BECKERS Isabelle BEL LBL 9:23.

69 56 KNOL Willeke NED LBL 9:24.

70 2 *GARNER Lucy GBR WHT 9:24.

71 125 ALLEN Bethany Ann USA ISG 9:40.

72 65 SHAMANOVA Tatiana RUS BPK 9:48.

73 121 *CRETTI Claudia ITA ISG 9:55.

74 133 *LAMBOLEY Soline FRA FRA 11:39.

75 5 *ROBERTS Amy GBR WHT 13:34.

76 24 *STIJNS Kyara NED TLP 13:40.

77 66 *FRAIEGARI Giorgia ITA BPK 13:53.

78 134 *SACHET Iris FRA FRA 15:52.