CCC Sprandi Polkowice wystawia na Czech Cycling Tour bardzo mocny, dobrze jeżdżący po górach skład. W „ósemce” znalazło się m.in. dwóch Czechów, którzy będą chcieli się pokazać przed własną publicznością.

Victor de la Parte, Felix Grossschartner, Jan Hirt oraz Davide Rebellin – każdego z tej czwórki stać na wysoką lokatę w końcowej klasyfikacji. Jako, że w programie wyścigu nie ma etapu kończącego się na podjeździe, największe szanse wydaje się mieć doświadczony Włoch. Przed kilkoma dniami zasygnalizował on dobrą formę w jednodniowym Rad am Ring, w którym zajął 5.miejsce.

De la Parte ma w tym sezonie na swoim koncie m.in. 11.miejsce w Tour de Suisse oraz 3. w Tour of Croatia. Grossschartner był natomiast 4. w chorwackiej etapówce i w każdym kolejnym starcie potwierdzał dobrą dyspozycję. Hirt to zwycięzca Tour of Austria, a jazda w swoim kraju z pewnością doda mu skrzydeł i motywacji. O tym, kto będzie głównym liderem zmagań zadecyduje aktualna sytuacja w klasyfikacji generalnej i dyspozycja dnia.

Również pozostali kolarze desygnowani na Czech Cycling Tour są w stanie wywalczyć miejsce w czołówce lub odegrać niebagatelną rolę w pomocy liderowi. Nikolay Mihaylov zmiażdżył rywali w lipcowej etapówce Sibiu Cycling Tour i pokazał tym samym, że w każdym wyścigu trzeba na niego uważać. Sylwester Szmyd i Branislau Samoilau zawsze są istotnym wsparciem na dłuższych podjazdach, a Josef Cerny, swoją aktywną jazdą, postara się sprawić swoim fanom w Czechach sporo radości.

Trasa wyścigu

Czech Cycling Tour liczyć będzie 4 etapy. Rozpocznie się od pofałdowanej jazdy drużynowej na czas wokół miejscowości Frydek Mistek, o długości 17,3 kilometra. Polkowicki zespół jest jednym z najlepszych w tej specjalności wśród ekip ProContinental, więc będzie to okazja na uzyskanie dobrego wyniku i usadowienia się w czołówce generalki. Tym bardziej, że w składzie są m.in. Mihaylov, Samoilau, de la Parte i Grossschartner, którzy w ostatnich miesiącach potwierdzili ponadprzeciętne umiejętności w walce z czasem.

Po drużynówce odbędzie się pagórkowaty  etap, z Ołomuńca do Unicova. Większość wzniesień i trzy premie górskie znajdować się będą jednak w początkowej fazie zmagań, a końcowe 50 kilometrów prowadzić będą po płaskich terenach. Spodziewany jest zatem masowy sprint.

Najcięższy wydaje się być trzeci odcinek, Mohelnice-Sternbek. Peleton powinien mocno się porwać na trasie z siedmioma premiami górskim. Szczególnie trudna przeprawa czeka na podjeździe pod Vidly, o długości ok. 8-9 kilometrów, kończącym się na wysokości prawie 800 m n.p.m. Ostatnie 35 kilometrów to trzy rundy, z jednym ponad 3-kilometrowym wzniesieniem do Ecce Homo. Kolarze finiszować będą po zjeździe, na płaskim.

Wyścig zakończy się etapem z Ołomuńca do Dolan. W pierwszej „połówce” będą co prawda dwie premie górskie do pokonania, ale druga połowa zmagań to już 9 rund po Dolanach, z jedną tzw. hopką.

Program Czech Cycling Tour:

Etap 1 (TTT) – Frydek – Mistek (17,3km)
Etap 2 – Ołomuniec – Unicov (177km)
Etap 3 – Mohelnice – Sternberk (187,4km)
Etap 4 – Olomouc – Dolany (157,1km)

Skład CCC Sprandi Polkowice na Czech Cycling Tour (11-14.08, 2.1): Jan Hirt, Josef Cerny, Davide Rebellin, Victor de la Parte, Felix Grossschartner, Sylwester Szmyd, Nikolay Mihaylov, Branislau Samoilau

Informacja prasowa