BePink

Amerykanka rozgromiła rywalki na 16km odcinku i została nową liderką wyścigu. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) zajęła piąte miejsce i w generalce jest już czwarta!

Czwarty etap francuskiego wyścigu to 16km jazdy indywidualnej na czas z Buxy do Chalon sur Saone. Profil był bardzo płaski, a osiągane prędkości bardzo wysokie.

Zdecydowanie najlepszy czas uzyskała Amber Neben. Zawodniczka Bepink przejechała trasę w czasie 18:07, a więc ze średnią prędkością ponad 52km/h. Druga była Tayler Wiles (Orica-AIS) – 18:40, a trzecia dotychczasowa liderka wyścigu Amy Pieters (Wiggle-High5) – 19:02.

Piąte miejsce wywalczyła Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) zajęła piąte miejsce i w klasyfikacji generalnej awansowała na czwartą pozycję!

Dzięki dużej przewadze Neben została nową liderką wyścigu.

Wyniki czwartego etapu:

1 61 NEBEN Amber USA BPK 18:07.
2 16 WILES Tayler USA OGE 33.
3 3 PIETERS Amy NED WHT 55.
4 76 *LECHNER Corinna GER BTC 1:10.
5 71 BUJAK Eugenia POL BTC 1:13.
6 22 SLIK Rozanne NED TLP 1:16.
7 51 DELZENNE Elise FRA LBL 1:20.
8 92 BIANNIC Aude FRA FUT 1:21.
9 94 *ERAUD Séverine FRA FUT 1:21.
10 44 HAMMES Kathrin GER TIB 1:21.
11 73 RADOTIC Mia CRO BTC 1:29.
12 1 KING Danielle GBR WHT 1:31.
13 14 ROY Sarah AUS OGE 1:35.
14 82 *DOBRYNINA Kseniia RUS ASA 1:43.
15 45 RYAN Kendall USA TIB 1:45.
16 96 *DREVILLE Anabelle FRA FUT 1:51.
17 54 BECKERS Isabelle BEL LBL 1:52.
18 6 HAGIWARA Mayuko JPN WHT 1:52.
19 25 TAYLOR Carlee AUS TLP 1:54.
20 131 BAZIN Marjolaine FRA FRA 1:54.
21 104 ROOIJAKKERS Pauliena NED PHV 1:54.
22 24 *STIJNS Kyara NED TLP 1:55.
23 105 TROMP Esra NED PHV 1:58.
24 91 FOURNIER Roxane FRA FUT 1:58.
25 106 ENSING Janneke NED PHV 2:00.
26 95 BRAVARD Charlotte FRA FUT 2:04.
27 64 *TUHAI Kseniya BLR BPK 2:05.
28 93 RIVAT Amélie FRA FUT 2:06.
29 52 *RIJFF Anouk NED LBL 2:06.
30 15 *MANLY Alexandra AUS OGE 2:08.
31 102 *BUURMAN Eva NED PHV 2:09.
32 55 ZORZI Susanna ITA LBL 2:11.
33 62 ALBRECHT Lex CAN BPK 2:12.
34 5 *ROBERTS Amy GBR WHT 2:13.
35 53 DECROIX Lieselot BEL LBL 2:17.
36 13 ALLEN Jessica AUS OGE 2:18.
37 23 SOEK Julia NED TLP 2:18.
38 72 PINTAR Ursa SLO BTC 2:21.
39 123 VIECELI Lara ITA ISG 2:23.
40 4 HOSKING Chloe AUS WHT 2:23.
41 111 POTOKINA Anna RUS SEF 2:24.
42 112 POLEGATCH Ana Paula BRA SEF 2:24.
43 101 *VAN DEN BOS Jip NED PHV 2:24.
44 81 *BERTIZZOLO Sofia ITA ASA 2:25.
45 144 RODRIGUEZ SANCHEZ Gloria ESP LTK 2:28.
46 124 *STRICKER Anna Zita Maria ITA ISG 2:29.
47 126 *COVRIG Ana Maria ROU ISG 2:30.
48 83 *FIDANZA Arianna ITA ASA 2:31.
49 63 *SANGUINETI Ilaria ITA BPK 2:36.
50 135 SICOT Marion FRA FRA 2:37.
51 43 HALL Lauren USA TIB 2:40.
52 141 *MERINO KORTAZAR Eider ESP LTK 2:46.
53 143 RAMIREZ BAUXEL Anna ESP LTK 2:47.
54 56 KNOL Willeke NED LBL 2:49.
55 145 *TERUEL RIBES Alba ESP LTK 2:56.
56 12 *CROOKS Jenelle AUS OGE 2:57.
57 121 *CRETTI Claudia ITA ISG 3:02.
58 134 *SACHET Iris FRA FRA 3:06.
59 133 *LAMBOLEY Soline FRA FRA 3:08.
60 2 *GARNER Lucy GBR WHT 3:09.
61 116 *SPEROTTO Maria Vittoria ITA SEF 3:22.
62 86 SAIFUTDINOVA Natalya KAZ ASA 3:24.
63 75 KERN Špela SLO BTC 3:25.
64 132 *ROCHEDY Emilie FRA FRA 3:31.
65 113 *RAGUSA Katia ITA SEF 3:37.
66 122 *PAVIN Michela ITA ISG 3:40.
67 125 ALLEN Bethany Ann USA ISG 3:53.
68 146 *GONZALEZ BLANCO Alicia ESP LTK 3:54.
69 142 GONZALEZ BLANCO Lucia ESP LTK 4:04.
70 85 *BEGGIN Sofia ITA ASA 4:05.
71 65 SHAMANOVA Tatiana RUS BPK 4:06.
72 74 *ERIC Jelena SRB BTC 4:06.
73 66 *FRAIEGARI Giorgia ITA BPK 4:23.

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 61 NEBEN Amber USA BPK 9:20:25.
2 3 PIETERS Amy NED WHT 32.
3 16 WILES Tayler USA OGE 32.
4 71 BUJAK Eugenia POL BTC 1:07.
5 92 BIANNIC Aude FRA FUT 1:09.
6 51 DELZENNE Elise FRA LBL 1:09.
7 22 SLIK Rozanne NED TLP 1:11.
8 1 KING Danielle GBR WHT 1:20.
9 94 *ERAUD Séverine FRA FUT 1:20.
10 73 RADOTIC Mia CRO BTC 1:21.
11 14 ROY Sarah AUS OGE 1:22.
12 45 RYAN Kendall USA TIB 1:39.
13 91 FOURNIER Roxane FRA FUT 1:55.
14 106 ENSING Janneke NED PHV 1:56.
15 25 TAYLOR Carlee AUS TLP 1:59.
16 95 BRAVARD Charlotte FRA FUT 2:03.
17 44 HAMMES Kathrin GER TIB 2:08.
18 55 ZORZI Susanna ITA LBL 2:13.
19 123 VIECELI Lara ITA ISG 2:16.
20 62 ALBRECHT Lex CAN BPK 2:18.
21 53 DECROIX Lieselot BEL LBL 2:28.
22 81 *BERTIZZOLO Sofia ITA ASA 2:29.
23 124 *STRICKER Anna Zita Maria ITA ISG 2:29.
24 64 *TUHAI Kseniya BLR BPK 2:31.
25 72 PINTAR Ursa SLO BTC 2:33.
26 93 RIVAT Amélie FRA FUT 2:45.
27 23 SOEK Julia NED TLP 3:03.
28 82 *DOBRYNINA Kseniia RUS ASA 3:12.
29 4 HOSKING Chloe AUS WHT 3:14.
30 52 *RIJFF Anouk NED LBL 3:26.
31 102 *BUURMAN Eva NED PHV 3:32.
32 75 KERN Špela SLO BTC 3:44.
33 101 *VAN DEN BOS Jip NED PHV 3:51.
34 126 *COVRIG Ana Maria ROU ISG 3:55.
35 13 ALLEN Jessica AUS OGE 4:17.
36 43 HALL Lauren USA TIB 4:21.
37 12 *CROOKS Jenelle AUS OGE 4:39.
38 105 TROMP Esra NED PHV 5:22.
39 74 *ERIC Jelena SRB BTC 6:08.
40 76 *LECHNER Corinna GER BTC 6:48.
41 135 SICOT Marion FRA FRA 7:32.
42 111 POTOKINA Anna RUS SEF 7:34.
43 141 *MERINO KORTAZAR Eider ESP LTK 7:54.
44 6 HAGIWARA Mayuko JPN WHT 7:58.
45 96 *DREVILLE Anabelle FRA FUT 8:03.
46 63 *SANGUINETI Ilaria ITA BPK 8:13.
47 83 *FIDANZA Arianna ITA ASA 8:14.
48 131 BAZIN Marjolaine FRA FRA 8:15.
49 15 *MANLY Alexandra AUS OGE 8:17.
50 112 POLEGATCH Ana Paula BRA SEF 8:40.
51 144 RODRIGUEZ SANCHEZ Gloria ESP LTK 8:44.
52 143 RAMIREZ BAUXEL Anna ESP LTK 9:13.
53 122 *PAVIN Michela ITA ISG 9:33.
54 116 *SPEROTTO Maria Vittoria ITA SEF 9:38.
55 146 *GONZALEZ BLANCO Alicia ESP LTK 9:42.
56 113 *RAGUSA Katia ITA SEF 9:59.
57 86 SAIFUTDINOVA Natalya KAZ ASA 10:00.
58 104 ROOIJAKKERS Pauliena NED PHV 10:01.
59 132 *ROCHEDY Emilie FRA FRA 10:05.
60 85 *BEGGIN Sofia ITA ASA 10:31.
61 54 BECKERS Isabelle BEL LBL 10:52.
62 145 *TERUEL RIBES Alba ESP LTK 11:19.
63 2 *GARNER Lucy GBR WHT 12:10.
64 56 KNOL Willeke NED LBL 12:23.
65 121 *CRETTI Claudia ITA ISG 12:34.
66 125 ALLEN Bethany Ann USA ISG 13:10.
67 142 GONZALEZ BLANCO Lucia ESP LTK 13:25.
68 65 SHAMANOVA Tatiana RUS BPK 13:31.
69 133 *LAMBOLEY Soline FRA FRA 14:24.
70 5 *ROBERTS Amy GBR WHT 17:17.
71 66 *FRAIEGARI Giorgia ITA BPK 18:26.
72 134 *SACHET Iris FRA FRA 18:35.
73 24 *STIJNS Kyara NED TLP 24:49.