Foto: Freddy Guerin (www.directvelo.com)

Belg odniósł swoje pierwsze zawodowe zwycięstwo. Liderem pozostał Matteo Trentin (Etixx-Quickstep).

Drugi dzień zmagań we Francji to dość trudno, pagórkowaty etap z Saint-Didier-sur-Chalaronne do Montreal-la Cluse o długości 173km. W końcówce czekały dwa krótkie, ale trudne podjazdy.

tour-de-lain-2016-stage-2-montrealla-cluse-1470829852

Ucieczka dnia została utworzona dość szybko po starcie. Tym razem znalazło się w niej czterech kolarzy – Fabien Grellier (Direct Energie), Florent Pereira (Roubaix Lille Metropole), Romain Combaud (Delko Marseille Provence KTM) oraz Lukas Spengler (reprezentacja Szwajcarii). Przewaga czwórki, podobnie jak wczoraj, nie była zbyt duża.

Na wspinaczce pod Col de la Matafelon-Granges z peletonu zaatakował Axel Domont (Ag2r La Mondiale). Uzyskał przewagę około minuty i na kolejnej trudności doskoczył do niego Alexandre Geniez (FDJ). Dwaj Francuzi nie zostali jednak odpuszczeni i peleton niedługo dogonił harcowników.

Pozostali uciekinierzy również musieli uznać wyższość grupy i wrócili do peletonu jeszcze przed ostatnim podjazdem. Tam swoją próbę podjął Rudy Molard (Cofidis), do którego niedługo dojechał Valentin Madouas (reprezentacja Francji). Para została jednak złapana zaledwie 2km przed metą.

Peleton nie odpuścił już nikogo na szybkiej końcówce i kibice emocjonowali się pojedynkiem sprinterów. Najszybszy był Tosh van der Sande (Lotto Soudal), który wyprzedził Michaela Schwarzmanna (Bora-Argon18) i Anthony’ego Turgisa (Cofidis). Matteo Trentin (Etixx-Quickstep) był siódmy i utrzymał pozycję lidera wyścigu.

Wyniki drugiego etapu:

1 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal NED les 173,2 km en 4h16’01” (moy. 40.59 km/h) (b : 10”)
2 SCHWARZMANN Michael Bora Argon 18 GER (b : 6”)
3 * TURGIS Anthony Cofidis Solutions Crédits FRA (b : 4”)
4 REZA Kévin FDJ FRA
5 * BOL Cees Rabobank Development Team NED
6 DUMOULIN Samuel AG2R la Mondiale FRA
7 TRENTIN Matteo Etixx Quick Step ITA
8 LOBATO Juan José Movistar Team ESP
9 MALDONADO Anthony HP BTP – Auber93 FRA
10 CAMPENAERTS Victor Team Lotto NL – Jumbo BEL
11 MAGER Christian Stölting Service Group GER
12 VAN GENECHTEN Jonas IAM Cycling BEL
13 PFINGSTEN Christoph Bora Argon 18 GER
14 * MANZIN Lorenzo FDJ FRA
15 * PARET PEINTRE Aurélien Equipe de France Espoirs FRA
16 BATTAGLIN Enrico Team Lotto NL – Jumbo ITA
17 CALMEJANE Lilian Direct Energie FRA
18 HARDY Romain Cofidis Solutions Crédits FRA
19 * POUILLY Felix Roubaix Métropole Européenne FRA
20 FERNANDEZ Delio Delko Marseille Provence KTM ESP
21 THWAITES Scott Bora Argon 18 GBR
22 * GAUDU David Equipe de France Espoirs FRA
23 KONRAD Patrick Bora Argon 18 AUT
24 * BUDDING Martjin Rabobank Development Team NED
25 VENTOSO Francisco José Movistar Team ESP
26 LEVARLET Guillaume HP BTP – Auber93 FRA
27 PERICHON Pierre-Luc Fortuneo Vital Concept FRA
28 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale FRA
29 LANG Pirmin IAM Cycling SUI
30 * KÄMNA Lennard Stölting Service Group GER
31 MARTIN Guillaume Wanty – Groupe Gobert FRA
32 VACHON Florian Fortuneo Vital Concept FRA
33 MEIJERS Jeroen Rabobank Development Team NED
34 ARCAS Jorge Movistar Team ESP
35 BILLE Gaëtan Wanty – Groupe Gobert BEL
36 * OOMEN Sam Team Giant Alpecin NED
37 VAN EMDEN Jos Team Lotto NL – Jumbo NED
38 TUSVELD Martijn Team Giant Alpecin NED
39 WYSS Marcel IAM Cycling SUI
40 ARMEE Sander Lotto Soudal BEL
41 PEDRERO Antonio Movistar Team ESP
42 CHEVRIER Clément IAM Cycling FRA
43 LATOUR Pierre-Roger AG2R la Mondiale FRA
44 DE KORT Koen Team Giant Alpecin NED
45 MONFORT Maxime Lotto Soudal BEL
46 DE CLERCQ Bart Lotto Soudal BEL
47 MAINARD Jérôme Armée de Terre FRA
48 VOECKLER Thomas Direct Energie FRA
49 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert NED
50 GUAY Julien HP BTP – Auber93 FRA
51 HUPOND Thierry Delko Marseille Provence KTM FRA
52 MOLARD Rudy Cofidis Solutions Crédits FRA
53 * DE VRIES Hartthijs Rabobank Development Team NED
54 GESINK Robert Team Lotto NL – Jumbo NED
55 BAGOT Yoann Cofidis Solutions Crédits FRA
56 LEBRETON Kévin Armée de Terre FRA
57 SORENSEN Chris Anker Fortuneo Vital Concept DEN
58 FEILLU Brice Fortuneo Vital Concept FRA
59 * LENDERINK Peter Rabobank Development Team NED
60 LE GAC Olivier FDJ FRA
61 DI GREGORIO Rémi Delko Marseille Provence KTM FRA
62 * VINCENT Léo Equipe de France Espoirs FRA
63 * VERMEULEN Alexey Team Lotto NL – Jumbo USA
64 * FRIESECKE Gian Equipe de Suisse Espoirs SUI
65 * MÜLLER Patrick Equipe de Suisse Espoirs SUI
66 * FERASSE Thibault Armée de Terre FRA
67 DEVENYNS Dries IAM Cycling BEL
68 SOLER Marc Movistar Team ESP
69 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence KTM FRA
70 JUNGELS Bob Etixx Quick Step LUX
71 MEURISSE Xandro Wanty – Groupe Gobert BEL
72 GERARD Arnaud Fortuneo Vital Concept FRA
73 ROSSETTO Stéphane Cofidis Solutions Crédits FRA
74 VIMPERE Théo HP BTP – Auber93 FRA
75 HOEKSTRA Jochem Team Giant Alpecin NED
76 * LE TURNIER Mathias Equipe de France Espoirs FRA
77 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA
78 DEGAND Thomas Wanty – Groupe Gobert BEL
79 QUEMENEUR Perrig Direct Energie FRA
80 CARAPAZ Richard Antonio Movistar Team ECU
81 BOUET Maxime Etixx Quick Step FRA
82 PERAUD Jean-Christophe AG2R la Mondiale FRA
83 COURTEILLE Arnaud FDJ FRA
84 * GRELLIER Fabien Direct Energie FRA
85 * SPENGLER Lukas Equipe de Suisse Espoirs SUI
86 * FRANKINY Kilian Equipe de Suisse Espoirs SUI
87 VERVAEKE Louis Lotto Soudal BEL
88 SIMON Julien Cofidis Solutions Crédits FRA
89 MAISON Jérémy FDJ FRA
90 * MADOUAS Valentin Equipe de France Espoirs FRA
91 GENIEZ Alexandre FDJ FRA
92 COPPEL Jérôme IAM Cycling FRA
93 * HOFSTEDE Lennard Rabobank Development Team NED
94 ANTOMARCHI Julien Roubaix Métropole Européenne FRA
95 * KOWALSKI Dylan Roubaix Métropole Européenne FRA
96 WALLAYS Jelle Lotto Soudal BEL 17”
97 GOUAULT Pierre HP BTP – Auber93 FRA 01’43”
98 MARTINELLI Davide Etixx Quick Step ITA 01’57”
99 * SCHÄPPI Martin Equipe de Suisse Espoirs SUI 04’06”
100 NAULEAU Bryan Direct Energie FRA ‘
101 * REUTTER Sven Stölting Service Group GER ‘
102 PEREIRA Florent Roubaix Métropole Européenne FRA ‘
103 * BACKOFEN Moritz Stölting Service Group GER ‘
104 LAMMERTINK Steven Team Lotto NL – Jumbo NED ‘
105 VEUCHELEN Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
106 STAMSNIJDER Tom Team Giant Alpecin NED 06’21”
107 * MÄDER Gino Equipe de Suisse Espoirs SUI ‘
108 KOEP Thomas Stölting Service Group GER 06’31”
109 CORNU Jérémy Direct Energie FRA ‘
110 DOMONT Axel AG2R la Mondiale FRA ‘
111 HUTAROVICH Yauheni Fortuneo Vital Concept BLR 06’59”
112 SELIG Rudiger Bora Argon 18 GER 09’41”
113 * BAUHAUS Phil Bora-Argon 18 GER ‘
114 BODIOT Alexis Armée de Terre FRA ‘
115 SINNER Benoît Armée de Terre FRA ‘
116 * PETERS Nans Equipe de France Espoirs FRA ‘
117 BIHEL César HP BTP – Auber93 FRA ‘
118 BARBIER Rudy Roubaix Métropole Européenne FRA ‘
119 DE BACKER Bert Team Giant Alpecin BEL ‘
120 SISKEVICIUS Evaldas Delko Marseille Provence KTM LTU ‘
121 GIRAUD Benjamin Delko Marseille Provence KTM FRA ‘
122 TERPSTRA Niki Etixx Quick Step NED ‘
123 WISNIOWSKI Lukasz Etixx Quick Step POL ‘
124 * ALAPHILIPPE Bryan Armée de Terre FRA 12’41”
125 * BARBIER Pierre Roubaix Métropole Européenne FRA ‘

Wycofał się :
LEMARCHAND Romain Stölting Service Group

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 TRENTIN Matteo Etixx Quick Step ITA 322.8 km 7h37’14” 42.34km/h
2 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal NED
3 SCHWARZMANN Michael Bora Argon 18 GER 04”
4 * TURGIS Anthony Cofidis Solutions Crédits FRA 06”
5 DUMOULIN Samuel AG2R la Mondiale FRA 10”
6 REZA Kévin FDJ FRA ‘
7 VAN GENECHTEN Jonas IAM Cycling BEL ‘
8 * BOL Cees Rabobank Development Team NED ‘
9 LOBATO Juan José Movistar Team ESP ‘
10 * MANZIN Lorenzo FDJ FRA ‘
11 HARDY Romain Cofidis Solutions Crédits FRA ‘
12 MALDONADO Anthony HP BTP – Auber93 FRA ‘
13 BATTAGLIN Enrico Team Lotto NL – Jumbo ITA ‘
14 MAGER Christian Stölting Service Group GER ‘
15 CALMEJANE Lilian Direct Energie FRA ‘
16 CAMPENAERTS Victor Team Lotto NL – Jumbo BEL ‘
17 * PARET PEINTRE Aurélien Equipe de France Espoirs FRA ‘
18 VENTOSO Francisco José Movistar Team ESP ‘
19 PERICHON Pierre-Luc Fortuneo Vital Concept FRA ‘
20 ARCAS Jorge Movistar Team ESP ‘
21 FERNANDEZ Delio Delko Marseille Provence KTM ESP ‘
22 * OOMEN Sam Team Giant Alpecin NED ‘
23 MARTIN Guillaume Wanty – Groupe Gobert FRA ‘
24 WYSS Marcel IAM Cycling SUI ‘
25 LEVARLET Guillaume HP BTP – Auber93 FRA ‘
26 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale FRA ‘
27 KONRAD Patrick Bora Argon 18 AUT ‘
28 DE CLERCQ Bart Lotto Soudal BEL ‘
29 MEIJERS Jeroen Rabobank Development Team NED ‘
30 LATOUR Pierre-Roger AG2R la Mondiale FRA ‘
31 * GAUDU David Equipe de France Espoirs FRA ‘
32 MOLARD Rudy Cofidis Solutions Crédits FRA ‘
33 LE GAC Olivier FDJ FRA ‘
34 CHEVRIER Clément IAM Cycling FRA ‘
35 * POUILLY Felix Roubaix Métropole Européenne de FRA ‘
36 * KÄMNA Lennard Stölting Service Group GER ‘
37 PFINGSTEN Christoph Bora Argon 18 GER ‘
38 FEILLU Brice Fortuneo Vital Concept FRA ‘
39 JUNGELS Bob Etixx Quick Step LUX ‘
40 MONFORT Maxime Lotto Soudal BEL ‘
41 * BUDDING Martjin Rabobank Development Team NED ‘
42 * LENDERINK Peter Rabobank Development Team NED ‘
43 MAINARD Jérôme Armée de Terre FRA ‘
44 BILLE Gaëtan Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
45 THWAITES Scott Bora Argon 18 GBR ‘
46 ARMEE Sander Lotto Soudal BEL ‘
47 * MÜLLER Patrick Equipe de Suisse Espoirs SUI ‘
48 LANG Pirmin IAM Cycling SUI ‘
49 * FRIESECKE Gian Equipe de Suisse Espoirs SUI ‘
50 * DE VRIES Hartthijs Rabobank Development Team NED ‘
51 * GRELLIER Fabien Direct Energie FRA ‘
52 PEDRERO Antonio Movistar Team ESP ‘
53 * FERASSE Thibault Armée de Terre FRA ‘
54 PERAUD Jean-Christophe AG2R la Mondiale FRA ‘
55 VAN EMDEN Jos Team Lotto NL – Jumbo NED ‘
56 * VINCENT Léo Equipe de France Espoirs FRA ‘
57 HUPOND Thierry Delko Marseille Provence KTM FRA ‘
58 * VERMEULEN Alexey Team Lotto NL – Jumbo USA ‘
59 DI GREGORIO Rémi Delko Marseille Provence KTM FRA ‘
60 ROSSETTO Stéphane Cofidis Solutions Crédits FRA ‘
61 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA ‘
62 VACHON Florian Fortuneo Vital Concept FRA ‘
63 DEGAND Thomas Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
64 * FRANKINY Kilian Equipe de Suisse Espoirs SUI ‘
65 * SPENGLER Lukas Equipe de Suisse Espoirs SUI ‘
66 SORENSEN Chris Anker Fortuneo Vital Concept DEN ‘
67 * LE TURNIER Mathias Equipe de France Espoirs FRA ‘
68 GESINK Robert Team Lotto NL – Jumbo NED ‘
69 MEURISSE Xandro Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
70 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence KTM FRA ‘
71 GUAY Julien HP BTP – Auber93 FRA ‘
72 BAGOT Yoann Cofidis Solutions Crédits FRA ‘
73 TUSVELD Martijn Team Giant Alpecin NED ‘
74 HOEKSTRA Jochem Team Giant Alpecin NED ‘
75 BOUET Maxime Etixx Quick Step FRA ‘
76 LEBRETON Kévin Armée de Terre FRA ‘
77 VIMPERE Théo HP BTP – Auber93 FRA ‘
78 * MADOUAS Valentin Equipe de France Espoirs FRA ‘
79 DE KORT Koen Team Giant Alpecin NED ‘
80 VOECKLER Thomas Direct Energie FRA ‘
81 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert NED ‘
82 DEVENYNS Dries IAM Cycling BEL ‘
83 VERVAEKE Louis Lotto Soudal BEL ‘
84 GERARD Arnaud Fortuneo Vital Concept FRA ‘
85 CARAPAZ Richard Antonio Movistar Team ECU ‘
86 ANTOMARCHI Julien Roubaix Métropole Européenne de FRA ‘
87 * HOFSTEDE Lennard Rabobank Development Team NED ‘
88 SOLER Marc Movistar Team ESP ‘
89 QUEMENEUR Perrig Direct Energie FRA ‘
90 COURTEILLE Arnaud FDJ FRA ‘
91 COPPEL Jérôme IAM Cycling FRA ‘
92 * KOWALSKI Dylan Roubaix Métropole Européenne de FRA ‘
93 GENIEZ Alexandre FDJ FRA ‘
94 SIMON Julien Cofidis Solutions Crédits FRA 01’07”
95 GOUAULT Pierre HP BTP – Auber93 FRA 01’53”
96 MAISON Jérémy FDJ FRA 01’56”
97 MARTINELLI Davide Etixx Quick Step ITA 02’07”
98 WALLAYS Jelle Lotto Soudal BEL 02’36”
99 NAULEAU Bryan Direct Energie FRA 04’16”
100 * REUTTER Sven Stölting Service Group GER ‘
101 * SCHÄPPI Martin Equipe de Suisse Espoirs SUI ‘
102 PEREIRA Florent Roubaix Métropole Européenne de FRA ‘
103 LAMMERTINK Steven Team Lotto NL – Jumbo NED ‘
104 VEUCHELEN Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
105 * BACKOFEN Moritz Stölting Service Group GER ‘
106 * MÄDER Gino Equipe de Suisse Espoirs SUI 06’31”
107 STAMSNIJDER Tom Team Giant Alpecin NED ‘
108 CORNU Jérémy Direct Energie FRA 06’41”
109 KOEP Thomas Stölting Service Group GER ‘
110 HUTAROVICH Yauheni Fortuneo Vital Concept BLR 07’09”
111 DOMONT Axel AG2R la Mondiale FRA 08’42”
112 BARBIER Rudy Roubaix Métropole Européenne de FRA 09’45”
113 * BAUHAUS Phil Bora-Argon 18 GER 07h47’01” 09’47”
114 DE BACKER Bert Team Giant Alpecin BEL 09’51”
115 GIRAUD Benjamin Delko Marseille Provence KTM FRA ‘
116 SELIG Rudiger Bora Argon 18 GER ‘
117 SINNER Benoît Armée de Terre FRA ‘
118 TERPSTRA Niki Etixx Quick Step NED ‘
119 BIHEL César HP BTP – Auber93 FRA ‘
120 SISKEVICIUS Evaldas Delko Marseille Provence KTM LTU ‘
121 BODIOT Alexis Armée de Terre FRA ‘
122 WISNIOWSKI Lukasz Etixx Quick Step POL ‘
123 * PETERS Nans Equipe de France Espoirs FRA ‘
124 * BARBIER Pierre Roubaix Métropole Européenne de FRA 12’51”
125 * ALAPHILIPPE Bryan Armée de Terre FRA ‘