Ekipa Cannondale – Drapac wygrała drużynową jazdę na czas otwierającą Czech Cycling Tour. Drugie miejsce zajęli kolarze CCC Sprandi Polkowice. Pierwszym liderem został Patrick Bevin (Cannondale – Drapac).

Do trwającego cztery dni Czech Cycling Tour przystąpiło dzisiaj osiemnaście drużyn. Mieliśmy tutaj całkiem spory arsenał polskich kolarzy. Na starcie stanęły ekipy CCC Sprandi Polkowice, VERVA ActiveJet, a także Bartosz Warchoł (Whirlpool Author) i Przemysław Kasperkiewicz (Klein Constantia).

Na pierwszy ogień poszła drużynowa czasówka. Jej areną był Frýdek-Místek, a ekipy miały do pokonania ponad 17 kilometrów po dość zróżnicowanej trasie.

Czech-Tour---Profile-Stage-1-TTT-PNG

Najlepszy czas uzyskała ekipa Cannondale – Drapac z czasem 20’05”. 11 sekund stracili kolarze CCC Sprandi Polkowice, a podium uzupełnił koledzy Przemka Kasperkiewicza z Klein Constantia (20’20”). Szóste miejsce wywalczyli kolarze VERVA ActiveJet.

Poprzedni artykułTosh van der Sande wygrywa drugi etap Tour de l’Ain
Następny artykułOOM: Jaskulska i Wawrzyniak mistrzami Polski w kategorii junior młodszy!