Marta Jaskulska i Karol Wawrzyniak triumfowali w wyścigu ze startu wspólnego w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i sięgnęli po tytuły szosowych mistrzów Polski w kategorii junior młodszy.

Młode zawodniczki zmierzyły się na 50-kilometrowej trasie, prowadzącej po rundach wokół Głogowa. Po tym dystansie na metę jako pierwsza wjechała Marta Jaskulska. Zwyciężyła ona z 5-sekundową przewagą nad grupką pościgową, z której najlepiej finiszowała zwyciężczyni czasówki, Oliwia Majewska (UKS Copernicus – SMS Toruń). Brązowy medal wywalczyła Edyta Gołek (LKUKS Pszcyzna Dobre Sklepy Rowerowe).

Wyniki – juniorka młodsza

Juniorzy młodsi mieli przed sobą 103 kilometry. Decydujący okazał się atak trójki – Karol Wawrzyniak (UKS Copernicus – SMS Toruń), Konrad Sosiński (KLTC Konin) i Kacper Półtorak (KS Deichmann Abus MAT Sobótka). Zameldowali się oni na „kresce” z przewagą 17 sekund nad peletonem, a w sprincie najszybszy był Wawrzyniak. Srebro przypadło Sosińskiemu, a brąz Półtorakowi.

Wyniki – junior młodszy

W klasyfikacji klubowej zwyciężył zespół UKS Koźminianka Koźminek, a w zestawieniu województw najwięcej punktów uzbierało województwo wielkopolskie.

Klasyfikacja klubowa

Klasyfikacja województw

Poprzedni artykułCzech Cycling Tour: Cannondale – Drapac wygrywa czasówkę, CCC Sprandi na drugim miejscu
Następny artykułJelly Belly – niezwykła drużyna, która potrafi cieszyć się kolarstwem