fot. Team DSM

We wtorkowe popołudnie miała miejsce prezentacja nie tylko wyścigu La Vuelta a España, ale i zespołu Team DSM. Ten jednocześnie odsłonił karty dotyczące wszystkich swoich części, tj. World Teamu, Women’s World Teamu i kontynentalnego developmentu.

Więcej o samym składzie holenderskiej drużyny napisaliśmy już w ramach Naszosowej zapowiedzi sezonu 2023, skupmy się teraz zatem na tym, co padło podczas prezentacji zespołu. Tą rozpoczęło odsłonięcie „nowego” stroju, acz cudzysłów jest tu wyjątkowo adekwatny, ponieważ ten praktycznie wcale nie różni się od zeszłorocznego kompletu.

Dalej rozpoczęło się prezentowanie celów swoich liderów. Najważniejszą informacją jest z pewnością ta, że Romain Bardet ponownie zapoluje na klasyfikację generalną Tour de France. Z kolei Andreas Leknessund, Patrick Bevin i Harm Vanhoucke mają być liderami na Giro d’Italia, gdzie Team DSM skupi się na walce o pojedyncze etapy. Zaanonsowano także, że Alberto Dainese, choć rok temu wygrał odcinek włoskiego Wielkiego Touru, nie będzie sprinterem numer 1 w zespole. Ta rola ma przypaść młodemu Casperowi van Udenowi, dla którego sezon 2023 będzie pierwszym w World Tourze.

Team DSM to także panie – tu po utracie Loreny Wiebes i Liane Lippert siła rażenia zespołu zrobiła się zdecydowanie mniejsza. Liderką na wszystkie największe wyścigi etapowe ma być wyłącznie Juliette Labous, wokół której będzie się kręciła holenderska drużyna.

Zespół nie zamierza także przestawać inwestować w młodzież – przez kilka ostatnich lat aż 18 zawodników z Development Team DSM trafiło do World Touru i ten sezon ma przynieść kolejne wypromowane w ten sposób nazwiska. W młodzieżówce zatrudnienie na ten rok znalazło 15 młodych zawodników, spośród których ponad połowa ma w tym momencie jedynie 18 lat i stawia pierwsze kroki w kategorii orlika, a zarazem i elity.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Brembor
Brembor

I tak się inwestuje w młodzież, W przyszłych mistrzów ,a nie jak ten łepinka z HRE 🍌