Fot. Arctic Race of Norway

Kolarz Katushy był najszybszy na odcinku otwierającym wyścig i został liderem.

Norweskie ściganie rozpoczęło się od etapu pomiędzy Fauske a Rognan o długości 176km. Na starcie 21 ekip, w jednej z nich – ONE Procycling – jedzie Polak, Karol Domagalski.

Ucieczka została zawiązana dość szybko, a znalazło się w niej aż sześciu kolarzy – Krister Hagen (Coop-OsterHus), Maxime Cam (Fortuneo Vital Concept), Tom van Asbroeck (LottoNL-Jumbo), Gregory Rast (Trek-Segafredo), Kenny de Ketele (Topsport-Vlaanderen) oraz Max Emil Korner (Team Ringeriks-Kraft). Ich przewaga wzrosła maksymalnie nawet do 6:30.

Na trasie doszło do ciekawej zmiany – z ucieczki odpadł de Ketele, ale zamiast niego w czołówce znalazł się bardzo aktywny Andreas Schillinger (Bora-Argon 18). Austriak wygrał też premię górską i starał się samotnie odjechać od peletonu.

Ucieczka została złapana zaledwie 7km przed metą. W sprincie z peletonu najlepiej poradził sobie gospodarz wyścigu Alexander Kristoff (Katusha) i to Norweg został pierwszym liderem wyścigu. Na podium znaleźli się jeszcze John Degenkolb (Giant-Alpecin), który przegrał o pół koła i Danny van Poppel (Team Sky).

Wyniki pierwszego etapu:

1. NOR KRISTOFF Alexander 5 TEAM KATUSHA 04h 10′ 02”
2. GER DEGENKOLB John 121 TEAM GIANT-ALPECIN 04h 10′ 02” + 00′ 00”
3. NED VAN POPPEL Danny 116 TEAM SKY 04h 10′ 02” + 00′ 00”
4. NED HOFLAND Moreno 133 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 10′ 02” + 00′ 00”
5. ITA NAPOLITANO Danilo 173 WANTY – GROUPE GOBERT 04h 10′ 02” + 00′ 00”
6. ITA BONIFAZIO Niccolo 142 TREK – SEGAFREDO 04h 10′ 02” + 00′ 00”
7. KAZ TLEUBAYEV Ruslan 16 ASTANA PRO TEAM 04h 10′ 02” + 00′ 00”
8. NOR TILLER Rasmus Fossum 214 TEAM RINGERIKS-KRAFT 04h 10′ 02” + 00′ 00”
9. ITA OSS Daniel 24 BMC RACING TEAM 04h 10′ 02” + 00′ 00”
10. ITA MOSCON Gianni 114 TEAM SKY 04h 10′ 02” + 00′ 00”
11. ITA GATTO Oscar 81 TINKOFF 04h 10′ 02” + 00′ 00”
12. BEL SALOMEIN Jarl 184 TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 04h 10′ 02” + 00′ 00”
13. SUI SCHÄR Michael 25 BMC RACING TEAM 04h 10′ 02” + 00′ 00”
14. NOR HALVORSEN Kristoffer 61 TEAM JOKER BYGGTORGET 04h 10′ 02” + 00′ 00”
15. CAN ANDERSON Ryan 162 DIRECT ENERGIE 04h 10′ 02” + 00′ 00”
16. FRA DELAGE Mickaël 52 FDJ 04h 10′ 02” + 00′ 00”
17. NOR BLIKRA Haavard 92 TEAM COOP-OSTER HUS 04h 10′ 02” + 00′ 00”
18. AUS VON HOFF Steele 191 ONE PRO CYCLING 04h 10′ 02” + 00′ 00”
19. ALG REGUIGUI Youcef 31 TEAM DIMENSION DATA 04h 10′ 02” + 00′ 00”
20. AUS DEMPSTER Zakkari 152 BORA-ARGON 18 04h 10′ 02” + 00′ 00”
21. NOR STIEN Adriaan Aas 66 TEAM JOKER BYGGTORGET 04h 10′ 02” + 00′ 00”
22. BEL VAN HECKE Preben 181 TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 04h 10′ 02” + 00′ 00”
23. BEL VANMARCKE Sep 131 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 10′ 02” + 00′ 00”
24. NED TEUNISSEN Mike 134 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 10′ 02” + 00′ 00”
25. RUS TRUSOV Nikolay 86 TINKOFF 04h 10′ 02” + 00′ 00”
26. NOR OLSEN Andreas Sandnes 96 TEAM COOP-OSTER HUS 04h 10′ 02” + 00′ 00”
27. NOR NORDHAUG Lars Petter 111 TEAM SKY 04h 10′ 02” + 00′ 00”
28. NOR JENSEN August 91 TEAM COOP-OSTER HUS 04h 10′ 02” + 00′ 00”
29. DEN KAMP Alexander 71 STÖLTING SERVICE GROUP 04h 10′ 02” + 00′ 00”
30. KAZ KAMYSHEV Arman 15 ASTANA PRO TEAM 04h 10′ 02” + 00′ 00”
31. LUX KIRSCH Alex 73 STÖLTING SERVICE GROUP 04h 10′ 02” + 00′ 00”
32. ITA ANTONINI Simone 172 WANTY – GROUPE GOBERT 04h 10′ 02” + 00′ 00”
33. FRA OFFREDO Yoann 55 FDJ 04h 10′ 02” + 00′ 00”
34. NED CASTELIJNS Twan 132 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 10′ 02” + 00′ 00”
35. FRA MOINARD Amaël 23 BMC RACING TEAM 04h 10′ 02” + 00′ 00”
36. BEL GILBERT Philippe 21 BMC RACING TEAM 04h 10′ 02” + 00′ 00”
37. NOR TRONDSEN Trond Hakon 205 TEAM SPAREBANKEN SOR 04h 10′ 02” + 00′ 00”
38. FRA JARRIER Benoit 105 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 04h 10′ 02” + 00′ 00”
39. NOR MORA Sebastian 64 TEAM JOKER BYGGTORGET 04h 10′ 02” + 00′ 00”
40. SVK SAGAN Juraj 84 TINKOFF 04h 10′ 02” + 00′ 00”
41. RUS KUZNETSOV Viacheslav 6 TEAM KATUSHA 04h 10′ 02” + 00′ 00”
42. BEL DE VREESE LAURENS 13 ASTANA PRO TEAM 04h 10′ 02” + 00′ 00”
43. NOR ALHAMMADI Sultan 202 TEAM SPAREBANKEN SOR 04h 10′ 02” + 00′ 00”
44. NOR WAERSTED Syver 216 TEAM RINGERIKS-KRAFT 04h 10′ 02” + 00′ 00”
45. DEN ANDERSEN Søren Kragh 122 TEAM GIANT-ALPECIN 04h 10′ 02” + 00′ 00”
46. AUT HALLER Marco 4 TEAM KATUSHA 04h 10′ 02” + 00′ 00”
47. GER THURAU Bjorn 175 WANTY – GROUPE GOBERT 04h 10′ 02” + 00′ 00”
48. NOR SKAARSETH Anders 65 TEAM JOKER BYGGTORGET 04h 10′ 02” + 00′ 00”
49. NED SINKELDAM Ramon 125 TEAM GIANT-ALPECIN 04h 10′ 02” + 00′ 00”
50. ESP REYNES Vicente 46 IAM CYCLING 04h 10′ 02” + 00′ 00”
51. ITA MARCATO Marco 171 WANTY – GROUPE GOBERT 04h 10′ 02” + 00′ 00”
52. COL HENAO Sebastian 113 TEAM SKY 04h 10′ 02” + 00′ 00”
53. GER WEGMANN Fabian 75 STÖLTING SERVICE GROUP 04h 10′ 02” + 00′ 00”
54. NED VAN POPPEL Boy 146 TREK – SEGAFREDO 04h 10′ 02” + 00′ 00”
55. NED CLEMENT Stef 41 IAM CYCLING 04h 10′ 02” + 00′ 00”
56. AUS HOWARD Leigh 44 IAM CYCLING 04h 10′ 02” + 00′ 00”
57. BEL VAN ASBROECK Tom 135 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 10′ 02” + 00′ 00”
58. GBR WILLIAMS Peter 196 ONE PRO CYCLING 04h 10′ 02” + 00′ 00”
59. SUI HOLLENSTEIN Reto 43 IAM CYCLING 04h 10′ 02” + 00′ 00”
60. NOR FLOTTEN Audun Brekke 211 TEAM RINGERIKS-KRAFT 04h 10′ 02” + 00′ 00”
61. SUI ELMIGER Martin 42 IAM CYCLING 04h 10′ 02” + 00′ 00”
62. NOR EIKING Odd Christian 53 FDJ 04h 10′ 02” + 00′ 00”
63. EST TAARAMÄE Rein 1 TEAM KATUSHA 04h 10′ 02” + 00′ 00”
64. GBR SWIFT Ben 115 TEAM SKY 04h 10′ 02” + 00′ 00”
65. NED BOOM Lars 11 ASTANA PRO TEAM 04h 10′ 02” + 00′ 00”
66. BEL VLIEGEN Loic 26 BMC RACING TEAM 04h 10′ 02” + 00′ 00”
67. NOR TRAEEN Torstein 215 TEAM RINGERIKS-KRAFT 04h 10′ 02” + 00′ 00”
68. DEN REIHS Michael 74 STÖLTING SERVICE GROUP 04h 10′ 02” + 00′ 00”
69. GER NERZ Dominik 153 BORA-ARGON 18 04h 10′ 02” + 00′ 00”
70. NOR HOEM Bjorn Tore Nilsen 63 TEAM JOKER BYGGTORGET 04h 10′ 02” + 00′ 00”
71. FRA CARDIS Romain 163 DIRECT ENERGIE 04h 10′ 02” + 00′ 00”
72. NOR ABRAHAMSEN Jonas 212 TEAM RINGERIKS-KRAFT 04h 10′ 02” + 00′ 00”
73. NOR LUKKEDAL Oyvind 95 TEAM COOP-OSTER HUS 04h 10′ 02” + 00′ 00”
74. ITA NIZZOLO Giacomo 141 TREK – SEGAFREDO 04h 10′ 02” + 00′ 00”
75. NOR GROENDAHL JANSEN Amund 62 TEAM JOKER BYGGTORGET 04h 10′ 02” + 00′ 00”
76. RSA VAN ZYL Johann 36 TEAM DIMENSION DATA 04h 10′ 02” + 00′ 00”
77. GER BURGHARDT Marcus 22 BMC RACING TEAM 04h 10′ 02” + 00′ 00”
78. RSA THOMSON Jay Robert 35 TEAM DIMENSION DATA 04h 10′ 02” + 00′ 00”
79. SUI RAST Gregory 145 TREK – SEGAFREDO 04h 10′ 02” + 00′ 00”
80. FRA MORICE Julien 165 DIRECT ENERGIE 04h 10′ 02” + 00′ 00”
81. GER SCHILLINGER Andreas 155 BORA-ARGON 18 04h 10′ 02” + 00′ 00”
82. GER VOSS Paul 156 BORA-ARGON 18 04h 10′ 24” + 00′ 22”
83. NOR VANGSTAD Andreas 206 TEAM SPAREBANKEN SOR 04h 10′ 25” + 00′ 23”
84. NOR BREEN Vegard 103 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 04h 10′ 25” + 00′ 23”
85. BEL VAN MELSEN Kevin 176 WANTY – GROUPE GOBERT 04h 10′ 25” + 00′ 23”
86. FRA CAM Maxime 104 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 04h 10′ 25” + 00′ 23”
87. GBR FENN Andrew 112 TEAM SKY 04h 10′ 25” + 00′ 23”
88. NOR ROINAS Fridtjof 201 TEAM SPAREBANKEN SOR 04h 10′ 25” + 00′ 23”
89. FRA BONNAMOUR Franck 102 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 04h 10′ 25” + 00′ 23”
90. RUS TROFIMOV Yury 85 TINKOFF 04h 10′ 25” + 00′ 23”
91. POL DOMAGALSKI Karol 192 ONE PRO CYCLING 04h 10′ 25” + 00′ 23”
92. BEL VAN LERBERGHE Bert 186 TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 04h 10′ 25” + 00′ 23”
93. DEN GULDHAMMER Rasmus 72 STÖLTING SERVICE GROUP 04h 10′ 25” + 00′ 23”
94. NED CURVERS Roy 123 TEAM GIANT-ALPECIN 04h 10′ 38” + 00′ 36”
95. IRL BENNETT Sam 151 BORA-ARGON 18 04h 10′ 42” + 00′ 40”
96. USA FARRAR Tyler 33 TEAM DIMENSION DATA 04h 10′ 51” + 00′ 49”
97. NED VAN WINDEN Dennis 136 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 10′ 51” + 00′ 49”
98. BEL DE TIER Floris 183 TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 04h 11′ 02” + 01′ 00”
99. AUT PÖSTLBERGER Lukas 154 BORA-ARGON 18 04h 11′ 02” + 01′ 00”
100. FRA CHAVANEL Sylvain 161 DIRECT ENERGIE 04h 11′ 02” + 01′ 00”
101. BEL VAN GESTEL Dries 185 TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 04h 11′ 02” + 01′ 00”
102. GBR HOUSE Kristian 193 ONE PRO CYCLING 04h 11′ 02” + 01′ 00”
103. FRA DEMARE Arnaud 51 FDJ 04h 11′ 02” + 01′ 00”
104. NOR HAGEN Carl Fredrik 204 TEAM SPAREBANKEN SOR 04h 11′ 02” + 01′ 00”
105. DEN MORTENSEN Martin 194 ONE PRO CYCLING 04h 11′ 02” + 01′ 00”
106. FRA SARREAU Marc 56 FDJ 04h 11′ 02” + 01′ 00”
107. FRA HIVERT Jonathan 101 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 04h 11′ 29” + 01′ 27”
108. FRA HUREL Tony 164 DIRECT ENERGIE 04h 11′ 29” + 01′ 27”
109. KAZ AYAZBAYEV Maxat 12 ASTANA PRO TEAM 04h 11′ 40” + 01′ 38”
110. RSA JIM Songezo 34 TEAM DIMENSION DATA 04h 11′ 40” + 01′ 38”
111. ITA COLEDAN Marco 143 TREK – SEGAFREDO 04h 11′ 43” + 01′ 41”
112. NOR HAGEN Krister 93 TEAM COOP-OSTER HUS 04h 12′ 50” + 02′ 48”
113. NOR KORNER Max Emil Boholm 213 TEAM RINGERIKS-KRAFT 04h 12′ 50” + 02′ 48”
114. FRA PICHOT Alexandre 166 DIRECT ENERGIE 04h 15′ 28” + 05′ 26”
115. BEL VALLEE Boris 106 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 04h 17′ 15” + 07′ 13”
116. ITA GUARDINI Andrea 14 ASTANA PRO TEAM 04h 18′ 25” + 08′ 23”
117. BEL SEYNAEVE Lander 174 WANTY – GROUPE GOBERT 04h 18′ 25” + 08′ 23”
118. GBR OPIE Chris 195 ONE PRO CYCLING 04h 18′ 25” + 08′ 23”
119. SVK KOLAR Michael 82 TINKOFF 04h 20′ 14” + 10′ 12”
120. NOR LANDA Oscar 94 TEAM COOP-OSTER HUS 04h 20′ 54” + 10′ 52”
121. ITA GUARNIERI Jacopo 3 TEAM KATUSHA 04h 20′ 54” + 10′ 52”
122. GER KANTER Max 124 TEAM GIANT-ALPECIN 04h 20′ 54” + 10′ 52”
123. IRL BRAMMEIER Matthew 32 TEAM DIMENSION DATA 04h 20′ 54” + 10′ 52”
124. BEL DEVOLDER Stijn 144 TREK – SEGAFREDO 04h 20′ 54” + 10′ 52”
125. NOR DAHL Herman 203 TEAM SPAREBANKEN SOR 04h 21′ 57” + 11′ 55”
126. BEL DE KETELE Kenny 182 TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 04h 21′ 58” + 11′ 56”
127. GER WALSCHEID Maximilian 126 TEAM GIANT-ALPECIN 04h 24′ 15” + 14′ 13”
128. NOR BYSTRÖM Sven Erik 2 TEAM KATUSHA 04h 24′ 15” + 14′ 13”
129. NOR HOELGAARD Daniel 54 FDJ 04h 24′ 15” + 14′ 13”
DNF MC CARTHY Jay 83 TINKOFF
DNS PELUCCHI Matteo 45 IAM CYCLING

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1. NOR KRISTOFF Alexander 5 TEAM KATUSHA 04h 09′ 52”
2. SUI RAST Gregory 145 TREK – SEGAFREDO 04h 09′ 55” + 00′ 03”
3. GER DEGENKOLB John 121 TEAM GIANT-ALPECIN 04h 09′ 56” + 00′ 04”
4. GER SCHILLINGER Andreas 155 BORA-ARGON 18 04h 09′ 57” + 00′ 05”
5. NED VAN POPPEL Danny 116 TEAM SKY 04h 09′ 58” + 00′ 06”
6. NED HOFLAND Moreno 133 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 10′ 02” + 00′ 10”
7. ITA NAPOLITANO Danilo 173 WANTY – GROUPE GOBERT 04h 10′ 02” + 00′ 10”
8. ITA BONIFAZIO Niccolo 142 TREK – SEGAFREDO 04h 10′ 02” + 00′ 10”
9. KAZ TLEUBAYEV Ruslan 16 ASTANA PRO TEAM 04h 10′ 02” + 00′ 10”
10. NOR TILLER Rasmus Fossum 214 TEAM RINGERIKS-KRAFT 04h 10′ 02” + 00′ 10”
11. ITA OSS Daniel 24 BMC RACING TEAM 04h 10′ 02” + 00′ 10”
12. ITA MOSCON Gianni 114 TEAM SKY 04h 10′ 02” + 00′ 10”
13. ITA GATTO Oscar 81 TINKOFF 04h 10′ 02” + 00′ 10”
14. BEL SALOMEIN Jarl 184 TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 04h 10′ 02” + 00′ 10”
15. SUI SCHÄR Michael 25 BMC RACING TEAM 04h 10′ 02” + 00′ 10”
16. NOR HALVORSEN Kristoffer 61 TEAM JOKER BYGGTORGET 04h 10′ 02” + 00′ 10”
17. CAN ANDERSON Ryan 162 DIRECT ENERGIE 04h 10′ 02” + 00′ 10”
18. FRA DELAGE Mickaël 52 FDJ 04h 10′ 02” + 00′ 10”
19. NOR BLIKRA Haavard 92 TEAM COOP-OSTER HUS 04h 10′ 02” + 00′ 10”
20. AUS VON HOFF Steele 191 ONE PRO CYCLING 04h 10′ 02” + 00′ 10”
21. ALG REGUIGUI Youcef 31 TEAM DIMENSION DATA 04h 10′ 02” + 00′ 10”
22. AUS DEMPSTER Zakkari 152 BORA-ARGON 18 04h 10′ 02” + 00′ 10”
23. NOR STIEN Adriaan Aas 66 TEAM JOKER BYGGTORGET 04h 10′ 02” + 00′ 10”
24. BEL VAN HECKE Preben 181 TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 04h 10′ 02” + 00′ 10”
25. BEL VANMARCKE Sep 131 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 10′ 02” + 00′ 10”
26. NED TEUNISSEN Mike 134 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 10′ 02” + 00′ 10”
27. RUS TRUSOV Nikolay 86 TINKOFF 04h 10′ 02” + 00′ 10”
28. NOR OLSEN Andreas Sandnes 96 TEAM COOP-OSTER HUS 04h 10′ 02” + 00′ 10”
29. NOR NORDHAUG Lars Petter 111 TEAM SKY 04h 10′ 02” + 00′ 10”
30. NOR JENSEN August 91 TEAM COOP-OSTER HUS 04h 10′ 02” + 00′ 10”
31. DEN KAMP Alexander 71 STÖLTING SERVICE GROUP 04h 10′ 02” + 00′ 10”
32. KAZ KAMYSHEV Arman 15 ASTANA PRO TEAM 04h 10′ 02” + 00′ 10”
33. LUX KIRSCH Alex 73 STÖLTING SERVICE GROUP 04h 10′ 02” + 00′ 10”
34. ITA ANTONINI Simone 172 WANTY – GROUPE GOBERT 04h 10′ 02” + 00′ 10”
35. FRA OFFREDO Yoann 55 FDJ 04h 10′ 02” + 00′ 10”
36. NED CASTELIJNS Twan 132 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 10′ 02” + 00′ 10”
37. FRA MOINARD Amaël 23 BMC RACING TEAM 04h 10′ 02” + 00′ 10”
38. BEL GILBERT Philippe 21 BMC RACING TEAM 04h 10′ 02” + 00′ 10”
39. NOR TRONDSEN Trond Hakon 205 TEAM SPAREBANKEN SOR 04h 10′ 02” + 00′ 10”
40. FRA JARRIER Benoit 105 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 04h 10′ 02” + 00′ 10”
41. NOR MORA Sebastian 64 TEAM JOKER BYGGTORGET 04h 10′ 02” + 00′ 10”
42. SVK SAGAN Juraj 84 TINKOFF 04h 10′ 02” + 00′ 10”
43. RUS KUZNETSOV Viacheslav 6 TEAM KATUSHA 04h 10′ 02” + 00′ 10”
44. BEL DE VREESE LAURENS 13 ASTANA PRO TEAM 04h 10′ 02” + 00′ 10”
45. NOR ALHAMMADI Sultan 202 TEAM SPAREBANKEN SOR 04h 10′ 02” + 00′ 10”
46. NOR WAERSTED Syver 216 TEAM RINGERIKS-KRAFT 04h 10′ 02” + 00′ 10”
47. DEN ANDERSEN Søren Kragh 122 TEAM GIANT-ALPECIN 04h 10′ 02” + 00′ 10”
48. AUT HALLER Marco 4 TEAM KATUSHA 04h 10′ 02” + 00′ 10”
49. GER THURAU Bjorn 175 WANTY – GROUPE GOBERT 04h 10′ 02” + 00′ 10”
50. NOR SKAARSETH Anders 65 TEAM JOKER BYGGTORGET 04h 10′ 02” + 00′ 10”
51. NED SINKELDAM Ramon 125 TEAM GIANT-ALPECIN 04h 10′ 02” + 00′ 10”
52. ESP REYNES Vicente 46 IAM CYCLING 04h 10′ 02” + 00′ 10”
53. ITA MARCATO Marco 171 WANTY – GROUPE GOBERT 04h 10′ 02” + 00′ 10”
54. COL HENAO Sebastian 113 TEAM SKY 04h 10′ 02” + 00′ 10”
55. GER WEGMANN Fabian 75 STÖLTING SERVICE GROUP 04h 10′ 02” + 00′ 10”
56. NED VAN POPPEL Boy 146 TREK – SEGAFREDO 04h 10′ 02” + 00′ 10”
57. NED CLEMENT Stef 41 IAM CYCLING 04h 10′ 02” + 00′ 10”
58. AUS HOWARD Leigh 44 IAM CYCLING 04h 10′ 02” + 00′ 10”
59. BEL VAN ASBROECK Tom 135 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 10′ 02” + 00′ 10”
60. GBR WILLIAMS Peter 196 ONE PRO CYCLING 04h 10′ 02” + 00′ 10”
61. SUI HOLLENSTEIN Reto 43 IAM CYCLING 04h 10′ 02” + 00′ 10”
62. NOR FLOTTEN Audun Brekke 211 TEAM RINGERIKS-KRAFT 04h 10′ 02” + 00′ 10”
63. SUI ELMIGER Martin 42 IAM CYCLING 04h 10′ 02” + 00′ 10”
64. NOR EIKING Odd Christian 53 FDJ 04h 10′ 02” + 00′ 10”
65. EST TAARAMÄE Rein 1 TEAM KATUSHA 04h 10′ 02” + 00′ 10”
66. GBR SWIFT Ben 115 TEAM SKY 04h 10′ 02” + 00′ 10”
67. NED BOOM Lars 11 ASTANA PRO TEAM 04h 10′ 02” + 00′ 10”
68. BEL VLIEGEN Loic 26 BMC RACING TEAM 04h 10′ 02” + 00′ 10”
69. NOR TRAEEN Torstein 215 TEAM RINGERIKS-KRAFT 04h 10′ 02” + 00′ 10”
70. DEN REIHS Michael 74 STÖLTING SERVICE GROUP 04h 10′ 02” + 00′ 10”
71. GER NERZ Dominik 153 BORA-ARGON 18 04h 10′ 02” + 00′ 10”
72. NOR HOEM Bjorn Tore Nilsen 63 TEAM JOKER BYGGTORGET 04h 10′ 02” + 00′ 10”
73. FRA CARDIS Romain 163 DIRECT ENERGIE 04h 10′ 02” + 00′ 10”
74. NOR ABRAHAMSEN Jonas 212 TEAM RINGERIKS-KRAFT 04h 10′ 02” + 00′ 10”
75. NOR LUKKEDAL Oyvind 95 TEAM COOP-OSTER HUS 04h 10′ 02” + 00′ 10”
76. ITA NIZZOLO Giacomo 141 TREK – SEGAFREDO 04h 10′ 02” + 00′ 10”
77. NOR GROENDAHL JANSEN Amund 62 TEAM JOKER BYGGTORGET 04h 10′ 02” + 00′ 10”
78. RSA VAN ZYL Johann 36 TEAM DIMENSION DATA 04h 10′ 02” + 00′ 10”
79. GER BURGHARDT Marcus 22 BMC RACING TEAM 04h 10′ 02” + 00′ 10”
80. RSA THOMSON Jay Robert 35 TEAM DIMENSION DATA 04h 10′ 02” + 00′ 10”
81. FRA MORICE Julien 165 DIRECT ENERGIE 04h 10′ 02” + 00′ 10”
82. FRA CAM Maxime 104 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 04h 10′ 23” + 00′ 31”
83. GER VOSS Paul 156 BORA-ARGON 18 04h 10′ 24” + 00′ 32”
84. NOR VANGSTAD Andreas 206 TEAM SPAREBANKEN SOR 04h 10′ 25” + 00′ 33”
85. NOR BREEN Vegard 103 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 04h 10′ 25” + 00′ 33”
86. BEL VAN MELSEN Kevin 176 WANTY – GROUPE GOBERT 04h 10′ 25” + 00′ 33”
87. GBR FENN Andrew 112 TEAM SKY 04h 10′ 25” + 00′ 33”
88. NOR ROINAS Fridtjof 201 TEAM SPAREBANKEN SOR 04h 10′ 25” + 00′ 33”
89. FRA BONNAMOUR Franck 102 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 04h 10′ 25” + 00′ 33”
90. RUS TROFIMOV Yury 85 TINKOFF 04h 10′ 25” + 00′ 33”
91. POL DOMAGALSKI Karol 192 ONE PRO CYCLING 04h 10′ 25” + 00′ 33”
92. BEL VAN LERBERGHE Bert 186 TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 04h 10′ 25” + 00′ 33”
93. DEN GULDHAMMER Rasmus 72 STÖLTING SERVICE GROUP 04h 10′ 25” + 00′ 33”
94. NED CURVERS Roy 123 TEAM GIANT-ALPECIN 04h 10′ 38” + 00′ 46”
95. IRL BENNETT Sam 151 BORA-ARGON 18 04h 10′ 42” + 00′ 50”
96. USA FARRAR Tyler 33 TEAM DIMENSION DATA 04h 10′ 51” + 00′ 59”
97. NED VAN WINDEN Dennis 136 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 10′ 51” + 00′ 59”
98. BEL DE TIER Floris 183 TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 04h 11′ 02” + 01′ 10”
99. AUT PÖSTLBERGER Lukas 154 BORA-ARGON 18 04h 11′ 02” + 01′ 10”
100. FRA CHAVANEL Sylvain 161 DIRECT ENERGIE 04h 11′ 02” + 01′ 10”
101. BEL VAN GESTEL Dries 185 TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 04h 11′ 02” + 01′ 10”
102. GBR HOUSE Kristian 193 ONE PRO CYCLING 04h 11′ 02” + 01′ 10”
103. FRA DEMARE Arnaud 51 FDJ 04h 11′ 02” + 01′ 10”
104. NOR HAGEN Carl Fredrik 204 TEAM SPAREBANKEN SOR 04h 11′ 02” + 01′ 10”
105. DEN MORTENSEN Martin 194 ONE PRO CYCLING 04h 11′ 02” + 01′ 10”
106. FRA SARREAU Marc 56 FDJ 04h 11′ 02” + 01′ 10”
107. FRA HIVERT Jonathan 101 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 04h 11′ 29” + 01′ 37”
108. FRA HUREL Tony 164 DIRECT ENERGIE 04h 11′ 29” + 01′ 37”
109. KAZ AYAZBAYEV Maxat 12 ASTANA PRO TEAM 04h 11′ 40” + 01′ 48”
110. RSA JIM Songezo 34 TEAM DIMENSION DATA 04h 11′ 40” + 01′ 48”
111. ITA COLEDAN Marco 143 TREK – SEGAFREDO 04h 11′ 43” + 01′ 51”
112. NOR HAGEN Krister 93 TEAM COOP-OSTER HUS 04h 12′ 48” + 02′ 56”
113. NOR KORNER Max Emil Boholm 213 TEAM RINGERIKS-KRAFT 04h 12′ 48” + 02′ 56”
114. FRA PICHOT Alexandre 166 DIRECT ENERGIE 04h 15′ 28” + 05′ 36”
115. BEL VALLEE Boris 106 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 04h 17′ 15” + 07′ 23”
116. ITA GUARDINI Andrea 14 ASTANA PRO TEAM 04h 18′ 25” + 08′ 33”
117. BEL SEYNAEVE Lander 174 WANTY – GROUPE GOBERT 04h 18′ 25” + 08′ 33”
118. GBR OPIE Chris 195 ONE PRO CYCLING 04h 18′ 25” + 08′ 33”
119. SVK KOLAR Michael 82 TINKOFF 04h 20′ 14” + 10′ 22”
120. NOR LANDA Oscar 94 TEAM COOP-OSTER HUS 04h 20′ 54” + 11′ 02”
121. ITA GUARNIERI Jacopo 3 TEAM KATUSHA 04h 20′ 54” + 11′ 02”
122. GER KANTER Max 124 TEAM GIANT-ALPECIN 04h 20′ 54” + 11′ 02”
123. IRL BRAMMEIER Matthew 32 TEAM DIMENSION DATA 04h 20′ 54” + 11′ 02”
124. BEL DEVOLDER Stijn 144 TREK – SEGAFREDO 04h 20′ 54” + 11′ 02”
125. NOR DAHL Herman 203 TEAM SPAREBANKEN SOR 04h 21′ 57” + 12′ 05”
126. BEL DE KETELE Kenny 182 TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 04h 21′ 58” + 12′ 06”
127. GER WALSCHEID Maximilian 126 TEAM GIANT-ALPECIN 04h 24′ 15” + 14′ 23”
128. NOR BYSTRÖM Sven Erik 2 TEAM KATUSHA 04h 24′ 15” + 14′ 23”
129. NOR HOELGAARD Daniel 54 FDJ 04h 24′ 15” + 14′ 23”