Foto: JM HECQUET

Australijka była najlepsza w sprincie z peletonu. Liderką pozostała Amy Pieters (Wiggle-High5).

Etap numer trzy La Route de France liczył prawie 103 kilometry i prowadził z Saint Sauveur do Nevers. 20 kilometrów przed metą na panie czekał podjazd Cote Blanche, który mógł lekko zamieszać w rywalizacji.

Na pierwsze ataki peleton pozwolił dopiero po 30km, ale żaden z nich nie przetrwał na czele więcej niż kilka kilometrów. Przyczyniło się do tego znakomite tempo – w pierwszej godzinie zawodniczki pokonały 41.7km. Na Cote Blanche pojawiło się kilka prób, a aktywnie jechała Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana), która była trzecia na szczycie.

W końcówce niestety dochodziło do kraks – w jednej z nich Floortje Mackaij (Liv Plantur), która finiszowała na podium poprzednich etapów, złamała obojczyk. Na metę wjechał jednak duży peleton, a najszybsza była Chloe Hosking (Wiggle High5). Druga była Elise Delzenne (Lotto-Soudal), a trzecia Roxane Fournier (Poitou-Charentes. Futuroscope86). Amy Pieters (Wiggle-High5) była czwarta i utrzymała pozycję liderki klasyfikacji generalnej. Na dziesiątej lokacie przyjechała Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana).

Wyniki trzeciego etapu:

1 4 HOSKING Chloe AUS WHT 2:29:59.
2 51 DELZENNE Elise FRA LBL
3 91 FOURNIER Roxane FRA FUT
4 3 PIETERS Amy NED WHT
5 116 *SPEROTTO Maria Vittoria ITA SEF
6 45 RYAN Kendall USA TIB
7 122 *PAVIN Michela ITA ISG
8 83 *FIDANZA Arianna ITA ASA
9 102 *BUURMAN Eva NED PHV
10 71 BUJAK Eugenia POL BTC
11 134 *SACHET Iris FRA FRA
12 14 ROY Sarah AUS OGE
13 23 SOEK Julia NED TLP
14 63 *SANGUINETI Ilaria ITA BPK
15 101 *VAN DEN BOS Jip NED PHV
16 73 RADOTIC Mia CRO BTC
17 121 *CRETTI Claudia ITA ISG
18 52 *RIJFF Anouk NED LBL
19 81 *BERTIZZOLO Sofia ITA ASA
20 92 BIANNIC Aude FRA FUT
21 145 *TERUEL RIBES Alba ESP LTK
22 113 *RAGUSA Katia ITA SEF
23 146 *GONZALEZ BLANCO Alicia ESP LTK
24 124 *STRICKER Anna Zita Maria ITA ISG
25 15 *MANLY Alexandra AUS OGE
26 144 RODRIGUEZ SANCHEZ Gloria ESP LTK
27 75 KERN Špela SLO BTC
28 64 *TUHAI Kseniya BLR BPK
29 123 VIECELI Lara ITA ISG
30 53 DECROIX Lieselot BEL LBL
31 25 TAYLOR Carlee AUS TLP
32 106 ENSING Janneke NED PHV
33 72 PINTAR Ursa SLO BTC
34 43 HALL Lauren USA TIB
35 1 KING Danielle GBR WHT
36 133 *LAMBOLEY Soline FRA FRA
37 16 WILES Tayler USA OGE
38 62 ALBRECHT Lex CAN BPK
39 22 SLIK Rozanne NED TLP
40 76 *LECHNER Corinna GER BTC
41 94 *ERAUD Séverine FRA FUT
42 95 BRAVARD Charlotte FRA FUT
43 112 POLEGATCH Ana Paula BRA SEF
44 135 SICOT Marion FRA FRA
45 55 ZORZI Susanna ITA LBL
46 141 *MERINO KORTAZAR Eider ESP LTK
47 2 *GARNER Lucy GBR WHT
48 111 POTOKINA Anna RUS SEF
49 86 SAIFUTDINOVA Natalya KAZ ASA
50 93 RIVAT Amélie FRA FUT
51 44 HAMMES Kathrin GER TIB
52 126 *COVRIG Ana Maria ROU ISG
53 54 BECKERS Isabelle BEL LBL
54 131 BAZIN Marjolaine FRA FRA
55 12 *CROOKS Jenelle AUS OGE
56 6 HAGIWARA Mayuko JPN WHT
57 132 *ROCHEDY Emilie FRA FRA
58 143 RAMIREZ BAUXEL Anna ESP LTK
59 65 SHAMANOVA Tatiana RUS BPK
60 96 *DREVILLE Anabelle FRA FUT
61 85 *BEGGIN Sofia ITA ASA
62 82 *DOBRYNINA Kseniia RUS ASA
63 125 ALLEN Bethany Ann USA ISG
64 13 ALLEN Jessica AUS OGE 26.
65 56 KNOL Willeke NED LBL 33.
66 74 *ERIC Jelena SRB BTC 33.
67 66 *FRAIEGARI Giorgia ITA BPK 33.
68 61 NEBEN Amber USA BPK
69 104 ROOIJAKKERS Pauliena NED PHV 1:53.
70 5 *ROBERTS Amy GBR WHT 1:53.
71 105 TROMP Esra NED PHV 1:57.
72 142 GONZALEZ BLANCO Lucia ESP LTK 2:45.
73 26 *WEAVER Molly GBR TLP 9:37.
74 24 *STIJNS Kyara NED TLP 9:37.
75 103 HOEKSMA Ilona NED PHV

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 3 PIETERS Amy NED WHT 9:01:55.
2 14 ROY Sarah AUS OGE 10.
3 92 BIANNIC Aude FRA FUT 11.
4 51 DELZENNE Elise FRA LBL 12.
5 1 KING Danielle GBR WHT 12.
6 73 RADOTIC Mia CRO BTC 15.
7 123 VIECELI Lara ITA ISG 16.
8 45 RYAN Kendall USA TIB 17.
9 71 BUJAK Eugenia POL BTC 17.
10 22 SLIK Rozanne NED TLP 18.
11 106 ENSING Janneke NED PHV 19.
12 91 FOURNIER Roxane FRA FUT 20.
13 16 WILES Tayler USA OGE 22.
14 94 *ERAUD Séverine FRA FUT 22.
15 95 BRAVARD Charlotte FRA FUT 22.
16 61 NEBEN Amber USA BPK 23.
17 124 *STRICKER Anna Zita Maria ITA ISG 23.
18 55 ZORZI Susanna ITA LBL 25.
19 81 *BERTIZZOLO Sofia ITA ASA 27.
20 25 TAYLOR Carlee AUS TLP 28.
21 62 ALBRECHT Lex CAN BPK 29.
22 53 DECROIX Lieselot BEL LBL 34.
23 72 PINTAR Ursa SLO BTC 35.
24 75 KERN Špela SLO BTC 42.
25 64 *TUHAI Kseniya BLR BPK 49.
26 93 RIVAT Amélie FRA FUT 1:02.
27 23 SOEK Julia NED TLP 1:08.
28 44 HAMMES Kathrin GER TIB 1:10.
29 4 HOSKING Chloe AUS WHT 1:14.
30 103 HOEKSMA Ilona NED PHV 1:43.
31 52 *RIJFF Anouk NED LBL 1:43.
32 102 *BUURMAN Eva NED PHV 1:46.
33 126 *COVRIG Ana Maria ROU ISG 1:48.
34 101 *VAN DEN BOS Jip NED PHV 1:50.
35 82 *DOBRYNINA Kseniia RUS ASA 1:52.
36 43 HALL Lauren USA TIB 2:04.
37 12 *CROOKS Jenelle AUS OGE 2:05.
38 13 ALLEN Jessica AUS OGE 2:22.
39 74 *ERIC Jelena SRB BTC 2:25.
40 105 TROMP Esra NED PHV 3:47.
41 135 SICOT Marion FRA FRA 5:18.
42 141 *MERINO KORTAZAR Eider ESP LTK 5:31.
43 111 POTOKINA Anna RUS SEF 5:33.
44 63 *SANGUINETI Ilaria ITA BPK 6:00.
45 76 *LECHNER Corinna GER BTC 6:01.
46 83 *FIDANZA Arianna ITA ASA 6:06.
47 146 *GONZALEZ BLANCO Alicia ESP LTK 6:11.
48 122 *PAVIN Michela ITA ISG 6:16.
49 6 HAGIWARA Mayuko JPN WHT 6:29.
50 15 *MANLY Alexandra AUS OGE 6:32.
51 96 *DREVILLE Anabelle FRA FUT 6:35.
52 112 POLEGATCH Ana Paula BRA SEF 6:39.
53 116 *SPEROTTO Maria Vittoria ITA SEF 6:39.
54 144 RODRIGUEZ SANCHEZ Gloria ESP LTK 6:39.
55 131 BAZIN Marjolaine FRA FRA 6:44.
56 113 *RAGUSA Katia ITA SEF 6:45.
57 143 RAMIREZ BAUXEL Anna ESP LTK 6:49.
58 85 *BEGGIN Sofia ITA ASA 6:49.
59 132 *ROCHEDY Emilie FRA FRA 6:57.
60 86 SAIFUTDINOVA Natalya KAZ ASA 6:59.
61 104 ROOIJAKKERS Pauliena NED PHV 8:30.
62 145 *TERUEL RIBES Alba ESP LTK 8:46.
63 54 BECKERS Isabelle BEL LBL 9:23.
64 2 *GARNER Lucy GBR WHT 9:24.
65 125 ALLEN Bethany Ann USA ISG 9:40.
66 142 GONZALEZ BLANCO Lucia ESP LTK 9:44.
67 65 SHAMANOVA Tatiana RUS BPK 9:48.
68 121 *CRETTI Claudia ITA ISG 9:55.
69 56 KNOL Willeke NED LBL 9:57.
70 26 *WEAVER Molly GBR TLP 10:40.
71 133 *LAMBOLEY Soline FRA FRA 11:39.
72 66 *FRAIEGARI Giorgia ITA BPK 14:26.
73 5 *ROBERTS Amy GBR WHT 15:27.
74 134 *SACHET Iris FRA FRA 15:52.
75 24 *STIJNS Kyara NED TLP 23:17.