La Route de France

Amerykanka triumfowała na piątym etapie La Route de France i spokojnie utrzymała się na pozycji liderki klasyfikacji generalnej. Eugenia Bujak przyjechała w czołówce i pozostaje czwarta w klasyfikacji generalnej.

Etap numer pięć wyścigu La Route de France liczył 115 kilometrów i prowadził z Bourbonne les Bains do La Bresse. Niespełna cztery kilometry przed metą kończył się trudny podjazd Col du Brabant, który zapewne zamiesza w końcowym rozrachunku.

W przeciwieństwie do poprzednich etapów tym razem panie nie czekały z atakami. Pierwsze pojawiły się już 2km po starcie, ale było zbyt wiele chętnych do odjechania od peletonu i nic z tych zaczepek nie wychodziło. Aktywna jazda sprawiła, że w pierwszej godzinie zawodniczki pokonały aż 42.5km.

Wreszcie odjechać udało się Speli Kern (BTC City Ljubljana) i Annie Ramirez (Lointek Team). Chociaż maksymalnie przewaga nie osiągnęła nawet dwóch minut, to zasadnicza grupa miała ogromny problem z pogonią. Ostatecznie ucieczka skończyła się niecałe 10km przed metą.

W końcówce stawka bardzo mocno się podzieliła. Najlepiej na trudnej trasie poradziła sobie liderka Amber Neben (Bepink). 18 sekund za nią przyjechały Janneke Ensing (Parkhotel Valkenburg) i Carlee Taylor (Liv-Plantur). Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) była 11 i utrzymała czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Wyniki piątego etapu:

1 61 NEBEN Amber USA BPK 3:03:14.
2 106 ENSING Janneke NED PHV 18.
3 25 TAYLOR Carlee AUS TLP 18.
4 16 WILES Tayler USA OGE 25.
5 93 RIVAT Amélie FRA FUT 25.
6 62 ALBRECHT Lex CAN BPK 25.
7 104 ROOIJAKKERS Pauliena NED PHV 29.
8 64 *TUHAI Kseniya BLR BPK 29.
9 141 *MERINO KORTAZAR Eider ESP LTK 29.
10 123 VIECELI Lara ITA ISG 49.
11 71 BUJAK Eugenia POL BTC 51.
12 22 SLIK Rozanne NED TLP 51.
13 3 PIETERS Amy NED WHT 53.
14 135 SICOT Marion FRA FRA 1:07.
15 95 BRAVARD Charlotte FRA FUT 1:11.
16 94 *ERAUD Séverine FRA FUT 1:15.
17 55 ZORZI Susanna ITA LBL 1:16.
18 126 *COVRIG Ana Maria ROU ISG 1:16.
19 85 *BEGGIN Sofia ITA ASA 1:20.
20 111 POTOKINA Anna RUS SEF 1:25.
21 96 *DREVILLE Anabelle FRA FUT 1:30.
22 81 *BERTIZZOLO Sofia ITA ASA 1:30.
23 1 KING Danielle GBR WHT 1:43.
24 15 *MANLY Alexandra AUS OGE 1:43.
25 44 HAMMES Kathrin GER TIB 1:48.
26 12 *CROOKS Jenelle AUS OGE 1:51.
27 113 *RAGUSA Katia ITA SEF 2:01.
28 76 *LECHNER Corinna GER BTC 2:10.
29 131 BAZIN Marjolaine FRA FRA 2:10.
30 112 POLEGATCH Ana Paula BRA SEF 2:10.
31 92 BIANNIC Aude FRA FUT 2:12.
32 65 SHAMANOVA Tatiana RUS BPK 2:23.
33 82 *DOBRYNINA Kseniia RUS ASA 2:32.
34 73 RADOTIC Mia CRO BTC 2:55.
35 125 ALLEN Bethany Ann USA ISG 2:58.
36 102 *BUURMAN Eva NED PHV 3:11.
37 72 PINTAR Ursa SLO BTC 3:17.
38 91 FOURNIER Roxane FRA FUT 3:21.
39 14 ROY Sarah AUS OGE 3:40.
40 142 GONZALEZ BLANCO Lucia ESP LTK 3:40.
41 144 RODRIGUEZ SANCHEZ Gloria ESP LTK 3:47.
42 146 *GONZALEZ BLANCO Alicia ESP LTK 3:47.
43 43 HALL Lauren USA TIB 3:51.
44 86 SAIFUTDINOVA Natalya KAZ ASA 3:52.
45 83 *FIDANZA Arianna ITA ASA 4:28.
46 124 *STRICKER Anna Zita Maria ITA ISG 4:28.
47 116 *SPEROTTO Maria Vittoria ITA SEF 4:28.
48 23 SOEK Julia NED TLP 4:34.
49 132 *ROCHEDY Emilie FRA FRA 4:42.
50 53 DECROIX Lieselot BEL LBL 4:47.
51 54 BECKERS Isabelle BEL LBL 4:47.
52 56 KNOL Willeke NED LBL 4:50.
53 6 HAGIWARA Mayuko JPN WHT 5:13.
54 45 RYAN Kendall USA TIB 5:50.
55 52 *RIJFF Anouk NED LBL 5:53.
56 101 *VAN DEN BOS Jip NED PHV 5:53.
57 13 ALLEN Jessica AUS OGE 5:53.
58 122 *PAVIN Michela ITA ISG 5:53.
59 24 *STIJNS Kyara NED TLP 5:53.
60 105 TROMP Esra NED PHV 5:53.
61 75 KERN Špela SLO BTC 5:53.
62 145 *TERUEL RIBES Alba ESP LTK 5:53.
63 2 *GARNER Lucy GBR WHT 5:53.
64 74 *ERIC Jelena SRB BTC 5:53.
65 5 *ROBERTS Amy GBR WHT 5:53.
66 143 RAMIREZ BAUXEL Anna ESP LTK 5:53.
67 4 HOSKING Chloe AUS WHT 5:53.
68 63 *SANGUINETI Ilaria ITA BPK 8:02.
69 66 *FRAIEGARI Giorgia ITA BPK 8:41.
70 134 *SACHET Iris FRA FRA 10:21.
71 133 *LAMBOLEY Soline FRA FRA 10:21.

Klasyfikacja generalna po piątym etapie:

1 61 NEBEN Amber USA BPK 12:23:39.
2 16 WILES Tayler USA OGE 57.
3 3 PIETERS Amy NED WHT 1:25.
4 71 BUJAK Eugenia POL BTC 1:58.
5 22 SLIK Rozanne NED TLP 2:02.
6 106 ENSING Janneke NED PHV 2:14.
7 25 TAYLOR Carlee AUS TLP 2:17.
8 94 *ERAUD Séverine FRA FUT 2:35.
9 62 ALBRECHT Lex CAN BPK 2:43.
10 64 *TUHAI Kseniya BLR BPK 3:00.
11 1 KING Danielle GBR WHT 3:03.
12 123 VIECELI Lara ITA ISG 3:05.
13 93 RIVAT Amélie FRA FUT 3:10.
14 95 BRAVARD Charlotte FRA FUT 3:14.
15 92 BIANNIC Aude FRA FUT 3:21.
16 55 ZORZI Susanna ITA LBL 3:29.
17 44 HAMMES Kathrin GER TIB 3:56.
18 81 *BERTIZZOLO Sofia ITA ASA 3:59.
19 73 RADOTIC Mia CRO BTC 4:16.
20 14 ROY Sarah AUS OGE 5:02.
21 126 *COVRIG Ana Maria ROU ISG 5:11.
22 91 FOURNIER Roxane FRA FUT 5:16.
23 82 *DOBRYNINA Kseniia RUS ASA 5:44.
24 72 PINTAR Ursa SLO BTC 5:50.
25 12 *CROOKS Jenelle AUS OGE 6:30.
26 102 *BUURMAN Eva NED PHV 6:43.
27 124 *STRICKER Anna Zita Maria ITA ISG 6:57.
28 53 DECROIX Lieselot BEL LBL 7:15.
29 45 RYAN Kendall USA TIB 7:29.
30 23 SOEK Julia NED TLP 7:37.
31 43 HALL Lauren USA TIB 8:12.
32 141 *MERINO KORTAZAR Eider ESP LTK 8:23.
33 135 SICOT Marion FRA FRA 8:39.
34 76 *LECHNER Corinna GER BTC 8:58.
35 111 POTOKINA Anna RUS SEF 8:59.
36 4 HOSKING Chloe AUS WHT 9:07.
37 52 *RIJFF Anouk NED LBL 9:19.
38 96 *DREVILLE Anabelle FRA FUT 9:33.
39 75 KERN Špela SLO BTC 9:37.
40 101 *VAN DEN BOS Jip NED PHV 9:44.
41 15 *MANLY Alexandra AUS OGE 10:00.
42 13 ALLEN Jessica AUS OGE 10:10.
43 131 BAZIN Marjolaine FRA FRA 10:25.
44 104 ROOIJAKKERS Pauliena NED PHV 10:30.
45 112 POLEGATCH Ana Paula BRA SEF 10:50.
46 105 TROMP Esra NED PHV 11:15.
47 85 *BEGGIN Sofia ITA ASA 11:51.
48 113 *RAGUSA Katia ITA SEF 12:00.
49 74 *ERIC Jelena SRB BTC 12:01.
50 144 RODRIGUEZ SANCHEZ Gloria ESP LTK 12:31.
51 83 *FIDANZA Arianna ITA ASA 12:42.
52 6 HAGIWARA Mayuko JPN WHT 13:11.
53 146 *GONZALEZ BLANCO Alicia ESP LTK 13:29.
54 86 SAIFUTDINOVA Natalya KAZ ASA 13:52.
55 116 *SPEROTTO Maria Vittoria ITA SEF 14:06.
56 132 *ROCHEDY Emilie FRA FRA 14:47.
57 143 RAMIREZ BAUXEL Anna ESP LTK 15:06.
58 122 *PAVIN Michela ITA ISG 15:26.
59 54 BECKERS Isabelle BEL LBL 15:39.
60 65 SHAMANOVA Tatiana RUS BPK 15:54.
61 125 ALLEN Bethany Ann USA ISG 16:08.
62 63 *SANGUINETI Ilaria ITA BPK 16:15.
63 142 GONZALEZ BLANCO Lucia ESP LTK 17:05.
64 145 *TERUEL RIBES Alba ESP LTK 17:12.
65 56 KNOL Willeke NED LBL 17:13.
66 2 *GARNER Lucy GBR WHT 18:03.
67 5 *ROBERTS Amy GBR WHT 23:10.
68 133 *LAMBOLEY Soline FRA FRA 24:45.
69 66 *FRAIEGARI Giorgia ITA BPK 27:07.
70 134 *SACHET Iris FRA FRA 28:56.
71 24 *STIJNS Kyara NED TLP 30:42.