Joe Dombrowski (Cannondale – Garmin) zwyciężył w generalce Tour of Utah. Ostatni etap wygrał Lachlan Norris (Drapac Professional Cycling).

Już tradycyjnie etap wokół Park CIty kończył zmagania w Tour of Utah. Na kolarzy czekało ponad 125 kilometrów ścigania, w tym dwa ciężkie podjazdy pod Wolf Creek Ranch (2. kategorii) i Empire Pass (ponad kategorią).

utah 7 etapPo kilku początkowych atakach ostatecznie w ucieczkę dnia zabrało się aż 12 zawodników: Taylor Phinney (BMC Racing Team), Samuel Spokes (Drapac Professional Cycling), Songezo Jim (MTN – Qhubeka), Tanner Putt (UnitedHealthcare), Edwin Avila (Team Colombia), Luca Chirico (Bardiani – CSF Pro Team), Ty Magner (Hincapie Racing Team), Rob Britton (Team SmartStop), Carson Miller (Jamis – Hagens Berman), Angus Morton (Jelly Belly p/b Maxxis), Griffin Easter (Airgas Safeway Cycling) i Jack Bobridge (Team Budget Forklifts).

Na pierwszym z podjazdów z peletonu zaatakowali Janez Brajkovič (UnitedHealthcare) i Jorge Camilo Castiblanco (Team Colombia). Obaj byli dość poważnymi konkurentami dla lidera w walce o generalkę, dlatego zostali szybko wchłonięci przez dużą grupę.

Podjazd pod Empire Pass totalnie rozbił ucieczkę, z której przed grupą faworytów kręcił tylko Britton. W goniącej grupie był lider Joe Dombrowski (Cannondale – Garmin), Frank Schleck (Trek Factory Racing), Michael Woods (Optum p/b Kelly Benefit Strategies), Brent Bookwalter (BMC Racing Team), Natnael Berhane (MTN – Qhubeka), Daniel Felipe Martinez (Team Colombia), Lachlan Norris (Drapac Professional Cycling) i Rob Squire (Hincapie Racing Team). 10 kilometrów przed metą do tej grupy dołączył Chris Horner (Airgas Safeway Cycling). Chwilę później Britton został złapany.

Na zjazdach zaatakował Bookwalter, którego na ostatnim kilometrze dogonił Norris. Więcej sił na finisz zachował Norris i mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w swojej długiej karierze. Z drugiej grupki najszybszy był Berhane.

Zwycięzcą generalki został Joe Dombrowski (Cannondale – Garmin), dla którego to bardzo dobry prognostyk przed debiutem w Wielkim Tourze, czyli Vuelcie.

Wyniki siódmego etapu:

1    Lachlan NORRIS    AUS    DPC    3:14:51
2    Brent BOOKWALTER    USA    BMC    0
3    Natnael BERHANE    ERI    MTN    20
4    Robbie SQUIRE    USA    HSD    20
5    Christopher HORNER    USA    AIR    20
6    Frank SCHLECK    LUX    TFR    20
7    Lachlan David MORTON    AUS    JBC    20
8    Daniel MARTÍNEZ    COL    COL    20
9    Joseph Lloyd DOMBROWSKI    USA    TCG    20
10    Rob BRITTON    CAN    SSC    48
11    Michael WOODS    CAN    OPM    20
12    Flavio DE LUNA    MEX    SSC    +1:34
13    Walter Fernando PEDRAZA MORALES    COL    COL    +1:34
14    Stefano PIRAZZI    ITA    BAR    +1:41
15    Jorge Camilo CASTIBLANCO CUBIDES    COL    COL    +1:44
16    Tao GEOGHEGAN HART    GBR    BDT    +1:44
17    Janez BRAJKOVIC    SLO    UHC    +1:44
18    Michael SCHÄR    SUI    BMC    +1:57
19    Brendan CANTY    AUS    BFL    +1:57
20    Manuel SENNI    ITA    BMC    +2:53
21    Robin CARPENTER    USA    HSD    +2:56
22    Dion SMITH    NZL    HSD    +3:10
23    Joseph ROSSKOPF    USA    BMC    +3:11
24    Chris BUTLER    USA    SSC    +3:14
25    Carlos Mario RAMIREZ BOTERO    COL    COL    +3:25
26    Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA    COL    COL    +3:25
27    Edoardo ZARDINI    ITA    BAR    +3:31
28    Ruben GUERREIRO    POR    BDT    +3:33
29    Carson MILLER    USA    JHB    +3:56
30    Julien BERNARD    FRA    TFR    +3:58
31    Leonardo BASSO    ITA    TFR    +3:58
32    Luis Enrique DAVILA    MEX    AIR    +4:37
33    Adam Phelan    AUS    DPC    +5:07
34    Timothy ROE    AUS    DPC    +5:07
35    Daniel EATON    USA    BDT    +5:37
36    Connor MCCUTCHEON    USA    AIR    +6:05
37    Griffin EASTER    USA    AIR    +6:05
38    Samuel SPOKES    AUS    DPC    +6:12
39    Nicolae TANOVITCHII    MDA    JBC    +7:04
40    Kilian FRANKINY    SUI    BMC    +7:06
41    Alex HOWES    USA    TCG    +7:08
42    Songezo JIM    RSA    MTN    +8:03
43    Benjamin KING    USA    TCG    +8:09
44    Marco CANOLA    ITA    UHC    +8:09
45    Ruben ZEPUNTKE    GER    TCG    +8:09
46    Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS    COL    COL    +8:13
47    Angus MORTON    AUS    JBC    +8:18
48    Justin MAUCH    USA    AIR    +8:18
49    Adrien NIYONSHUTI    RWA    MTN    +8:18
50    Alexandr BRAICO    MDA    JBC    +8:20
51    Jack BOBRIDGE    AUS    BFL    +8:50
52    James ORAM    NZL    BDT    +9:14
53    Tanner PUTT    USA    UHC    +9:14
54    Jay Robert THOMSON    RSA    MTN    +9:23
55    Calvin WATSON    AUS    TFR    +10:22
56    GREGORY DANIEL    USA    BDT    +10:22
57    Enrico BARBIN    ITA    BAR    +10:45
58    John HORNBECK    USA    HSD    +12:13
59    Gavin MANNION    USA    JBC    +12:14
60    Joseph SCHMALZ    USA    HSD    +12:14
61    Taylor SHELDON    USA    JBC    +12:14
62    Luca CHIRICO    ITA    BAR    +13:16
63    Taylor PHINNEY    USA    BMC    +14:55
64    Tyler MAGNER    USA    HSD    +15:16
65    John MURPHY    USA    UHC    +15:18
66    Jordan KERBY    AUS    DPC    +15:18
67    Jasper BOVENHUIS    NED    TCG    +15:18
68    Edward KING    USA    TCG    +15:18
69    Kiel REIJNEN    USA    UHC    +15:18
70    Fabio SILVESTRE    POR    TFR    +15:18
71    Logan OWEN    USA    BDT    +15:18
72    Christopher JONES    USA    UHC    +15:18
73    Brodie TALBOT    AUS    BFL    +15:18
74    Stephen LEECE    USA    JHB    +15:18
75    Peter STETINA    USA    BMC    +15:18
76    Daniel SUMMERHILL    USA    UHC    +15:30
77    Michael TORCKLER    NZL    BFL    +15:35
78    Jack ANDERSON    AUS    BFL    +15:35
79    Mac BRENNAN    USA    HSD    +15:39
80    Erik SLACK    USA    JBC    +15:39
81    Jesse ANTHONY    USA    OPM    +15:39
82    Josh BERRY    AUS    BFL    +15:48
83    David WILLIAMS    USA    JHB    +15:48
84    Sonny COLBRELLI    ITA    BAR    +15:56
85    Steve FISHER    USA    JBC    +15:56
86    Phillip GAIMON    USA    OPM    +15:56
87    Gregory OBANDO BRENES    CRC    JHB    +15:56
88    Oscar CLARK    USA    HSD    +15:56
89    Johann VAN ZYL    RSA    MTN    +15:56
90    Cullen EASTER    USA    AIR    +15:56
91    Kevin GOTTLIEB    USA    AIR    +15:56
92    Scott ZWIZANSKI    USA    OPM    +15:56
93    Francesco Manuel BONGIORNO    ITA    BAR    +15:56
94    Jonathan CLARKE    AUS    UHC    +15:56
95    Andrea MANFREDI    ITA    BAR    +16:03
96    Emerson ORONTE    USA    SSC    +16:16
97    Simone ANDREETTA    ITA    BAR    +16:31
98    Sebastián MOLANO    COL    COL    +19:23
99    Zachary BELL    CAN    SSC    +21:55
100    Graeme BROWN    AUS    DPC    +22:31
DNF    Youcef REGUIGUI    ALG    MTN
DNF    Thomas SOLADAY    USA    OPM
DNF    Pierrick NAUD    CAN    OPM
DNF    Walter Gaston TRILLINI    ARG    JHB
DNS    Travis MCCABE    USA    SSC

Końcowa klasyfikacja generalna:
1    Joseph Lloyd DOMBROWSKI    United States    TCG    28:06:48
2    Michael WOODS    Canada    OPM    50
3    Brent BOOKWALTER    United States    BMC    +1:05
4    Frank SCHLECK    Luxembourg    TFR    +1:07
5    Christopher HORNER    United States    AIR    +1:09
6    Lachlan NORRIS    Australia    DPC    +1:12
7    Natnael BERHANE    Eritrea    MTN    +1:22
8    Daniel MARTÍNEZ    Colombia    COL    +1:41
9    Robbie SQUIRE    United States    HSD    +1:46
10    Lachlan David MORTON    Australia    JBC    +1:50
11    Walter Fernando PEDRAZA MORALES    Colombia    COL    +3:10
12    Jorge Camilo CASTIBLANCO CUBIDES    Colombia    COL    +4:03
13    Tao GEOGHEGAN HART    Great Britain    BDT    +4:25
14    Janez BRAJKOVIC    Slovenia    UHC    +4:29
15    Stefano PIRAZZI    Italy    BAR    +4:58
16    Dion SMITH    New Zealand    HSD    +6:10
17    Joseph ROSSKOPF    United States    BMC    +6:15
18    Brendan CANTY    Australia    BFL    +6:22
19    Flavio DE LUNA    Mexico    SSC    +6:31
20    Chris BUTLER    United States    SSC    +6:55
21    Robin CARPENTER    United States    HSD    +7:16
22    Michael SCHÄR    Switzerland    BMC    +9:35
23    Rob BRITTON    Canada    SSC    +9:54
24    Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA    Colombia    COL    +10:54
25    Adam Phelan    Australia    DPC    +13:22
26    Kilian FRANKINY    Switzerland    BMC    +14:42
27    Ruben ZEPUNTKE    Germany    TCG    +16:21
28    Gavin MANNION    United States    JBC    +16:49
29    Manuel SENNI    Italy    BMC    +17:06
30    Carson MILLER    United States    JHB    +17:56
31    Nicolae TANOVITCHII    Moldova    JBC    +21:27
32    James ORAM    New Zealand    BDT    +22:02
33    Julien BERNARD    France    TFR    +23:19
34    Benjamin KING    United States    TCG    +23:32
35    Alexandr BRAICO    Moldova    JBC    +24:25
36    Ruben GUERREIRO    Portugal    BDT    +24:32
37    Luca CHIRICO    Italy    BAR    +24:33
38    Alex HOWES    United States    TCG    +25:16
39    Enrico BARBIN    Italy    BAR    +25:26
40    Angus MORTON    Australia    JBC    +26:38
41    Timothy ROE    Australia    DPC    +26:50
42    Connor MCCUTCHEON    United States    AIR    +27:26
43    John HORNBECK    United States    HSD    +27:57
44    Carlos Mario RAMIREZ BOTERO    Colombia    COL    +28:17
45    Leonardo BASSO    Italy    TFR    +28:23
46    Daniel EATON    United States    BDT    +28:47
47    Jack BOBRIDGE    Australia    BFL    +30:50
48    Jay Robert THOMSON    South Africa    MTN    +33:45
49    Gregory OBANDO BRENES    Costa Rica    JHB    +35:30
50    Kiel REIJNEN    United States    UHC    +36:10
51    Logan OWEN    United States    BDT    +38:17
52    Luis Enrique DAVILA    Mexico    AIR    +38:39
53    Phillip GAIMON    United States    OPM    +39:13
54    Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS    Colombia    COL    +39:45
55    Sonny COLBRELLI    Italy    BAR    +40:57
56    Griffin EASTER    United States    AIR    +41:05
57    Taylor SHELDON    United States    JBC    +41:13
58    Marco CANOLA    Italy    UHC    +41:15
59    Francesco Manuel BONGIORNO    Italy    BAR    +43:08
60    Adrien NIYONSHUTI    Rwanda    MTN    +44:08
61    GREGORY DANIEL    United States    BDT    +44:35
62    Jonathan CLARKE    Australia    UHC    +45:54
63    Taylor PHINNEY    United States    BMC    +46:06
64    Edoardo ZARDINI    Italy    BAR    +48:16
65    Stephen LEECE    United States    JHB    +49:38
66    Johann VAN ZYL    South Africa    MTN    +50:24
67    Songezo JIM    South Africa    MTN    +51:09
68    Calvin WATSON    Australia    TFR    +51:31
69    Jasper BOVENHUIS    Netherlands    TCG    +52:24
70    Joseph SCHMALZ    United States    HSD    +53:14
71    Cullen EASTER    United States    AIR    +53:22
72    Daniel SUMMERHILL    United States    UHC    +56:27
73    Edward KING    United States    TCG    +57:05
74    Jack ANDERSON    Australia    BFL    +57:15
75    Sebastián MOLANO    Colombia    COL    +59:03
76    Steve FISHER    United States    JBC    +59:09
77    Jordan KERBY    Australia    DPC    +59:33
78    Jesse ANTHONY    United States    OPM    +1:00:11
79    Emerson ORONTE    United States    SSC    +1:00:21
80    John MURPHY    United States    UHC    +1:01:34
81    Peter STETINA    United States    BMC    +1:03:26
82    Scott ZWIZANSKI    United States    OPM    +1:03:49
83    Tanner PUTT    United States    UHC    +1:04:09
84    Erik SLACK    United States    JBC    +1:05:09
85    David WILLIAMS    United States    JHB    +1:06:52
86    Mac BRENNAN    United States    HSD    +1:08:09
87    Christopher JONES    United States    UHC    +1:09:22
88    Samuel SPOKES    Australia    DPC    +1:09:44
89    Fabio SILVESTRE    Portugal    TFR    +1:10:03
90    Justin MAUCH    United States    AIR    +1:10:14
91    Brodie TALBOT    Australia    BFL    +1:11:09
92    Michael TORCKLER    New Zealand    BFL    +1:11:39
93    Tyler MAGNER    United States    HSD    +1:13:02
94    Josh BERRY    Australia    BFL    +1:14:00
95    Oscar CLARK    United States    HSD    +1:18:26
96    Simone ANDREETTA    Italy    BAR    +1:21:27
97    Andrea MANFREDI    Italy    BAR    +1:28:20
98    Zachary BELL    Canada    SSC    +1:31:25
99    Kevin GOTTLIEB    United States    AIR    +1:38:33
100    Graeme BROWN    Australia    DPC    +1:52:21