Tour of Utah

Organizatorzy amerykańskiej tygodniówki poinformowali, iż w przyszłym sezonie impreza ponownie się nie odbędzie. Ostatnia edycja wyścigu rozegrana została w 2019 roku, a triumfował w niej Belg Ben Hermans. 

Organizacja Medalist Sports ogłosiła rezygnację z dalszych prób przeprowadzenia imprezy w nadchodzącym sezonie. Wstępnie planowana impreza miała odbyć się w dniach 25-31 lipca, liczyć 7 etapów i mieć kategorię 2.Pro. Krótkie oświadczenie opublikowane przez organizatorów brzmiało tak:

Bieżące dyskusje ze sponsorami czy gospodarzami etapów były pozytywne i zmierzały w dobrym kierunku, niestety wsparcie nie było wystarczające by realnie móc przeprowadzić wyścig. Jesteśmy rozczarowani, jako Medalist Sports dalej będziemy pielęgnować dziedzictwo tego wyjątkowego wyścigu.

Pierwsza edycja Tour of Utah rozegrała się w roku 2004. Na przestrzeni ostatnich lat wyścig prężnie się rozwijał i przyciągał coraz to większe nazwiska. Odwołanie przyszłorocznej edycji skutkuje tym, iż w Stanach Zjednoczonych nie odbędzie się żadna impreza rangi .Pro, w kalendarzu pozostały tylko wydarzenia niższych kategorii.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

I Amerykanie nie muszą mieć u siebie „kolarskiej ligi mistrzów”? Niebywałe!