fot. Neri Sottoli-Selle Italia-KTM

Zwycięstwem Umberto Marengo (Neri Sottoli-Selle Italia-KTM) zakończył się 1. etap Tour of Utah. Nowym liderem został Lawson Craddock (EF Education First).

Trasa dookoła North Logan City liczyła około 140 kilometrów. Do pokonania było 7 podjazdów.

W ucieczce znaleźli się: Francesco Manuel Bongiorno (Neri Sottoli-Selle Italia-KTM), Ignacio Prado (Canel’s-Specialized), Samuel Boardman, Camden Vodicka (obaj Wildlife Generation p/b Maxxis) i Travis Samuel (DCBank Pro Cycling Team). Peleton nie pozwolił ucieczce na skuteczną akcję.

W końcówce zaatakowali: Lawson Craddock (EF Education First), Joao Almeida (Hagens Berman Axeon), Sebastian Schonberger, Umberto Marengo (obaj Neri Sottoli-Selle Italia-KTM), Edwin Avila (Israel Cycling Academy) i Griffin Easter (303Project). Na finiszu najlepszy z tej grupie był Marengo. Dla Włocha to pierwsze zwycięstwo w zawodowej karierze.

Główna grupa straciła do czołówki 6 sekund. Przyjechał w niej James Piccoli (Elevate-KHS Pro Cycling). Zwycięzca prologu wcześniej miał defekt i stracił dużo sił na pościg. Tym samym nowym liderem został Lawson Craddock. Amerykanin ma 6 sekund przewagi nad Joao Almeidą.

Wyniki 1. etapu:

1 MARENGO Umberto Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 3:23:32
2 CRADDOCK Lawson EF Education First ,,
3 ÁVILA Edwin Israel Cycling Academy ,,
4 EASTER Griffin 303Project ,,
5 ALMEIDA João Hagens Berman Axeon ,,
6 SCHÖNBERGER Sebastian Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
7 MCCABE Travis Floyd’s Pro Cycling 0:06
8 RICE Michael Hagens Berman Axeon ,,
9 MAGNER Ty Rally UHC Cycling ,,
10 DAVIS Cole Hagens Berman Axeon ,,
11 VELASCO Simone Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
12 BOIVIN Guillaume Israel Cycling Academy ,,
13 BICKMORE Cade Aevolo ,,
14 BAUER Dominik Dauner D&DQ-Akkon ,,
15 BOWDEN Scott Team BridgeLane ,,
16 ALARCÓN Pablo Canel’s – Specialized ,,
17 HOWES Alex EF Education First ,,
18 FRAYRE Eder DCBank Pro Cycling Team ,,
19 VERMAERKE Kevin Hagens Berman Axeon ,,
20 FIORELLI Filippo Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
21 HOEHN Alex Aevolo ,,
22 RHIM Brendan Arapahoe – Hincapie p/b BMC ,,
23 MCCORMICK Hayden Team BridgeLane ,,
24 EG Niklas Trek – Segafredo ,,
25 HERMANS Ben Israel Cycling Academy ,,
26 ANDERSON Edward Hagens Berman Axeon ,,
27 SUNDERLAND Dylan Team BridgeLane ,,
28 SWIRBUL Keegan Floyd’s Pro Cycling ,,
29 STETINA Peter Trek – Segafredo ,,
30 DOMBROWSKI Joe EF Education First ,,
31 MANNION Gavin Rally UHC Cycling ,,
32 PICCOLI James Elevate – KHS Pro Cycling ,,
33 QUINTANA Dayer Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
34 BONGIORNO Francesco Manuel Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
35 ȚVETCOV Serghei Floyd’s Pro Cycling ,,
36 BADILATTI Matteo Israel Cycling Academy ,,
37 MURPHY Kyle Rally UHC Cycling ,,
38 BRITTON Rob Rally UHC Cycling ,,
39 DANIEL Gregory DCBank Pro Cycling Team ,,
40 MORTON Lachlan EF Education First ,,
41 SANTAROMITA Ivan Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
42 LOPEZ Juan Pedro Trek – Segafredo 0:21
43 TOOVEY Ayden Team BridgeLane ,,
44 EARLE Nathan Israel Cycling Academy 0:22
45 VOLLMER Andrew Aevolo 1:26
46 CORTE Eduardo Canel’s – Specialized ,,
47 FORTUNATO Lorenzo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 1:29
48 ZARDINI Edoardo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
49 REVARD Thomas Hagens Berman Axeon 1:44
50 NIV Guy Israel Cycling Academy ,,
51 ZIMMER Matt DCBank Pro Cycling Team 2:12
52 MAMOS Philipp Dauner D&DQ-Akkon ,,
53 SCHUNK Conor Aevolo ,,
54 SÁNCHEZ Óscar Eduardo Canel’s – Specialized ,,
55 CASTILLO Ulises Alfredo Elevate – KHS Pro Cycling ,,
56 PALMA Leonel Canel’s – Specialized ,,
57 LONARDI Giovanni Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
58 LINDORFF Tyler Team BridgeLane ,,
59 ROJAS Gabriel Francisco Aevolo ,,
60 HATSUYAMA Sho Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
61 LARA Francisco Canel’s – Specialized ,,
62 MOSCA Jacopo Trek – Segafredo ,,
63 SCHREURS Hamish Israel Cycling Academy ,,
64 SANTOS Efrén Canel’s – Specialized ,,
65 COWAN Alexander Floyd’s Pro Cycling ,,
66 FLAUTT Oliver Dauner D&DQ-Akkon 3:58
67 THURAU Sven Dauner D&DQ-Akkon ,,
68 FLAKSIS Andžs Arapahoe – Hincapie p/b BMC 4:22
69 EISENHART Taylor Arapahoe – Hincapie p/b BMC ,,
70 MCGILL Scott Aevolo ,,
71 DE LUNA Flavio 303Project ,,
72 GRANIGAN Noah Floyd’s Pro Cycling ,,
73 WHELAN James EF Education First ,,
74 BASSETT Stephen Wildlife Generation p/b Maxxis ,,
75 BACA Tony 303Project ,,
76 DEBEAUMARCHÉ Nicolas Trek – Segafredo ,,
77 FONT Bernat 303Project ,,
78 HEIDER Christopher Dauner D&DQ-Akkon ,,
79 HEMING Mika Dauner D&DQ-Akkon ,,
80 ZACCANTI Filippo Nippo Vini Fantini Faizanè 4:29
81 CHEYNE Jordan Elevate – KHS Pro Cycling 4:31
82 WOLFE Ben Arapahoe – Hincapie p/b BMC 4:45
83 PUTT Tanner Arapahoe – Hincapie p/b BMC ,,
84 CLARKE Jonathan Floyd’s Pro Cycling ,,
85 HUFFMAN Evan Rally UHC Cycling ,,
86 CANOLA Marco Nippo Vini Fantini Faizanè 0:06
87 OIEN Justin Arapahoe – Hincapie p/b BMC 6:22
88 RODRÍGUEZ José Alfredo Elevate – KHS Pro Cycling 7:31
89 BRUNNER Eric Aevolo ,,
90 SIMPSON George Elevate – KHS Pro Cycling ,,
91 LEPLINGARD Antoine DCBank Pro Cycling Team ,,
92 STEPHENS Austin 303Project ,,
93 NEWKIRK Isaiah 303Project ,,
94 PAVLIČ Marko DCBank Pro Cycling Team ,,
95 CHANCE Maxx Wildlife Generation p/b Maxxis ,,
96 ROSS Kent Wildlife Generation p/b Maxxis ,,
97 BASSETTI Sam Elevate – KHS Pro Cycling ,,
98 YOUNG Eric Elevate – KHS Pro Cycling 9:09
99 ELLSAY Nigel Rally UHC Cycling ,,
100 ORONTE Emerson Rally UHC Cycling ,,
101 VODICKA Camden Wildlife Generation p/b Maxxis 10:18
102 JEAN Émile Floyd’s Pro Cycling ,,
103 KIRBY Quinton Wildlife Generation p/b Maxxis ,,
104 BOARDMAN Samuel Wildlife Generation p/b Maxxis ,,
105 EASTER Cullen 303Project ,,
106 SAMUEL Travis DCBank Pro Cycling Team ,,
107 BRYON Miguel Arapahoe – Hincapie p/b BMC ,,
108 THIBAULT Jean-Denis DCBank Pro Cycling Team 12:44
109 COOPER Joseph Team BridgeLane 13:25
110 HARPER Chris Team BridgeLane ,,
111 GULLICKSON Finn Wildlife Generation p/b Maxxis 14:30
112 PRADO Ignacio de Jesús Canel’s – Specialized ,,
113 REIJNEN Kiel Trek – Segafredo 0:06

Klasyfikacja generalna:

1 2 ▲1 CRADDOCK Lawson EF Education First 3:32:09
2 4 ▲2 ALMEIDA João Hagens Berman Axeon 0:06
3 3 – ȚVETCOV Serghei Floyd’s Pro Cycling 0:12
4 5 ▲1 MURPHY Kyle Rally UHC Cycling 0:18
5 6 ▲1 MANNION Gavin Rally UHC Cycling 0:21
6 7 ▲1 DOMBROWSKI Joe EF Education First ,,
7 8 ▲1 BOIVIN Guillaume Israel Cycling Academy 0:22
8 9 ▲1 SWIRBUL Keegan Floyd’s Pro Cycling 0:23
9 10 ▲1 MCCABE Travis Floyd’s Pro Cycling ,,
10 11 ▲1 HERMANS Ben Israel Cycling Academy 0:24
11 12 ▲1 HOEHN Alex Aevolo ,,
12 14 ▲2 BRITTON Rob Rally UHC Cycling 0:25
13 1 ▼12 PICCOLI James Elevate – KHS Pro Cycling 0:26
14 15 ▲1 STETINA Peter Trek – Segafredo ,,
15 21 ▲6 EASTER Griffin 303Project 0:27
16 16 – MORTON Lachlan EF Education First ,,
17 17 – VERMAERKE Kevin Hagens Berman Axeon 0:28
18 18 – HOWES Alex EF Education First 0:29
19 32 ▲13 ÁVILA Edwin Israel Cycling Academy 0:30
20 19 ▼1 BOWDEN Scott Team BridgeLane ,,
21 20 ▼1 RHIM Brendan Arapahoe – Hincapie p/b BMC 0:33
22 23 ▲1 EG Niklas Trek – Segafredo 0:35
23 24 ▲1 BADILATTI Matteo Israel Cycling Academy ,,
24 53 ▲29 MARENGO Umberto Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
25 25 – MCCORMICK Hayden Team BridgeLane 0:36
26 26 – SUNDERLAND Dylan Team BridgeLane 0:37
27 42 ▲15 SCHÖNBERGER Sebastian Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:39
28 33 ▲5 QUINTANA Dayer Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:41
29 34 ▲5 ANDERSON Edward Hagens Berman Axeon 0:42
30 35 ▲5 DANIEL Gregory DCBank Pro Cycling Team 0:43
31 47 ▲16 FRAYRE Eder DCBank Pro Cycling Team 0:47
32 50 ▲18 MAGNER Ty Rally UHC Cycling 0:50
33 52 ▲19 ALARCÓN Pablo Canel’s – Specialized 0:51
34 54 ▲20 BONGIORNO Francesco Manuel Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:52
35 58 ▲23 REIJNEN Kiel Trek – Segafredo 0:53
36 60 ▲24 VELASCO Simone Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
37 62 ▲25 BAUER Dominik Dauner D&DQ-Akkon 0:54
38 67 ▲29 DAVIS Cole Hagens Berman Axeon 0:56
39 69 ▲30 CANOLA Marco Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
40 40 – LOPEZ Juan Pedro Trek – Segafredo 0:58
41 73 ▲32 RICE Michael Hagens Berman Axeon 0:59
42 74 ▲32 SANTAROMITA Ivan Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
43 79 ▲36 FIORELLI Filippo Nippo Vini Fantini Faizanè 1:03
44 45 ▲1 EARLE Nathan Israel Cycling Academy ,,
45 89 ▲44 BICKMORE Cade Aevolo 1:11
46 77 ▲31 TOOVEY Ayden Team BridgeLane 1:16
47 65 ▲18 VOLLMER Andrew Aevolo 2:15
48 71 ▲23 ZARDINI Edoardo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 2:20
49 48 ▼1 REVARD Thomas Hagens Berman Axeon 2:26
50 93 ▲43 CORTE Eduardo Canel’s – Specialized 2:32
51 87 ▲36 FORTUNATO Lorenzo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 2:33
52 30 ▼22 COWAN Alexander Floyd’s Pro Cycling 2:46
53 37 ▼16 ROJAS Gabriel Francisco Aevolo 2:49
54 46 ▼8 LINDORFF Tyler Team BridgeLane 2:53
55 59 ▲4 CASTILLO Ulises Alfredo Elevate – KHS Pro Cycling 2:59
56 72 ▲16 ZIMMER Matt DCBank Pro Cycling Team 3:04
57 78 ▲21 MOSCA Jacopo Trek – Segafredo 3:08
58 82 ▲24 LONARDI Giovanni Nippo Vini Fantini Faizanè 3:11
59 110 ▲51 NIV Guy Israel Cycling Academy 3:12
60 88 ▲28 SANTOS Efrén Canel’s – Specialized 3:17
61 91 ▲30 SCHUNK Conor Aevolo 3:18
62 98 ▲36 HATSUYAMA Sho Nippo Vini Fantini Faizanè 3:29
63 100 ▲37 MAMOS Philipp Dauner D&DQ-Akkon 3:31
64 101 ▲37 LARA Francisco Canel’s – Specialized 3:32
65 104 ▲39 SCHREURS Hamish Israel Cycling Academy 3:34
66 105 ▲39 SÁNCHEZ Óscar Eduardo Canel’s – Specialized 3:35
67 113 ▲46 PALMA Leonel Canel’s – Specialized 3:48
68 13 ▼55 BASSETT Stephen Wildlife Generation p/b Maxxis 4:40
69 90 ▲21 FLAUTT Oliver Dauner D&DQ-Akkon 5:03
70 36 ▼34 CHEYNE Jordan Elevate – KHS Pro Cycling 5:08
71 63 ▼8 GRANIGAN Noah Floyd’s Pro Cycling 5:11
72 64 ▼8 FLAKSIS Andžs Arapahoe – Hincapie p/b BMC ,,
73 66 ▼7 WHELAN James EF Education First 5:12
74 68 ▼6 BACA Tony 303Project ,,
75 22 ▼53 HUFFMAN Evan Rally UHC Cycling 5:13
76 95 ▲19 THURAU Sven Dauner D&DQ-Akkon 5:14
77 55 ▼22 ZACCANTI Filippo Nippo Vini Fantini Faizanè 5:16
78 80 ▲2 EISENHART Taylor Arapahoe – Hincapie p/b BMC 5:19
79 39 ▼40 PUTT Tanner Arapahoe – Hincapie p/b BMC 5:22
80 83 ▲3 MCGILL Scott Aevolo 5:25
81 84 ▲3 DEBEAUMARCHÉ Nicolas Trek – Segafredo ,,
82 43 ▼39 WOLFE Ben Arapahoe – Hincapie p/b BMC ,,
83 92 ▲9 DE LUNA Flavio 303Project 5:28
84 57 ▼27 CLARKE Jonathan Floyd’s Pro Cycling 5:32
85 97 ▲12 FONT Bernat 303Project 5:38
86 103 ▲17 HEIDER Christopher Dauner D&DQ-Akkon 5:43
87 112 ▲25 HEMING Mika Dauner D&DQ-Akkon 5:58
88 76 ▼12 OIEN Justin Arapahoe – Hincapie p/b BMC 7:16
89 29 ▼60 BASSETTI Sam Elevate – KHS Pro Cycling 8:05
90 38 ▼52 BRUNNER Eric Aevolo 8:08
91 41 ▼50 SIMPSON George Elevate – KHS Pro Cycling 8:09
92 75 ▼17 STEPHENS Austin 303Project 8:24
93 85 ▼8 NEWKIRK Isaiah 303Project 8:35
94 86 ▼8 PAVLIČ Marko DCBank Pro Cycling Team ,,
95 96 ▲1 ROSS Kent Wildlife Generation p/b Maxxis 8:47
96 99 ▲3 CHANCE Maxx Wildlife Generation p/b Maxxis 8:50
97 109 ▲12 LEPLINGARD Antoine DCBank Pro Cycling Team 8:59
98 111 ▲13 RODRÍGUEZ José Alfredo Elevate – KHS Pro Cycling 9:06
99 28 ▼71 ELLSAY Nigel Rally UHC Cycling 9:42
100 51 ▼49 ORONTE Emerson Rally UHC Cycling 9:53
101 56 ▼45 YOUNG Eric Elevate – KHS Pro Cycling 9:56
102 27 ▼75 SAMUEL Travis DCBank Pro Cycling Team 10:47
103 44 ▼59 BOARDMAN Samuel Wildlife Generation p/b Maxxis 10:57
104 49 ▼55 EASTER Cullen 303Project 11:01
105 70 ▼35 JEAN Émile Floyd’s Pro Cycling 11:09
106 106 – VODICKA Camden Wildlife Generation p/b Maxxis 11:41
107 107 – BRYON Miguel Arapahoe – Hincapie p/b BMC 11:43
108 108 – KIRBY Quinton Wildlife Generation p/b Maxxis 11:44
109 81 ▼28 THIBAULT Jean-Denis DCBank Pro Cycling Team 13:42
110 31 ▼79 COOPER Joseph Team BridgeLane 13:59
111 61 ▼50 HARPER Chris Team BridgeLane 14:12
112 94 ▼18 PRADO Ignacio de Jesús Canel’s – Specialized 15:39
113 102 ▼11 GULLICKSON Finn Wildlife Generation p/b Maxxis 15:50