fot. Team Jayco AlUla

Przerwa międzysezonowa to dla wielu ekip czas na kompletowanie składów, ogłaszanie nowych nabytków, a także przedłużeń umów z innymi zawodnikami. Australijska drużyna Team Jayco AlUla poinformowała niedawno, że w zespole w kolejnym sezonie będą ścigać się Christopher Juul-Jensen, Lawson Craddock oraz Michael Hepburn.

Trzech cenionych pomocników przedłużyło swoje kontrakty z drużyną australijską drużyną Team Jayco AlUla, ścigającą się z licencją World Tour. Są to Duńczyk Christopher Juul-Jensen, Australijczyk Michael Hepburn i Amerykanin Lawson Craddock. Pierwsza dwójka od lat stanowi ważną część składu ekipy Brenta Copelanda – Juul-Jensen ściga się w niej od 2016 roku, natomiast Hepburn jest kolarzem rodzimego zespołu od początku jego istnienia, czyli od 2012 roku.

Obaj zawodnicy prolongowali swoje dotychczasowe umowy o dwa lata i pozostaną w australijskiej drużynie przynajmniej do końca 2025 roku.

12 miesięcy wcześniej wygaśnie natomiast kontrakt Lawsona Craddocka, który również zdecydował się na pozostanie w ekipie Team Jayco AlUla. Dołączył on do australijskiej formacji w ubiegłym roku, po kilku sezonach spędzonych w EF Education-NIPPO (pod różnymi nazwami).

– Michael i Chris to kolarze, którzy są częścią kultury tego zespołu, są tu od dłuższego czasu. To kolarze, którzy dają nam bardzo dużo – pomagają młodym zawodnikom na rowerze i poza nim, są zmotywowani, profesjonalni i mocni. Lawson dołączył do drużyny nieco później, ale dobrze się w niej odnalazł i wydaje się, jakby był tu od samego początku. Ci kolarze są fundamentami naszej drużyny. Mają zróżnicowane role i zawsze wykonują swoją pracę. Wiedzą, co muszą robić i wnoszą do zespołu wiele doświadczenia

– mówił Brent Copeland, menedżer generalny Team Jayco AlUla.

Na ten moment przyszłoroczny skład ekipy Team Jayco AlUla liczy 28 kolarzy. W tym gronie znajdują się między innymi: Simon Yates, Caleb Ewan, Dylan Groenewegen czy Michael Matthews. Oprócz dynamicznego Caleba Ewana, drużyna pozyskała także: Maxa Walscheida, Mauro Schmida, Davide De Pretto oraz Andersa Foldagera.

Podsumowanie sezonu 2023 w wykonaniu Team Jayco AlUla można przeczytać –> tutaj.

Poprzedni artykułTelenet Superprestige 2023/24: Triumfy Eliego Iserbyta i Ceylin del Carmen Alvarado w Ruddervoorde
Następny artykułTransmisja z III Międzynarodowego Wyścigu im. Mieczysława Godzwona w Kluczborku [na żywo]
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments