fot. Tour of Utah

Po zwycięstwie na górskim etapie Ben Hermans w North Salt Lake potwierdził swoją dominację na Tour of Utah. Kolarz Israel Cycling Academy umocnił się na prowadzeniu.

Etap z Antelope Island do North Salt Lake liczył ponad 138 kilometrów. W drugiej części odcinka znalazło się kilka podjazdów. Końcówka także prowadziła pod górę.

W końcówce zaatakował Lawson Craddock (EF Education First). Były lider wyścigu nie zdołał obronić się przed Benem Hermansem. Lider po triumfie na Powder Mountain Resort sięgnął po kolejne zwycięstwo etapowe.

Drugie miejsce zajął Kyle Murphy (Rally Cycling), a trzeci był Niklas Eg (Trek-Segafredo). W przeciwieństwie do poprzedniego dnia różnice nie były duże. Jednak Hermans nieznacznie powiększył swoją przewagę. Nad drugim Jamesem Piccoli (Elevate-KHS Pro Cycling) ma 44 sekundy przewagi. Trzeci Eg traci już ponad minutę.

Wyniki 3. etapu:

1 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 3:20:27
2 Kyle Murphy (USA) Rally UHC Cycling 0:00:07
3 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:00:08
4 Keegan Swirbul (USA) Floyd’s Pro Cycling 0:00:08
5 James Piccoli (Can) Elevate – KHS Pro Cycling 0:00:08
6 Lawson Craddock (USA) EF Education First 0:00:11
7 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) EF Education First 0:00:21
8 Matteo Badilatti (SUI) Israel Cycling Academy 0:00:36
9 Scott Bowden (Aus) Team BridgeLane 0:00:36
10 João Almeida (Por) Hagens Berman Axeon 0:00:42
11 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:00:42
12 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:00:47
13 Efren Santos Moreno (Mex) Canel’s – Specialized 0:00:49
14 Serghei Tvetcov (Rou) Floyd’s Pro Cycling 0:00:58
15 Hayden McCormick (NZl) Team BridgeLane 0:01:15
16 Robert Britton (Can) Rally UHC Cycling 0:01:15
17 Juan Pedro Lopez Perez (Esp) Trek – Segafredo 0:02:18
18 Eder Frayre Moctezuma (Mex) DC Bank Pro Cycling Team 0:02:21
19 Sebastian Schönberger (AUT) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:02:36
20 Griffin Easter (USA) 303 Project 0:02:36
21 Edward Anderson (USA) Hagens Berman Axeon 0:02:36
22 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Israel Cycling Academy 0:02:43
23 Lorenzo Fortunato (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:02:43
24 Alex Hoehn (USA) Aevolo 0:02:43
25 Andrew Vollmer (USA) Aevolo 0:02:43
26 Simone Velasco (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:02:43
27 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:02:43
28 Dominik Bauer (GER) Team Dauner-AKKON 0:03:00
29 Bernat Font Mas (Esp) 303 Project 0:03:00
30 Gabriel Francisco Rojas Campos (CRc) Aevolo 0:03:00
31 Taylor Eisenhart (USA) Arapahoe|Hincapie p/b BMC 0:03:19
32 Jacopo Mosca (Ita) Trek – Segafredo 0:03:19
33 Filippo Fiorelli (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:03:33
34 Umberto Marengo (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:03:35
35 Gregory Daniel (USA) DC Bank Pro Cycling Team 0:03:57
36 Alex Howes (USA) EF Education First 0:03:57
37 Travis McCabe (USA) Floyd’s Pro Cycling 0:04:38
38 Lachlan Morton (Aus) EF Education First 0:06:18
39 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:06:21
40 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 0:06:44
41 Pablo Andrés Alarcon Cares (Chi) Canel’s – Specialized 0:06:44
42 Oscar Eduardo Sanchez Guarin (Col) Canel’s – Specialized 0:06:44
43 Kevin Vermaerke (USA) Hagens Berman Axeon 0:06:44
44 Flavio Alejandro De Luna Davila (Mex) 303 Project 0:06:44
45 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy 0:06:44
46 Benjamin Wolfe (USA) Arapahoe|Hincapie p/b BMC 0:06:44
47 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:06:44
48 Tyler Lindorff (Aus) Team BridgeLane 0:06:44
49 Cullen Easter (USA) 303 Project 0:06:44
50 Jordan Cheyne (Can) Elevate – KHS Pro Cycling 0:06:44
51 Samuel Boardman (USA) Wildlife Generation Pro Cycling p/b Maxxis 0:06:44
52 Conor Schunk (USA) Aevolo 0:09:17
53 James Whelan (Aus) EF Education First 0:09:17
54 Alexander Cowan (Can) Floyd’s Pro Cycling 0:09:22
55 Gavin Mannion (USA) Rally UHC Cycling 0:10:01
56 Emerson Oronte (USA) Rally UHC Cycling 0:10:01
57 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:10:01
58 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:10:01
59 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:10:01
60 Nicolas Debeaumarche (Fra) Trek – Segafredo 0:10:16
61 Edoardo Zardini (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:10:41
62 Brendan Rhim (USA) Arapahoe|Hincapie p/b BMC 0:10:43
63 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Elevate – KHS Pro Cycling 0:12:03
64 Camden Vodicka (USA) Wildlife Generation Pro Cycling p/b Maxxis 0:12:43
65 Matthew Zimmer (USA) DC Bank Pro Cycling Team 0:13:02
66 Finn Gullickson (USA) Wildlife Generation Pro Cycling p/b Maxxis 0:13:02
67 Sven Thurau (GER) Team Dauner-AKKON 0:13:02
68 Tony Baca (Mex) 303 Project 0:13:02
69 Scott McGill (USA) Aevolo 0:13:02
70 Cade Bickmore (USA) Aevolo 0:13:02
71 Ayden Toovey (Aus) Team BridgeLane 0:13:02
72 Jean-Denis Thibault (Can) DC Bank Pro Cycling Team 0:13:02
73 Dylan Sunderland (Aus) Team BridgeLane 0:13:02
74 Emile Jean (Can) Floyd’s Pro Cycling 0:13:02
75 Noah Granigan (USA) Floyd’s Pro Cycling 0:13:02
76 Michael Rice (Aus) Hagens Berman Axeon 0:13:02
77 Justin Alexander Oien (USA) Arapahoe|Hincapie p/b BMC 0:13:02
78 Cole Davis (USA) Hagens Berman Axeon 0:13:36
79 Thomas Revard (USA) Hagens Berman Axeon 0:13:36
80 Kent Ross (USA) Wildlife Generation Pro Cycling p/b Maxxis 0:13:48
81 George Simpson (USA) Elevate – KHS Pro Cycling 0:13:50
82 Giovanni Lonardi (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:13:55
83 Evan Huffman (USA) Rally UHC Cycling 0:13:55
84 Isaiah Newkirk (USA) 303 Project 0:14:34
85 Andzs Flaksis (Lat) Arapahoe|Hincapie p/b BMC 0:14:54
86 Tanner Putt (USA) Arapahoe|Hincapie p/b BMC 0:14:54
87 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy 0:16:55
88 Jose Alfredo Rodriguez Victoria (Mex) Elevate – KHS Pro Cycling 0:17:17
89 Eric Young (USA) Elevate – KHS Pro Cycling 0:17:17
90 Oliver Flautt (USA) Team Dauner-AKKON 0:17:17
91 Nigel Ellsay (Can) Rally UHC Cycling 0:17:17
92 Antoine Leplingard (Fra) DC Bank Pro Cycling Team 0:17:17
93 Tyler Magner (USA) Rally UHC Cycling 0:17:17
94 Austin Stephens (USA) 303 Project 0:17:17
95 Maxx Chance (USA) Wildlife Generation Pro Cycling p/b Maxxis 0:17:17
96 Philipp Mamos (GER) Team Dauner-AKKON 0:17:17
97 Stephen Bassett (USA) Wildlife Generation Pro Cycling p/b Maxxis 0:17:17
98 Jonathan Clarke (Aus) Floyd’s Pro Cycling 0:17:17
99 Miguel Bryon (USA) Arapahoe|Hincapie p/b BMC 0:17:17
100 Eric Brunner (USA) Aevolo 0:18:02
101 Francisco Lara Carbajal (Mex) Canel’s – Specialized 0:24:47
102 Leonel Palma Dajui (Mex) Canel’s – Specialized 0:26:15

Klasyfikacja generalna:

1 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 10:30:24
2 James Piccoli (Can) Elevate – KHS Pro Cycling 0:00:44
3 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:01:06
4 Kyle Murphy (USA) Rally UHC Cycling 0:01:46
5 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:02:02
6 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) EF Education First 0:02:04
7 João Almeida (Por) Hagens Berman Axeon 0:02:38
8 Robert Britton (Can) Rally UHC Cycling 0:03:12
9 Lawson Craddock (USA) EF Education First 0:03:17
10 Matteo Badilatti (SUI) Israel Cycling Academy 0:03:44
11 Scott Bowden (Aus) Team BridgeLane 0:03:54
12 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:04:34
13 Keegan Swirbul (USA) Floyd’s Pro Cycling 0:05:06
14 Griffin Easter (USA) 303 Project 0:06:09
15 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:07:09
16 Alex Hoehn (USA) Aevolo 0:07:53
17 Juan Pedro Lopez Perez (Esp) Trek – Segafredo 0:08:29
18 Serghei Tvetcov (Rou) Floyd’s Pro Cycling 0:08:30
19 Efren Santos Moreno (Mex) Canel’s – Specialized 0:08:49
20 Eder Frayre Moctezuma (Mex) DC Bank Pro Cycling Team 0:09:04
21 Hayden McCormick (NZl) Team BridgeLane 0:09:40
22 Andrew Vollmer (USA) Aevolo 0:10:25
23 Edward Anderson (USA) Hagens Berman Axeon 0:10:26
24 Sebastian Schönberger (AUT) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:11:44
25 Filippo Fiorelli (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:12:02
26 Lachlan Morton (Aus) EF Education First 0:12:22
27 Kevin Vermaerke (USA) Hagens Berman Axeon 0:12:31
28 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 0:12:54
29 Dominik Bauer (GER) Team Dauner-AKKON 0:13:16
30 Lorenzo Fortunato (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:13:43
31 Gavin Mannion (USA) Rally UHC Cycling 0:13:51
32 Simone Velasco (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:13:52
33 Jacopo Mosca (Ita) Trek – Segafredo 0:14:56
34 Gregory Daniel (USA) DC Bank Pro Cycling Team 0:15:24
35 Pablo Andrés Alarcon Cares (Chi) Canel’s – Specialized 0:16:12
36 Bernat Font Mas (Esp) 303 Project 0:16:27
37 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:17:31
38 Oscar Eduardo Sanchez Guarin (Col) Canel’s – Specialized 0:18:55
39 Flavio Alejandro De Luna Davila (Mex) 303 Project 0:19:45
40 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy 0:20:09
41 Alex Howes (USA) EF Education First 0:22:21
42 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Israel Cycling Academy 0:22:57
43 Jordan Cheyne (Can) Elevate – KHS Pro Cycling 0:23:08
44 Travis McCabe (USA) Floyd’s Pro Cycling 0:23:10
45 Gabriel Francisco Rojas Campos (CRc) Aevolo 0:23:25
46 Conor Schunk (USA) Aevolo 0:23:28
47 Dylan Sunderland (Aus) Team BridgeLane 0:23:55
48 Alexander Cowan (Can) Floyd’s Pro Cycling 0:24:15
49 Umberto Marengo (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:25:03
50 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:25:44
51 Edoardo Zardini (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:26:45
52 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:27:04
53 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:27:13
54 Taylor Eisenhart (USA) Arapahoe|Hincapie p/b BMC 0:27:13
55 Tyler Lindorff (Aus) Team BridgeLane 0:28:12
56 Benjamin Wolfe (USA) Arapahoe|Hincapie p/b BMC 0:29:01
57 Cullen Easter (USA) 303 Project 0:30:31
58 Cade Bickmore (USA) Aevolo 0:31:05
59 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Elevate – KHS Pro Cycling 0:31:51
60 Brendan Rhim (USA) Arapahoe|Hincapie p/b BMC 0:33:17
61 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:33:29
62 Thomas Revard (USA) Hagens Berman Axeon 0:33:57
63 Nicolas Debeaumarche (Fra) Trek – Segafredo 0:34:04
64 Matthew Zimmer (USA) DC Bank Pro Cycling Team 0:34:41
65 Michael Rice (Aus) Hagens Berman Axeon 0:35:36
66 Emerson Oronte (USA) Rally UHC Cycling 0:36:02
67 Cole Davis (USA) Hagens Berman Axeon 0:36:33
68 Ayden Toovey (Aus) Team BridgeLane 0:36:33
69 James Whelan (Aus) EF Education First 0:36:44
70 Tyler Magner (USA) Rally UHC Cycling 0:36:45
71 Isaiah Newkirk (USA) 303 Project 0:36:49
72 Tony Baca (Mex) 303 Project 0:37:20
73 Giovanni Lonardi (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:38:00
74 Stephen Bassett (USA) Wildlife Generation Pro Cycling p/b Maxxis 0:38:49
75 Tanner Putt (USA) Arapahoe|Hincapie p/b BMC 0:38:51
76 Justin Alexander Oien (USA) Arapahoe|Hincapie p/b BMC 0:38:53
77 Andzs Flaksis (Lat) Arapahoe|Hincapie p/b BMC 0:39:28
78 Camden Vodicka (USA) Wildlife Generation Pro Cycling p/b Maxxis 0:39:30
79 Scott McGill (USA) Aevolo 0:40:08
80 Noah Granigan (USA) Floyd’s Pro Cycling 0:40:14
81 Samuel Boardman (USA) Wildlife Generation Pro Cycling p/b Maxxis 0:40:34
82 George Simpson (USA) Elevate – KHS Pro Cycling 0:40:37
83 Jean-Denis Thibault (Can) DC Bank Pro Cycling Team 0:40:40
84 Evan Huffman (USA) Rally UHC Cycling 0:40:43
85 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy 0:40:54
86 Sven Thurau (GER) Team Dauner-AKKON 0:41:56
87 Oliver Flautt (USA) Team Dauner-AKKON 0:43:55
88 Philipp Mamos (GER) Team Dauner-AKKON 0:43:57
89 Jonathan Clarke (Aus) Floyd’s Pro Cycling 0:44:53
90 Kent Ross (USA) Wildlife Generation Pro Cycling p/b Maxxis 0:45:28
91 Emile Jean (Can) Floyd’s Pro Cycling 0:47:04
92 Antoine Leplingard (Fra) DC Bank Pro Cycling Team 0:47:18
93 Eric Brunner (USA) Aevolo 0:48:31
94 Nigel Ellsay (Can) Rally UHC Cycling 0:48:34
95 Maxx Chance (USA) Wildlife Generation Pro Cycling p/b Maxxis 0:49:00
96 Jose Alfredo Rodriguez Victoria (Mex) Elevate – KHS Pro Cycling 0:49:16
97 Eric Young (USA) Elevate – KHS Pro Cycling 0:50:06
98 Francisco Lara Carbajal (Mex) Canel’s – Specialized 0:50:12
99 Austin Stephens (USA) 303 Project 0:50:40
100 Miguel Bryon (USA) Arapahoe|Hincapie p/b BMC 0:51:44
101 Leonel Palma Dajui (Mex) Canel’s – Specialized 0:52:56
102 Finn Gullickson (USA) Wildlife Generation Pro Cycling p/b Maxxis 0:54:18