fot. Tour of Utah

Rzut roweru na linię mety po dwójkowym sprincie z towarzyszem z ucieczki Haydenem McCormickiem (Team BridgeLane) dał Lachlanowi Mortonowi (EF Education First) zwycięstwo na piątym etapie wyścigu Tour of Utah. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Ben Hermans (Israel Cycling Academy). 

Piątego dnia wyścigu kolarze mieli do pokonania pagórkowaty etap wokół Canyon Village o długości 142,1 km. Wraz ze zbliżaniem się do mety teren coraz bardziej się wznosił – na 99. kilometrze znajdowała się górska premia, a szczyt ostatniej usytuowano 5 km przed metą.

Na początku etapu stworzyła dość liczna ucieczka dnia, w której oprócz Mortona i McCormicka znaleźli się: Marco Canola (Nippo-Vini Fantini-Faizane), Evan Huffman (Rally-UHC), Matt Zimmer (DCBank), Michael Rice (Hagens Berman Axeon), Travis McCabe (Worthy Pro Cycling), Simone Velasco (Neri Sottoli-Selle Italia), Dylan Sunderland (Team BridgeLane), Bernat Font (303 Cycling) oraz Sam Boardman (Wildlife Generation Cycling).

Na czele peletonu pracowała drużyna lidera Israel Cycling Academy, która pozwoliła harcownikom maksymalnie na nieco ponad pięć minut przewagi.

Na ostatnim podjeździe dnia z ucieczki zaatakował Dylan Sunderland, uzyskując niewielką przewagę, ale na ten atak zareagował Lachlan Morton. Australijczyk zostawił współtowarzyszy z ucieczki i zabrał ze sobą McCormicka, który z sukcesem walczył o punkty do klasyfikacji górskiej.

Morton próbował na podjeździe odjechać od Nowozelandczyka, ale bezskutecznie – ten jechał jak przyklejony do jego koła. Dojazd do Canyons Resort Village również prowadził nieco pod górę, i tam Lachlan Morton ponownie próbował uciec kolarzowi drużyny BridgeLane, ale ten jeszcze jeden raz skontrował jego sprint. Ostatecznie więc obaj zawodnicy rozegrali dwójkowy finisz, podczas którego decydujący okazał się wyrzut roweru Lachlana Mortona.

Dla australijskiego kolarza jest to czwarte etapowe zwycięstwo w wyścigu dookoła stanu Utah. Ostatnio zwyciężał w tej imprezie w 2016 roku, kiedy to triumfował na dwóch odcinkach oraz w klasyfikacji generalnej. Morton realizuje w tym roku mieszany program startów, który wciela w życie drużyna Jonathana Vaughtersa. W poprzedni weekend ukończył na trzecim miejscu wyścig Leadville Traill 100 MTB.

Wyniki piątego etapu (top 10): 

1 Lachlan Morton (Aus) EF Education First 3:05:54
2 Hayden McCormick (NZl) Team BridgeLane
3 Simone Velasco (Ita) Neri Sottoli–Selle Italia–KTM 0:00:18
4 Macro Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane
5 Evan Huffman (USA) Rally UHC Cycling
6 Dylan Sunderalnd (Aus) Team BridgeLane 0:00:26
7 Michael Rice (Aus) Hagens Berman Axeon 0:00:29
8 Samuel Boardman (USA) Wildlife Generation Pro p/b Maxxis
9 Matt Zimmer (USA) DC Bank Pro Cycling 0:00:31
10 Bernat Font (Spa) 303 Project 0:00:49

Klasyfikacja generalna po piątym etapie (top 10):

1 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 15:34:34
2 James Piccoli (Can) Elevate-KHS 0:00:46
3 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 0:01:10
4 Kyle Murphy (USA) Rally UHC Cycling 0:01:48
5 Joe Dombrowski (USA) EF Education First 0:02:08
6 Joao Almeida (Por) Hagens Berman Axeon 0:02:34
7 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 0:02:47
8 Lawson Craddock (USA) EF Education First 0:03:10
9 Rob Britton (Can) Rally UHC Cycling 0:03:53
10 Matteo Badilatti (Ita) Israel Cycling Academy 0:04:15
Poprzedni artykułEdward Theuns przedłużył kontrakt z Trek-Segafredo
Następny artykuł10. urodziny La Roja
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments