Lachlan Morton
fot. EF Education-EasyPost

Lachlan Morton kontynuuje swoją podróż mającą na celu zebranie jak największych środków na rzecz ukraińskich uchodźców. Po swoim kolarskim maratonie udał się do Spały, gdzie spotkał się z młodymi adeptami tego sportu ugoszczonymi przez PZKol w Centralnym Ośrodku Sportu i Przygotowań Olimpijskich.

Więcej o akcji Lachlana Mortona pisaliśmy już w dniu wczorajszym, niemniej tak w pigułce – Australijczyk przejechał w 42 godziny ponad 1000km z Monachium do przejścia granicznego w Korczowej, a na specjalnej stronie założonej przez EF Education-EasyPost można wpłacać środki na rzecz ukraińskich uchodźców. Podczas swojego maratonu zebrał ponad 200 tysięcy dolarów, teraz przez kolejną dobę zbiórka nieco zwolniła, ale powoli zbliża się do ćwierć miliona.

Lachlan tymczasem, już nie na rowerze, udał się do Spały, gdzie spotkał się z młodymi, ukraińskimi kolarzami. Ci zawodnicy w wieku 14-17 lat zostali ugoszczeni przez Polski Związek Kolarski, jak widać na zdjęciu opisującym artykuł, otrzymali oni także sprzęt, dzięki czemu mogła powstać nietuzinkowa fotografia Lachlana Mortona na rowerze marki „PZKol”.

W Spale młodzież przebywa wraz ze swoim trenerem, który co ciekawe jest także pierwszym szkoleniowcem Marka Paduna. Miejmy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom wieść o polskim wsparciu będzie się niosła, a i do zbiórki Australijczyka trafią kolejne, jakże cenne dolary.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
theblackcrow
theblackcrow

Lucky to meet Lachy:)