Kolarz francuskiej grupy Ag2r w dniu przerwy ogłosił, że tegoroczny Tour de France jest jego ostatnim. Francuz planuje zakończenie kariery w przyszłym roku.

Peraud zaczynał od kolarstwa górskiego, a na szosę przeniósł się w 2010 roku, chociaż już rok wcześniej wywalczył tytuł mistrza Francji w jeździe indywidualnej na czas. Niestety w tym roku jednemu z liderów Ag2r nie dopisała forma. Dodatkowo drugi kolarz Tour de France 2014 zaliczył ciężki upadek i jest bardzo mocno poobijany.

To mój ostatni Tour de France. Nie jestem w spodziewanej formie. Pierwszy tydzień przebiegł dobrze, ale od kiedy wjechaliśmy w góry zrozumiałem, że nie jestem w stanie utrzymać tempa najlepszych. Gorąco źle na mnie wpływa, ale nogi też nie chcą pracować.

W przyszłym roku Peraud chce pojechać w Giro d’Italia i skończyć karierę pozytywnym akcentem.

Jestem tego pewien. Każdy chce skończyć karierę w dobrym nastroju.

Największymi sukcesami Jean Christophe’a Peraud, obok drugiego miejsca w Tour de France, są zwycięstwa w Criterium International, a także trzecie miejsca w klasyfikacji generalnej Wyścigu Dookoła Kraju Basków i Paryż-Nicea. W cross-country Francuz zdobył srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments