fot. @modcyclingphoto/AG2R La Mondiale/Twitter

32-letni Francuz prolongował swoją dotychczasową umowę z ekipą kierowaną przez Vincenta Lavenu o kolejny rok.

Przypomnijmy, że Alexis Vuillermoz jeździ we francuskiej ekipie na poziomie World Tour już od 2014 roku. Pomimo tego, że francuski góral skupia się głównie na pomocy swoim liderom to w czasie swojej kariery wygrał między innymi etap na Mûr-de-bretagne podczas Tour de France w 2015 roku i zajął czwartą lokatę w Il Lombardia w 2017 roku. Sam zainteresowany był bardzo zadowolony z otrzymanego od kierownictwa kredytu zaufania.

Jestem wzruszony tym otrzymanym kredytem zaufania, który okazali mi Vincent Lavenu i personel zespołu AG2R La Mondiale. Jestem po dwóch skomplikowanych latach. W sierpniu złamałem sobie kolano i nie ścigałem się od czasu Tour de France, który zakończył się w lipcu ubiegłego roku. Nie mogłem się doczekać wznowienia sezonu w marcu w Volta a Catalunya, ale oczywiście pandemia przeszkodziła w tym. Mimo wszystko zespół ufa mi na tyle, że mogę podpisać kontrakt na dodatkowy sezon, co pokazuje ich ludzki wymiar. Jestem częścią zespołu od sześciu lat. Widziałem, jak dojrzewa i ewoluuje, więc jestem dumny i szczęśliwy, że mogę kontynuować tę przygodę. Cieszę się, że będziemy mogli wznowić sezon, ponieważ czasem zastanawialiśmy się, czy nie będziemy mieli sezonu pustego. Udział w sierpniowym Tour de France byłby mocnym sygnałem dla naszego sportu, ale także dla całego kraju. Naprawdę mam nadzieję, że mogę wziąć w nim udział. To wyścig o, którym marzyłem odkąd byłem dzieckiem 

– powiedział 32-letni zawodnik.

Miejmy nadzieję, że francuski kolarz po swoich problemach zdrowotnych powróci do swojej dawnej dyspozycji i będzie dużym wsparciem dla Romaina Bardeta i Pierrre’a Latoura na trasach trudnych, górskich etapów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments