fot. Tour Bitwa Warszawska 1920/Facebook

Już w kolejny weekend w dniach 12-13 czerwca odbędzie się jeden z pierwszych wyścigów kolarskich w czasach pandemii COVID-19, zarówno dla zawodowców, jak i amatorów. Będzie to Wyścig Kolarski o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego, który odbędzie się na Torze w Modlinie.

Za organizację tego wydarzenia odpowiedzialny jest szef grupy kolarskiej Mazowsze Serce Polski Dariusz Banaszek oraz Stowarzyszenie Sportowe Klub Kolarski Panorama Warszawa. Wyścig ma się odbyć w charakterze kryterium ulicznego na pętli o długości 3,2 kilometra. Rywalizacja odbędzie się we wszystkich kategoriach wiekowych przy zachowaniu wszelkich środków i zasad bezpieczeństwa. O powodach realizacji tego wydarzenia opowiedział nam Dariusz Banaszek.

Na początku był plan aby przeprowadzić na torze samochodowym przy lotnisku w Modlinie konsultację i specjalistyczne treningi tylko dla naszego Teamu Mazowsze Serce Polski. Mieliśmy w planie testowanie rowerów czasowych, kół i nowych kombinezonów i kasków. Po namyśle i z troską o Polskich kolarzach po długiej pauzie jednak zdecydowaliśmy się przeprowadzić dwa niezależne wyścigi, ale z klasyfikacją generalną. Liczymy że przyjadą do nas nie tylko kolarze zawodowi czujący głód ścigania ale też młodsze kategorie wiekowe oraz Masters plus amatorzy. Najbliższe dni to test dla nas bo pomysł wyścigów był spontaniczny bez planów w kalendarzu ale również doskonale pole bitewne przed sierpniowym wyścigiem UCI który będziemy organizować a mam na myśli Tour Bitwa Warszawska 1920 gdzie zgłoszonych mamy już ponad 50 ekip. Jesteśmy dobrej myśli wierząc że COVID-19 jest już na ugaszeniu przy czym my jednak będziemy stosować wszystkie środki bezpieczeństwa epidemiologicznego. Cieszymy się myślą że impreza ta, będzie pierwszą imprezą szosową w Polsce dla zawodników licencjonowanych dającą radość z naszej dyscypliny i jakby przełamująca ten ostatni czas o którym jak najszybciej chciałoby się zapomnieć 

– powiedział dyrektor wyścigu Dariusz Banaszek.

Ponadto organizatorzy zastrzegają sobie możliwość podziału stawki na dwie lub więcej grup, jeżeli liczba uczestników przekroczyłaby liczbę 150 osób w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zapisy na Wyścig Kolarski o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego są przeprowadzane na stronie internetowej akces-sport.pl. Regulamin wyścigu znajduje się tutaj.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments