Drużyna Orica-GreenEdge ogłosiła skład na Tour de France – jej celem będą zwycięstwa etapowe, które – jak twierdzi dyrektor sportowy Matt White – mogą odnosić przez całe trzy tygodnie trwania wyścigu. 

– To najbardziej zrównoważony skład, jaki kiedykolwiek mieliśmy na Tourze. Mamy kolarzy, którzy są w stanie wygrywać etapy przez całe trzy tygodnie, ale jak to było w przeszłości, nie mamy zawodników, którzy mogliby powalczyć w wysokich górach – powiedział White.

W składzie Orici znalazło się kilku kolarzy, którzy wracają po kontuzjach. Wśród nich jest m.in. Svein Tuft, który wiosną miał poważną kraksę. Wraca także Simon Gerrans, który po nieudanym początku sezonu podobno jest w najwyższej formie.

Średnia wieku kolarzy australijskiej drużyny wynosi prawie trzydzieści lat. Debiutantami są Michael Matthews i Adam Yates.

Pełny skład Orici-GreenEdge na Tour de France 2015: Michael Albasini, Luke Durbridge, Simon Gerrans, Daryl Impey, Michael Matthews, Svein Tuft, Pieter Weening, Adam Yates, Simon Yates.

Foto: Tim De Waele