Oto ostateczna lista startowa Tour de France 2015. Na starcie stanie czterech Polaków: Rafał Majka, Michał Gołaś, Michał Kwiatkowski i Bartosz Huzarski. Trzymamy kciuki za biało-czerwonych!

Astana: Vincenzo Nibali (Ita), Michele Scarponi (Ita), Jakob Fuglsang (Den), Lars Boom (Ned), Lieuwe Westra (Ned), Tanel Kangert (Est), Rein Taaramäe (Est), Andrei Grivko (Ukr), Dmitriy Gruzdev (Kaz)

 

FDJ.fr: Thibaut Pinot (Fra), Jeremy Roy (Fra), Sébastien Chavanel (Fra), William Bonnet (Fra), Matthieu Ladagnous (Fra), Arnaud Demare (Fra), Steve Morabito (Swi), Alexandre Geniez (Fra), Benoît Vaugrenard (Fra)

Ag2r La Mondiale: Romain Bardet (Fra), Mikael Cherel (Fra), Ben Gastauer (Ned), Jean-Christophe Peraud (Fra), Johan Vansummeren (Bel), Damien Gaudin (Fra), Alexis Vuillermoz (Fra), Jan Bakelants (Bel) Christophe Riblon (Fra)

Tinkoff-Saxo: Alberto Contador (Spa), Peter Sagan (Svk)), Rafał Majka (Pol), Roman Kreuziger (Cze), Michael Rogers (Aus), Ivan Basso (Ita), Daniele Bennati (Ita), Michael Valgren (Den), Matteo Tosatto (Ita)

Team Sky: Chris Froome (GBr), Geraint Thomas (GBr), Peter Kennaugh (GBr), Ian Stannard (GBr), Luke Rowe (GBr), Richie Porte (Aus), Leopold König (Cze), Nicolas Roche (Irl), Woet Poels (Ned)

Movistar: Nairo Quintana (Col), Alejandro Valverde (Spa), Imanol Erviti (Spa), Jonathan Castroviejo (Spa), Gorka Izagirre (Spa), José Herrada (Spa), Adriano Malori (Ita), Alex Dowsett (GBr), Winner Anacona (Col)

Trek Factory Racing: Julian Arredondo (Col), Fabian Cancellara (Swi), Stijn Devolder (Bel), Laurent Didier (Lux), Markel Irizar (Spa), Bob Jungels (Lux), Bauke Mollema (Ned), Gregory Rast (Swi), Haimar Zubeldia (Spa)

Etixx-QuickStep: Mark Cavendish (GBr), Michał Gołaś (Pol), Michał Kwiatkowski (Pol), Tony Martin (Ger), Mark Renshaw (Aus), Zdenek Stybar (Cze), Matteo Trentin (Ita), Rigoberto Uran (Col), Julien Vermote (Bel)

Team LottoNL-Jumbo: Robert Gesink (Ned), Wilco Kelderman (Ned), Steven Kruijswijk (Ned), Tom Leezer (Ned), Paul Martens (Ger), Bram Tankink (Ned), Laurens Ten Dam (Ned), Jos van Emden (Ned), Sep Vanmarcke (Bel)

Team Katusha: Alexander Kristoff (Nor), Joaquim Rodriguez (Spa), Giampaolo Caruso (Ita), Jacopo Guarnieri (Ita), Marco Haller (Aut), Dmitrii Kozonchuk (Rus), Alberto Losada Alguacil (Spa), Tiago Machado (Por), Luca Paolini (Ita)

Lampre-Merida: Matteo Bono (Ita), Davide Cimolai (Ita), Rui Costa (Por), Kristijan Durasek (Cro), Nelson Oliveira (Por), Rubèn Plaza Molina (Spa), Filippo Pozzato (Ita), Josè Serpa (Col), Rafael Valls (Spa).

Cannondale-Garmin: Andrew Talanksy (USA), Dan Martin (Irl), Ryder Hesjedal (Can), Jack Bauer (NZl), Kristijan Koren (Slo), Sebastian Langeveld (Ned), Ramunas Navardauskas (Lit), Dylan van Baarle (Ned), Nathan Haas (Aus)

Giant-Alpecin: Warren Barguil (Fra), Roy Curvers (Ned), John Degenkolb (Ger), Tom Dumoulin (Ned), Simon Geschke (Ger), Koen De Kort (Ned), Georg Preidler (Aut), Ramon Sinkeldam (Ned), Albert Timmer (Ned)

Lotto Soudal: Lars Bak (Den), Thomas De Gendt (Bel), Jens Debusschere (Bel), Tony Gallopin (Fra), André Greipel (Ger), Adam Hansen (Aus), Greg Henderson (NZl), Marcel Sieberg (Ger), Tim Wellens (Bel)

IAM Cycling: Matthias Brändle (Aut), Sylvain Chavanel (Fra), Stef Clement (Ned), Jérôme Coppel (Fra), Martin Elmiger (Swi), Mathias Frank (Swi), Reto Hollenstein (Swi), Jarlinson Pantano (Col), Marcel Wyss (Swi)

BMC Racing Team: Damiano Caruso (Ita), Rohan Dennis (Aus), Daniel Oss (Ita), Manuel Quinziato (Ita), Samuel Sanchez (Spa), Michael Schar (Swi), Greg Van Avermaet (Bel), Tejay van Garderen (USA), Danilo Wyss (Swi)

Cofidis, Solutions Credits: Nacer Bouhanni (Fra), Geoffrey Soupe (Ned), Christophe Laporte (Ned), Florian Senechal (Ned), Luis Angel Mate (Spa), Nicolas Edet (Ned), Julien Simon (Ned), Dani Navarro (Spa), Kenneth Vanbilsen (Bel)

Bora-Argon 18: Jan Barta (Cze), Sam Bennett (Irl), Emanuel Buchmann (Ger), Zakkari Dempster (Aus), Bartosz Huzarski (Pol), Jose Mendes (Por), Dominik Nerz (Ger), Andreas Schillinger (Ger), Paul Voss (Ger)

MTN-Qhubeka: Edvald Boasson Hagen (Nor), Steve Cummings (GBr), Tyler Farrar (USA), Jacques Janse van Rensburg (RSA), Reinardt Janse van Rensburg (RSA), Merhawi Kudus (Eri), Louis Meintjes (RSA), Serge Pauwels (Bel), Daniel Teklehaimanot (Eri)

Bretagne-Séché Environnement: Frédéric Brun (Fra), Armindo Fonseca (Fra), Pierre-Luc Perichon (Fra), Eduardo Sepulveda (Arg), Anthony Delaplace (Fra), Pierrick Fedrigo (Fra), Brice Feillu (Fra), Arnaud Gerard (Fra), Florian Vachon (Fra)

Orica-GreenEdge: Michael Albasini (Swi), Luke Durbridge (Aus), Simon Gerrans (Aus), Daryl Impey (RSA), Michael Matthews (Aus), Svein Tuft (Can), Pieter Weening (Ned), Adam Yates (GBr), Simon Yates (GBr)