Kilka dni przed mistrzostwami Polski w Sobótce, część drużyny CCC Sprandi Polkowice wystartuje w dwóch polskich wyścigach jednodniowych o kategorii 1.2 UCI – Koronie Kocich Gór (20.06) i Memoriale im. J.Grundmana i J.Wizowskiego (21.06).

Chcemy, by wszyscy nasi zawodnicy mieli możliwość „rozkręcenia” nogi przed mistrzostwami Polski. Z tego powodu wystawimy na te dwa wyścigi wszystkich polskich kolarzy – za wyjątkiem dochodzącego do siebie po kraksie podczas Giro d’Italia, Jarosława Marycza – którzy nie ścigają się aktualnie w Szwajcarii lub w Baku – mówi Piotr Wadecki dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice. –Obie imprezy są zaliczane do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej i do zdobycia są punkty w klasyfikacji UCI. Będziemy chcieli w nich powalczyć o zwycięstwo, a żeby tego dokonać konieczna jest aktywna i uważna jazda praktycznie od samego startu.

Oba wyścigi rozegrane zostaną na pagórkowatej rundzie. Trasa Korony Kocich Gór prowadzić będzie wokół Trzebnicy i kolarze będą rywalizować na okrążeniu liczącym 24 km.Łącznie do pokonania będą 194 km.Tegoroczna edycją będzie trzecią w historii. W pierwszej, na drugim miejscu finiszował Łukasz Owsian. W zeszłym sezonie Maciej Paterski uplasował się na 8.pozycji.

W Memoriale im. J. Grundmana i J.Wizowskiego, poprowadzonego na rundzie wokół Głogowa, zawodnicy przejadą 184 km. W ubiegłym roku impreza ta była imprezą dwuetapową, a drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Bartłomiej Matysiak.

Skład na Koronę Kocich Gór (20.06, 1.2):Eryk Latoń, Grzegorz Stępniak, Leszek Pluciński, Piotr Brożyna, Jakub Kaczmarek, Michał Paluta, Kamil Małecki, Patryk Stosz,

Skład na Memoriał im. J.Grundmana i J.Wizowskiego (21.06):Eryk Latoń, Grzegorz Stępniak, Leszek Pluciński, Piotr Brożyna, Jakub Kaczmarek, Adrian Kurek, Tomasz Kiendyś, Łukasz Owsian

Informacja prasowa