Photographer Ronny Kiaulehn, Trentino Marketing Photo Archive

Artykuł sponsorowany

Dolomiti Brenta Bike to jedna z najbardziej ekscytujących tras rowerowych w Europie, która – od startu do mety – dostarcza niezapomnianych wrażeń. Biegnie u podnóży majestatycznego pasma Dolomitów Brenta i przecina zachodnie, należące do parku przyrody tereny Trentino. Podążając szlakiem Dolomiti di Brenta Bike dotrą Państwo w urokliwe zakątki Parku Przyrody Adamello Brenta, słynącego z unikatowych gatunków roślin i zwierząt, a także zwiedzą na dwóch kółkach sześć znajdujących się na terytorium Trentino dolin.

Z racji na mnóstwo atrakcji i spektakularne widoki, nie polecamy się zbytnio spieszyć. 171-kilometrowy szlak wije się wśród łąk, skalistych krajobrazów i wzdłuż krystalicznie czystych rzek; podąża śladami niedźwiedzi brunatnych, które na powrót zamieszkały okolicę. Założeniem projektu Dolomiti di Brenta Bike było zapewnienie miłośnikom dwóch kółek kompleksowej obsługi i nowoczesnej infrastruktury, która ułatwi i uprzyjemni poruszanie się szlakiem – hoteli przystosowanych do potrzeb osób podróżujących rowerem, nowoczesnych punktów serwisowych, dostępu do Internetu oraz licznych miejsc, w których można posilić się i uzupełnić płyny. Praktycznym udogodnieniem logistycznym jest oferta transportu bagażu między hotelami, w których się zatrzymujemy. Koszt przewozu rzeczy na jednym odcinku (z jednego hotelu do drugiego) wynosi 15 euro.

Photographer Ronny Kiaulehn, Trentino Marketing Photo Archive

Co więcej, od trzech sezonów, osoby planujące rowerowe wakacje w Trentino mogą korzystać z systemu „DBB on Demand”, dzięki któremu dokładnie dopasują ofertę do własnych potrzeb. Wystarczy wpisać datę i punkt startowy, preferowany rodzaj szlaku rowerowego, rodzaj zakwaterowania i zaznaczyć zakres interesujących nas usług, by otrzymać ofertę „skrojoną na miarę”.

Biorąc pod uwagę stopień trudności i przeznaczenie dla różnych grup docelowych, szlak Dolomiti di Brenta Bike pokonać można wybierając jeden z dwóch wariantów. Pierwsza droga, tzw. EXPERT trail przeznaczona jest dla osób, które doskonale opanowały technikę jazdy na rowerze górskim i nie straszne im trudne, strome podjazdy.

Druga, zdecydowanie łatwiejsza trasa – COUNTRY tour polecana jest rodzinom podróżującym z dziećmi i tym z Państwa, którzy zamiast intensywnego wysiłku i podejmowania wyzwań wolą nieśpieszne przejażdżki wśród malowniczych krajobrazów.

19092
Photographer Ronny Kiaulehn, Trentino Marketing Photo Archive

Najbardziej wymagającym cyklistom oraz wszystkim, którzy poszukują niezapomnianych wrażeń i emocji polecamy trasy oznaczone jako EXPLORER routes. Odchodzą one od głównego szlaku i – wcinając się w naturalny krajobraz Dolomitów – schodzą aż do samych dolin. Choć opcja to niełatwa, pozwoli odkryć najpiękniejsze i nie tak uczęszczane zakątki Trentino.

Więcej informacji > tutaj