Peter Sagan
fot. UEC Road European Championships

Po kontuzji kolana odniesionej podczas Tour de France, Peter Sagan nie może się doczekać powrotu do ścigania podczas Mistrzostw Europy UEC Road w Trentino (8-12 września), pięć lat po zwycięstwie w Plumelec.

W 2016 roku w Plumelec (Francja) Peter Sagan wygrał pierwszą edycję szosowych mistrzostw Europy UEC w kategoriach elity pisząc pierwszą stronę prestiżowej, złotej księgi. Pięć lat później trzykrotny mistrz świata kończy przygotowania do edycji „Trentino 2021” odbywającej się od 8 do 12 września 2021 roku.

Peter Sagan dołącza do innych głównych zawodników, takich jak Tadej Pogacar, Remco Evenepoel, Filippo Ganna i Kasper Asgreen, którzy już potwierdzili swoją obecność na szosowych mistrzostwach Europy UEC „Trentino 2021”.

Mistrzostwa Europy będą również oznaczać powrót Sagana do wyścigów po kontuzji kolana, która zmusiła go do wycofania się z Tour de France i wynikającej z tego operacji. „Moje zdrowienie jest na dobrej drodze” – stwierdził Słowak. „Intensywnie trenuję, aby wrócić do jak najlepszego poziomu.”

Trento będzie zarówno papierkiem lakmusowym, jak i ważnym celem, z wyścigiem elity mężczyzn (179 km), w niedzielę 12 września, potencjalnie bardzo dobrze dopasowanym do umiejętności Sagana. „W wyścigu takim jak szosowe mistrzostwa Europy jest tak wiele czynników, które mogą wpływać na wyścig i prawie wszystkie z nich są poza naszą kontrolą. Tylko to sprawia, że ​​nie da się naprawdę przewidzieć, jak to się potoczy. Jedyne, czego jestem pewien, to to, że dam z siebie wszystko i postaram się uzyskać jak najlepszy wynik” – wyjaśnił Sagan.

Pięć lat temu mistrzostwo Europy – i kolejny tytuł mistrza świata – były ostatnimi wielkimi sukcesami, zanim Sagan zmienił drużynę na BORA-hansgrohe, teraz ma odejść do francuskiej TotalEnergies. Mistrzowie Europy przez te pięć lat to byli kolarzenajwyższej klasy, tacy jak Alexander Kristoff, Matteo Trentin, Elia Viviani i Giacomo Nizzolo. „Bez wątpienia szosowe mistrzostwa Europy UEC imponująco się rozwinęły od 2016 roku. Nie wiem, w jakim stopniu przyczyniło się do tego moje zwycięstwo, ale cieszę się, że mogę dodać swój mały kamień, nawet jeśli to tylko trochę w skali całości. Jeśli chodzi o tegoroczną edycję, jestem pewien, że będzie ona na najwyższym poziomie, że będzie to ekscytujący wyścig” – powiedział Peter Sagan.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments