fot. UCI

Holenderka Annemiek van Vleuten po wywalczeniu dwóch medali olimpijskich skupia się na przygotowaniach do mistrzostw Europy w Trentino (8-12 września), wspólnie z rodaczkami, takimi jak: Marianne Vos, Anna van der Breggen i Amy Pieters.

Annemiek van Vleuten będzie jedną z najbardziej wyczekiwanych zawodniczek na starcie mistrzostw Europy w Trentino (8-12 września). Holenderska mistrzyni jest częścią kadry Oranje, która będzie największym faworytem z takimi zawodniczkami w składzie, jak: Marianne Vos, Anna van der Breggen i Amy Pieters, które będą w stanie jeszcze bardziej wzmocnić ogólny poziom ścigania w Trentino.

Po krótkiej przerwie w startach na świętowanie złotego i srebrnego medalu Igrzysk Olimpijskich, 38-letnia obrończyni tytułu na mistrzostwach Europy obecnie trenuje na wysokości we Włoszech, przygotowując się do wyścigu ze startu wspólnego.

Po Igrzyskach w Tokio musiałam zwolnić, pocieszyć się tymi wynikami, aby naładować akumulatory na ostatnią część sezonu. Teraz jestem we Włoszech, kraju, który kocham i gdzie mogę doskonale połączyć trening wraz z odpoczynkiem. Jestem bardzo zmotywowana, aby zmierzyć się z wyścigiem w Trentino, czyli mieście, które bardzo intryguje mnie swoim stylem

– powiedziała van Vleuten.

Przygotowania do mistrzostw Starego Kontynentu Holenderki przebiegają sprawnie.

Po długim okresie związanym z oczekiwaniem na Igrzyska Olimpijskie, powrót do treningów sprawia, że ​​czuję się dobrze. Cieszę się, że zostałam mistrzynią Europy w zeszłym roku, choć muszę przyznać, że była to trochę niespodzianka, bo nie byłam liderem mojej kadry. W każdym razie są szanse, aby to powtórzyć, ale jako reprezentacja mamy, również wiele innych możliwości do rozegrania wyścigu i wszystkie z naszych dziewczyn stać na zwycięstwo

– przyznała zawodniczka zespołu Movistar Team.

Reprezentacja Holandii po raz kolejny będzie wielkim faworytem, jednak w stawce jest mnóstwo uznanych zawodniczek, które będą walczyć o najważniejsze osiągnięcia, a także wiele innych przedstawicielek z nowych kolarskich nacji pojawiających się w Europie.

Jest ich coraz więcej, krajów zaangażowanych w kolarstwo na najwyższym poziomie, a to jest świetne dla naszego sportu. Wśród utalentowanych zawodniczek jako pierwsza przychodzi mi na myśl Włoszka Marta Cavalli. Ona potrzebuje mieć mniej problemów fizycznych, aby zyskać więcej regularności, ale jestem bardzo ciekawa jej rozwoju. Razem z nią wymieniłbym moją koleżankę z drużyny Emmę Norsgaard Jørgensen i jej rodaczkę Cecilie Uttrup Ludwig (reprezentacja Danii), Marlen Reusser (reprezentacja Szwajcarii), Annę Henderson (reprezentacja Wielkiej Brytanii) i Lotte Kopecky (reprezentacja Belgii).

Holenderka przedstawiła również swoją wizję na wyścig ze startu wspólnego.

Prawdopodobnie, gdyby trasa wyścigu ze startu wspólnego byłaby trochę dłuższa, to bardziej by to odpowiadało mojej charakterystyce, ale myślę, że jak jesteś w dobrej formie to zawsze możesz mieć szansę na zwycięstwo 

– zakończyła Annemiek van Vleuten.

Skład Oranje

Na przestrzeni pięciu edycji mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym w elicie kobiet, aż czterokrotnie zwycięstwa odnosiły Holenderki. Oprócz triumfu Annemiek van Vleuten w 2020 roku koszulkę mistrzyni Europy zdobyły: Amy Pieters (2019 rok), Marianne Vos (2017 rok) i Anna van der Breggen (2016 rok). Skład holenderskiej kadry może, także liczyć na mistrzynię świata z 2017 roku Chantal van den Broek-Blaak, zwyciężczynie tegorocznego Liège-Bastogne-Liège Femmes Demi Vollering oraz czterokrotną mistrzynię Europy w jeździe indywidualnej na czas Ellen van Dijk.

W męskiej kadrze znaleźli się natomiast zwycięzca Il Lombardia z 2019 roku Bauke Mollema wraz z Niki Terpstrą i Dylanem Van Baarle. Natomiast w gronie juniorek Elise Uijen będzie walczyć o obronę tytułu w jeździe indywidualnej na czas.

Nasz wysłannik będzie na miejscu podczas tegorocznych mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym w Trentino (8-12 września). Zapraszamy do śledzenia relacji z tej imprezy na naszym portalu, gdzie znajdą się podsumowania wszystkich wyścigów, wywiady i ciekawostki związane z europejskim czempionatem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments