Jason Osborne
fot. Deceuninck - Quick-Step

Mistrz świata UCI w kolarstwie esportowym, złoty medalista mistrzostw świata w wioślarstwie i srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w tejże dyscyplinie Jason Osborne dołącza jako stażysta do Deceunincka — Quick-Step.

Pochodzący z Moguncji 27-letni Jason Osborne wyrobił sobie markę w wioślarstwie zostając mistrzem świata w 2018 roku, następnie dołożył do swojego palmares srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W międzyczasie Niemiec wygrał inauguracyjną edycję UCI Cycling Esports Championships, czyli tłumacząc na polski mistrzostw świata na trenażerach, która odbyła się na ponad 50-kilometrowej trasie z prawie 500 metrami symulowanego przewyższenia, gdzie wśród pokonanych przez niego kolarzy byli również ci będący członkami drużyn World Tour.

Dla mnie bycie tutaj stażystą to wiele znaczy. Zawsze chciałem zacząć uprawiać zawodowo kolarstwo, ale przy wioślarstwie nie było możliwe zaangażowanie się w to w 100%. Teraz, po zakończeniu igrzysk olimpijskich, które zakończyły się dla mnie sukcesem, mogę się na tym skupić. Na początek Deceuninck – Quick-Step, najbardziej utytułowany zespół na świecie, to najlepsza okazja, jaką mogłem dostać. Pokazali, że z zespołu wywodzi się wielu świetnych kolarzy, przez lata zawsze wykonywali genialną robotę w rozwijaniu swoich zawodników

– opowiada Osborne

Nie ma też co ukrywać, że Niemiec wziął się w zespole z nikąd. Od lat rower był jego stałym elementem treningu, a jego nogi są w pełni gotowe do znalezienia się wśród najlepszych na świecie. Małym pytaniem jest kwestia techniki czy zdolności do odnalezienia się w peletonie, niemniej poznamy na to odpowiedzi w najbliższym czasie.

Kolarstwo zawsze była częścią mojego rytuału treningowego w wioślarstwie. Zrobiłem wiele podstawowych treningów na rowerze od 2012 roku, kiedy kupiłem swój pierwszy rower szosowy, potem przez lata pasjonowałem się nim, brałem udział w wyścigach, wszedłem w konkurencyjną stronę tego sportu i próbowałem się rozwijać. Lubię jazdę na czas, ale także pagórkowate trasy, gdzie na krótkich podjazdach trzeba wykonać wielki wysiłek, który jest podobny do tego, co trzeba robić podczas wiosłowania. Zdaję sobie sprawę, że jest wiele rzeczy, których muszę się nauczyć, ale chcę robić to krok po kroku i zobaczyć, co mogę osiągnąć

– zakończył Jason Osborne.

Poprzedni artykułHolenderski „Dream Team” na mistrzostwach Europy w Trentino poprowadzi Annemiek van Vleuten
Następny artykułPatryk Stosz triumfuje w Devie
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments