Już jutro w słonecznej Alanyi rozpocznie się 51. edycja Presidential Cycling Tour of Turkey. Kolarze mają do pokonania osiem etapów, a cała impreza zakończy się w Stambule.

Już tradycyjnie kolarze będą się przemieszczać z Alanyi do Stambułu. Tour of Turkey rozpocznie się 26 kwietnia, a zakończy 3 maja w Stambule. Łącznie ekipy będą miały do pokonania 1258 kilometrów. Klasyfikacja generalna powinna rozstrzygnąć się na podjazdach w Elmali i Selçuk. Organizatorzy po kilku latach postanowili wrócić do etapu kończącego się w przepięknym, malowniczym Pamukkale. To właśnie tam w 2011 roku na kresce wygrał Alessandro Petacchi, który pokonał naszego Bartosza Huzarskiego. Wśród startujących mamy ekipę CCC Sprandi Polkowice i Tomasza Marczyńskiego w składzie (Torku Şekerspor).

Trasa Tour of Turkey 2015:

Etap 1 Alanya – Alanya 144,8 km

stage-1

Etap 2 Alanya – Antalya (182,3 km)

stage-2

Etap 3 Kemer – Elmali (165,3 km)

stage-3

Etap 4 Fethiye – Marmaris (131,9 km)

stage-4

Etap 5 Mugla – Pamukkale (159,9 km)

stage-5

Etap 6 Denizli – Selçuk (184 km)

stage-6

Etap 7 Selçuk – Izmir (166,3 km)

stage-7

Etap 8 Stambuł – Stambuł (124 km)

Faworyci:

Wygląda na to, że będziemy mieli do czynienia z “polskim” pojedynkiem o klasyfikację generalną. Z jednej strony Tomasz Marczyński (Torku Şekerspor), a z drugiej Davide Rebellin w barwach polskiej drużyny – CCC Sprandi Polkowice. W ekipie “Mańka” trzeba zwrócić uwagę na Belga – Kevina Seeldraeyersa, który może być drugą opcją tureckiego zespołu na ten wyścig.

Namieszać może Eduardo Sepúlveda (Bretagne – Séché Environnement), który dobrze zaprezentował się w Tour de San Luis (4 miejsce) i Classic Sud Ardèche – Souvenir Francis Delpech , gdzie zwyciężył. Kolejnym młodym zawodnikiem, który może utrzeć nosa bardziej doświadczonym kolarzom jest Miguel Ángel López (Astana). Kolumbijczyk to ubiegłoroszny triumfator Tour de l’Avenir. Liderem Bardiani – CSF będzie Enrico Battaglin. Włoch przygotowuje się do Giro d’Italia i powinien już być w bardzo dobrej dyspozycji.

Inni kolarze mogący powalczyć o klasyfikację generalną: Cameron Meyer (Orica – GreenEDGE) , Carlos Quintero (Colombia), Valerio Agnoli (Astana), Serge Pauwels (MTN Qhubeka).

Na drugim biegunie mamy sprinterski pojedynek: Mark Cavendish (Etixx Quick Step) kontra reszta świata. “Manxmana” będą chcieli pokonać między innymi: Caleb Ewan (Orica-GreenEDGE), Andre Greipel (Lotto Soudal), Jakub Mareczko (Southeast), Sonny Colbrelli (Bardiani – CSF), Yauheni Hutarovich (Bretagne), Sacha Modolo (Lampre-Merida) i Davide Appollonio (Androni Giocattoli).

Transmisję z wyścigu przeprowadzi Eurosport (w osobach Tomasza Jarońskiego i Adama Probosza) na kanałach ES1 i ES2.

Portal naszosie.pl dzięki uprzejmości organizatorów może być częścią tego bardzo dobrze zorganizowanego wyścigu.

Lista startowa > tutaj

 

Z Alanyi Arek Waluga.