Shimano, zgodnie z zapowiedziami, przeprowadziło śledztwo w sprawie dwóch incydentów w wyścigu Ronde van Vlaanderen. W wyniku przeprowadzonego dochodzenia firma wystosowała przeprosiny dla uczestników obu wypadków.

Jako powód obu zdarzeń Shimano podaje mocno stresującą sytuację na trasie i zapewnia, że takie działania kierowców wozów technicznych były dziełem przypadku.

“Jadąc w konwoju samochodów sytuacja jest bardzo nerwowa. Bardzo doświadczony kierowca wybrał zły moment na ominięcie zawodników co w konsekwencji doprowadziło do zajechania drogi Jesse’mu [Sergent’owi] i spowodowało kontakt z zawodnikiem.

Ten kierowca ma za sobą 14 lat jazdy w wozach neutralnych podczas Mistrzostw Świata, Igrzysk Olimpijskich oraz belgijskich klasyków, a do tego niedawno przedłużył kontrakt ze swoją rodzimą federacją kolarską.”

Osoba reprezentująca firmę Shimano przeprosiła samego zawodnika, jak i jego drużynę Trek Factory Racing.

“Było nam bardzo przykro, gdy dowiedzieliśmy się jakie konsekwencje poniósł za sobą ten wypadek [Sergent w wyniku upadku złamał obojczyk]. Wielu z nas w Shimano również jeździ rowerami i wiemy jak łatwo jest popełnić złą decyzję w trakcie wyścigu.

Zobowiązujemy się do wspierania wszystkich drużyn zawodowych na każdym szczeblu zawodowego kolarstwa. Chcielibyśmy bardzo przeprosić Jesse Sergenta i jego drużynę Trek Factory Racing”

Druga część oświadczenia dotyczy incydentu z wozem technicznym FDJ i Sebastiena Chavanela. Francuz zatrzymał się na poboczu, a wóz neutralny Shimano wjechał w tyłu samochodu francuskiej ekipy. Ten w konsekwencji uderzył w kolarza i spowodował jego upadek. Pomimo groźnie wyglądającej kolizji zawodnikowi nic się nie stało.

“Shimano chciałoby również przeprosić ekipę Francais Des Jeux i Sebastiena Chavanela za spowodowanie kolizji.

Zamierzamy kontynuować swoją prace jako neutralne wsparcie dla zawodników podczas wyścigów World Tour, Mistrzostw Świata i na niższych szczeblach w zawodach szosowych, MTB i kolarstwa przełajowego na terenie całej Europy. Opieramy się na czternastoletnim doświadczeniu w roli wsparcia neutralnego w sporcie, którego my jako fani i uczestnicy, jesteśmy pasjonatami.”

Pozostaje mieć nadzieje, że te wypadki to był zbieg wielu niekorzystnych okoliczności i takie sytuacje nie będą już mieć miejsca w trakcie wyścigów kolarskich.

Źródło: cyclingtips.com.au

Foto: neutralservice.nl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments