Richie Porte (Sky Team) po ataku na ostatnim podjeździe drugiego etapu Giro del Trentino-Melinda – zanotował kolejne zwycięstwo w tym sezonie i założył koszulkę lidera.

trentino 2

Drugi dzień rywalizacji w Giro del Trentino, to prawdziwie górska przeprawa z Arco do Brentoico o długości 168 kilometrów. Organizatorzy wyznaczyli trzy górskie premie w tym ostatnia, 2. kategorii znajdowała się na mecie. Kolarze wspinali się pod Parco del Baldo, czyli niespełna 5 kilometrowy, ale stromy podjazd.

Do ucieczki dnia zabrali się: Lasse Norman Hansen (Cannondale-Garmin), Simone Sterbini (Bardiani-CSF), Mirco Tedeschi (Southeast), Alexander Evtushenko (RusVelo), Rasmus Quaade (Cult Energy) oraz Lucas Postlberger (Tirol Cycling Team).

Z czołówki na czele najdłużej utrzymali się Sterbini oraz Postelberger. Nieco ponad 30 kilometrów przed metą, peleton tracił do nich 3 minuty. Na czele zasadniczej grupy pojawiły się koszulki Team Sky. Dzięki temu różnica szybko została zredukowana.

Jeszcze przed szczytem przedostatniego podjazdu pod Santa Barbara – wszystkich uciekinierów doścignięto. Na czele zostało już tylko 19 kolarzy, a w tym gronie byli najwięksi kandydaci do triumfu w klasyfikacji generalnej. Z tyłu został lider – Cesare Benedetti (Bora-Argon 18).

O wszystkim zadecydował więc finałowy podjazd. Cały czas piekielnie mocne tempo dyktował Sky Team. Wreszcie na czele pojawił się Richie Porte. Tempo Australijczyka, starali się wytrzymać Stefano Pirazzi (Bardiani-CSF) oraz Mikel Landa (Astana), ale ta sztuka im się nie udała.

Porte jako pierwszy przekroczył linię mety, a drugi dojechał Landa. Po trzecie miejsce z grupki pościgowej zaatakował Damiano Cunego (Fantini-Nippo).

W klasyfikacji generalnej, Landa traci do Porte 24 sekundy. Trzeci jest Leopold Konig (Sky Team) ze stratą 42 sekund.

Wyniki:

1. Richie Porte (Team Sky)
2. Mikel Landa (Astana)  a 16
3. Damiano Cunego (Nippo-Vini Fantini) a 32
4. Leopold König (Sky) m.t.
5. Rodolfo Torres (Colombia) m.t.
6. Edoardo Zardini (Bardiani) m.t.
7. Dario Cataldo (Astana) a 43
8. Stefano Pirazzi (Bardiani) m.t.
9. Louis Meintjes (MTN-Qhubeka) m.t.
10. José Mendes (Bora-Argon 18) a 49

Pełne wyniki 2 etapu Giro del Trentino > tutaj

Klasyfikacja generalna po 2 etapie > tutaj

Z Brentonico – Marek Bala

[flagallery gid=97]

Foto: Artur Machnik

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments