Francuz Nacer Bouhanni (Cofidis) okazał się najszybszy podczas czwartkowego GP de Denain du Hainaut. Jest to trzecie zwycięstwo 24-latka w tym sezonie.

Wyścig rozgrywany wokół Valenciennes nie należał do najtrudniejszych. Płaska trasa nie pozostawiała większych szans uciekinierom i specjalistom od jazdy pod górę, którzy nie mieli gdzie oderwać się od głównej grupy.

Zgodnie z jedynym naturalnym scenariuszem, o zwycięstwie w wyścigu zadecydował finisz z dużej grupy. Jako pierwszy linię mety minął jeden z głównych faworytów Nacer Bouhanni (Cofidis), który za swoimi plecami zostawił Borisa Vallee (Lotto) i Rudego Barbier (Roubaix).

Na starcie zabrakło polskich kolarzy.

Pełne wyniki:

1 1 BOUHANNI Nacer COF FRA 4:29:25
2 38 VALLEE Boris LTS BEL m.t.
3 151 BARBIER Rudy RLM FRA m.t.
4 84 KREDER Raymond ROP NED m.t.
5 14 DUMOULIN Samuel ALM FRA m.t.
6 136 BODIOT Alexis ADT FRA m.t.
7 58 RUFFONI Nicola BAR ITA m.t.
8 26 MANZIN Lorenzo FDJ FRA m.t.
9 153 DUPONT Timothy RLM BEL m.t.
10 102 COQUARD Bryan EUC FRA m.t.
11 164 GIRAUD Benjamin M13 FRA m.t.
12 64 HUTAROVICH Yauheni BSE BLR m.t.
13 82 GROENEWEGEN Dylan ROP NED m.t.
14 42 BENFATTO Marco AND ITA m.t.
15 156 PLANCKAERT Baptiste RLM BEL m.t.
16 173 DEMOITIE Antoine WBC BEL m.t.
17 146 MENUT David AUB FRA m.t.
18 113 RICKAERT Jonas TSV BEL m.t.
19 176 EVRARD Laurent WBC BEL m.t.
20 67 LEDANOIS Kevin BSE FRA m.t.
21 86 VAN EMPEL Etienne ROP NED m.t.
22 145 MALDONADO Anthony AUB FRA m.t.
23 114 SALOMEIN Jarl TSV BEL m.t.
24 76 REIHS Michael CLT DEN m.t.
25 63 FEILLU Romain BSE FRA m.t.
26 123 DEVRIENDT Tom WGG BEL m.t.
27 144 JAKIN Alo AUB EST m.t.
28 74 MAGER Christian CLT GER m.t.
28 161 BLAIN Alexandre M13 FRA m.t.
30 22 BOUCHER David FDJ BEL m.t.
31 137 SINNER Benoît ADT FRA m.t.
32 116 VAN LERBERGHE Bert TSV BEL m.t.
33 134 DUVAL Julien ADT FRA m.t.
34 141 BIHEL César AUB FRA m.t.
35 168 SISKEVICIUS Evaldas M13 LTU m.t.
36 131 BARBAS Yoann ADT FRA m.t.
37 96 PETACCHI Alessandro STH ITA m.t.
38 21 BONNET William FDJ FRA m.t.
39 132 CANAL Fabien ADT FRA m.t.
40 47 PADOUR Frantisek AND CZE m.t.
41 43 CHICCHI Francesco AND ITA m.t.
42 71 HNIK Karel CLT CZE m.t.
43 6 SOUPE Geoffrey COF FRA m.t.
44 121 BAUGNIES Jérôme WGG BEL m.t.
45 73 LEMARCHAND Romain CLT FRA m.t.
46 152 BOUVRY Dieter RLM BEL m.t.
47 158 VANTOMME Maxime RLM BEL m.t.
48 163 EL FARES Julien M13 FRA m.t.
49 167 PAILLOT Yoann M13 FRA m.t.
50 11 BAGDONAS Gediminas ALM LTU m.t.
51 165 KONOVALOVAS Ignatas M13 LTU m.t.
52 25 GESLIN Anthony FDJ FRA m.t.
53 72 KIRSCH Alex CLT LUX m.t.
54 157 TURGIS Jimmy RLM FRA m.t.
55 98 ZHUPA Eugert STH ALB m.t.
56 143 GUAY Julien AUB FRA m.t.
57 55 COLBRELLI Sonny BAR ITA 10″
58 87 VAN GOETHEM Brian ROP NED m.t.
59 85 KREDER Wesley ROP NED m.t.
60 53 BATTAGLIN Enrico BAR ITA m.t.
61 3 LAPORTE Christophe COF FRA m.t.
62 178 ISTA Kevin WBC BEL m.t.
63 155 LEVEAU Jeremy RLM FRA m.t.
64 101 ARASHIRO Yukiya EUC JPN m.t.
65 33 DE BUYST Jasper LTS BEL 22″
66 81 DE VRIES Berden ROP NED m.t.
67 105 ENGOULVENT Jimmy EUC FRA 30″
68 61 BRUN Frédéric BSE FRA 32″
69 124 DRON Boris WGG BEL 34″
70 154 KOWALSKI Rudy RLM FRA 35″
71 166 PENVEN Clément M13 FRA m.t.
72 128 SEYNAEVE Lander WGG BEL 42″
73 112 DE KETELE Kenny TSV BEL m.t.
74 62 CAM Maxime BSE FRA m.t.
75 7 VAN BILSEN Kenneth COF BEL 53″
76 97 PONZI Simone STH ITA 01’03”
77 95 GAVAZZI Francesco STH ITA m.t.
78 91 BUSATO Matteo STH ITA m.t.
79 92 CECCHINEL Giorgio STH ITA m.t.
80 12 DANIEL Maxime ALM FRA m.t.
81 174 DERNIES Tom WBC BEL m.t.
82 108 NAULLEAU Bryan EUC FRA m.t.
83 36 DOCKX Gert LTS BEL m.t.
84 31 BENOOT Tiesj LTS BEL m.t.
85 18 VAN SUMMEREN Johan ALM BEL m.t.
86 17 TURGOT Sébastien ALM FRA m.t.
87 118 VERGAERDE Otto TSV BEL 01’17”
88 171 CHEVALIER Olivier WBC BEL 01’27”
89 23 FISCHER Murilo Antonio FDJ BRA 01’34”
90 122 VANLANDSCHOOT James WGG BEL 02’02”
91 111 CAPIOT Amaury TSV BEL m.t.
92 83 KERKHOF Tim ROP NED m.t.
93 5 SENECHAL Florian COF FRA m.t.
94 75 MORTENSEN Martin CLT DEN 02’10”
95 78 ZANGERLE Joel CLT LUX m.t.
96 8 JOEAAR Gert COF EST 02’22”
97 52 BARBIN Enrico BAR ITA 02’46”
98 54 BOEM Nicola BAR ITA m.t.
99 66 LABORIE Christophe BSE FRA 03’07”
100 65 JARRIER Benoit BSE FRA 03’36”
101 68 VACHON Florian BSE FRA m.t.
102 24 GENIEZ Alexandre FDJ FRA 03’41”
103 125 GHYSELINCK Jan WGG BEL 04’11”
104 56 PIECHELE Andrea BAR ITA 04’53”
105 94 FAVILLI Elia STH ITA 04’56”
106 133 COMBAUD Romain ADT FRA m.t.
107 13 DOMONT Axel ALM FRA m.t.
108 45 GALVIZ Carlos AND VEN m.t.
109 46 NARDIN Alberto AND ITA 04’58”
110 177 PESTIAUX Loic WBC BEL 04’59”
111 175 DUFRASNE Jonathan WBC BEL m.t.
112 115 DE PAUW Moreno TSV BEL m.t.
113 106 LAMOISSON Morgan EUC FRA m.t.
114 107 MORICE Julien EUC FRA m.t.
115 104 CRAVEN Dan EUC NAM m.t.
116 148 TRONET Steven AUB FRA m.t.
117 162 TARRIDE Grégoire M13 FRA 05’06”
118 172 DE WINTER Ludwig WBC BEL 06’53”
119 16 KADRI Blel ALM FRA 06’54”
120 57 PIRAZZI Stefano BAR ITA 06’56”
121 51 ANDREETTA Simone BAR ITA m.t.
122 135 LE ROUX Romain ADT FRA m.t.
123 103 COUSIN Jerome EUC FRA 06’58”
124 2 AHLSTRAND Jonas COF SWE m.t.

Dawid Gruntowski

Foto: Cofidis